Jump to content

Arkadan Gelen Ses (Çıt-Çıt) (90-94)

Srkn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Artık bu ses bana kafayı yedirtecek en ufak stabilize yolda ve kasislerden geçerken yani araba kasıldığı zaman arka tarftan bir yerden sanki cama taşla tık tık vurursunuz işte öyle çıt çıt diye sesler geliyor tabi başka seslerde var ama en belirgin ve rahatsız verici olanı bu.Varmı aracında bu tür ses olan..Plastik aksamdan bu ses çıkmaz bagaj falan olabilirmi?Evet mustafa abi sahneye alalım seni  :clap: :clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tahminimce stepnenin oldugu yere bi taş parçası vida yada benzer bişi düşmüştür, benim stepnede simit tüp var mesela ciddi derece ses yapıyor kafayı yemek üzereyim hafta sonu onunla ugrasıcam :D birde plastik aksamda kapaklar artık yaşının gerektirdiği gibi eskiyor yamuluyor yada plastik özelliğini yitiriyor onlarda yuvalarında sallanıyor olabilir, madem güzel bi tesisat yaptırdınız bagaj plastiklerinden kurtulun ve kullanışlı bir mdf kaplama yaptırın hem estetik hemde rahatlık :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tahminimce stepnenin oldugu yere bi taş parçası vida yada benzer bişi düşmüştür, benim stepnede simit tüp var mesela ciddi derece ses yapıyor kafayı yemek üzereyim hafta sonu onunla ugrasıcam :D birde plastik aksamda kapaklar artık yaşının gerektirdiği gibi eskiyor yamuluyor yada plastik özelliğini yitiriyor onlarda yuvalarında sallanıyor olabilir, madem güzel bi tesisat yaptırdınız bagaj plastiklerinden kurtulun ve kullanışlı bir mdf kaplama yaptırın hem estetik hemde rahatlık :)

Eline bozuk para al dikine tut cama ufak bir tıkla aynı öyle ses çıkıyor işte :)) plastik aksamdan böyle ses çıkmazki stepnenin oralarda pırıl pırıl bişey yok acaba bagaj kapağımı kasılıyorda ses yapıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arka rezistanslar sağlam mı peki, rezistanslardan birinin ucu falan çıkmıssa o cama dokunuyor olabilir, bu saatte aklıma başka bi ihtimal gelmiyor ve sanırım içerden geliyor bu ses yada arka sileceğin metal kısmı falan dokunuyor olabilir.. çalışmadıgım yerden sordun serkan abi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arka rezistanslar sağlam mı peki, rezistanslardan birinin ucu falan çıkmıssa o cama dokunuyor olabilir, bu saatte aklıma başka bi ihtimal gelmiyor ve sanırım içerden geliyor bu ses yada arka sileceğin metal kısmı falan dokunuyor olabilir.. çalışmadıgım yerden sordun serkan abi :D

çalışmadığın yerden sordum he :)) yok kardeşim ya hiçbiri değil resistanslarda silecekte sağlam problem yok sen şu saati 11.30'a al bir daha düşün bakalım. :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesildiğinde ne vardı bagajda eşya yada arabada başka yolcu yada gittiğin yol durumu nasıldı ordan yola çıkarak bişiler bulabiliriz :sopa: :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesildiğinde ne vardı bagajda eşya yada arabada başka yolcu yada gittiğin yol durumu nasıldı ordan yola çıkarak bişiler bulabiliriz :sopa: :sopa:

bagajda hiçbir zaman bişey yoktu da yarın bagaj kilidine içerden açıcam bagaj kasılmamış olacak birde öyle deniycem bakalım ne olacak..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman hafif bi tıkırtı yapar bagaj açık kalırsa, sadece tümseklerde farkedersin, ama genede bi dene, bazen kilit damaklarından da olabiliyor,, reno flash da denk gelmişti bu sorun kilitten oldugunu bildiği için sahibi çözümüde zor olmadı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun bagajın icerdeki brandasında olabılır bagajı icerden ustunu kapatan kaplama bendede o ses var tık tık tık vuruyor duz olmayan yolda tık tık tık sallanıyor ama konustugumuz dusuncelerde olabılır benımdekı bi fikir yani

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Mazda6 da da böyle bir ses vardı, sağ arka taraftan geliyordu bulamamıştım. Koşuyolu Merser'e gittim Halil Usta ya bahsettim. Bin abi arabaya dedi o da arkaya oturdu . 15-20 metre gitmeden tamamdır dedi.

Camı kaportaya bağlayan noktalardan geldiğini söyledi. Arasıra yine oluyor ama çok önemsemiyorum. Artarsa yine baktıracağım.

Belki sende de aynı yer ile alakalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arka amortisör takozlarını kontrol ettir.

Burak'ın dediği gibi birisini arkaya oturtup yolda dinlesin.

takozlardan sanmıyorum mustafa abi 1 ay önce 4 amortisörüde kyb japon aldım takozlarına kadar değişti araba şimdi yolda tereyağı misali ..:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzer bi ses var bende,sol arkada...takıntılıyım ya:))) 3 usta  birde kapı vs ayarı yapan biri gördü,kapı-kilit ustası bagaj kemer yada diğer aksamdan değil tekerlek amortisör bağlantısı ekzos gibi bi yerden dedi,motor ustaları açmak gerek kaldırmak gerek dedi baktırdım altına; bişey çıkmadı tahminim sol arka bilyelerde veya amortisör kafa-takoz-burç birinde ama bulmaları zor sanırım...alışmışlar sen git yeni parça al onlarda değişsin....:))),bunların ustalığıan ben küfrettim bile.Adamlar pişkin pişkin böyle kullan nolacak modundalar,hallerine acıyorum gerçekten,yerlerinde olsam dükkanı kaparım.Neyse bi tanesi talip oldu anladı heralde tamir ettikten sonra öpücük değil para vereceğimi:)))) sanki hatır için yapacak bana....öyle kızıyorum ki şu usta takımına bazen şöyle güzel 2 katlı bir ev alıp kendi tamirimi kendim yapayım diyorum.Ne bre yani,tamircilik parça değişmekse varsın 2 saatte değil bir günde yapayım bari kendi hatamın çilesini çekerim onların bozduklarına çare arayacağıma.Güya geçen hafta ön-arka takımada masraf ettirdik sonuç tırt:))...sebebi bulursak es kaza yazarım arkadaşım.Mazdası olan çözümsüzlükle karşılaşan herkese selamlar:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

arka koltuklar 4 parça ya iki kenarındaki küçük parçalar da çıkıyor yuvalarından. yukarıdan aşağı doğru kaydırılarak geçiriliyor yuvalarına. o parçaların birisi yerine tam olarak oturmadıysa ses yapıyor olabilir. aklıma başka da birşey gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bundan önce kullandığım araçta önden öyle bir ses geliyordu.Fiat servisinde bir kaç aracın arkasında aynı sesten vardı aynı şekilde sesi kestik dediler.Çözümünü takozlaramı demişti tam hatırlamıyorum da hortum tarzı birşey taktık demişlerdi ses kesildi.Bir daha da o sesi duymadım.Böyle bir çözümü olabilir belki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün bagajı açtım bagaj amortisörlerinin bağlantı vidalarına,bagajın bağlantı vidalarına ve bagaj kapanırken sabit olan bagaj tırnaklarına gres yağı ve bolca wd-40 sprey sıktım ses baya bi azaldı..Ne iş anlamadım valla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...