Jump to content

Lantis LPG de de büyük sorun

626 GLX HB AT
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar 96 lantis düz vites aracımın 1 aydır sorunlarıyla boğuşuyorum,1 ay önce yağ(magnetec)filtreler,bujiler  vb genel bir bakıma girdi aracım hay girmez olaydı o günden sonra hergün yeni bir sorunla karşılaşıyorum.en son olarak da arac lpg de silkeleme yapıyor vede rölantide neredeyse stop edecek kadar düşük çalışıyor.lpg de kullanmak imkansız yani.benzinde rölanti vb sorunu yok ama. lpgnin garantisi var daha,takılan yerde sırasyla regülatör,lpg beyni,memeler,filtreler değiştirildi garanti dahilinde 1 er hafta arayla ama genede sorun düzelmedi,düzelmiyor.gaz kelebeği temizliğide yaptırdım belki ondandır diye genede yok. sorun  nerde olabilir internette benzer sorunlarda eger valfi,hava akışmetresi,egzoz katalizarü,map sensörü vb. geçiyor. ayrıca sorun ateşleme ile ilgili olabilirmi?distbütör kapağı,bobin vb???bu arad egzoza dikkat ettim yağlı su gibi bişeyler oluyor ucunda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimki eski 323hb gaz benzin aynı anda gittiğinde rolantide durmama sorunu yapıyordu, servise gittiğinize göre böyle bi problem olmaması gerek, tüp beğnini kontrol edin eğer radyatörden tüp beğnine devirdaym gitmiyorsa tüp beğni soguk kalıyor bu yüzden çiğ yakıyordur, egsoz daki tarif sanırım çiğ yaktıgını gösteriyor, ateşlemede sorun olsa benzindede kullanırken sorun yaşardınız; benzinde giderken tekleme gaz yememe yada aracınızı günlük kullanımda verim düşüklüğü yaşıyor musunuz ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oho benim dandik sorunla muhatap olanların sayısın bakın hele:))),,,,,öncelikle geçmiş olsun.Canozan Edirneye gelirsen beklerim,yakınmışın...Sorununa gelince bak bu lpg ayar kazığını bende yedim hay yaptırmaz olaydım arabam ne kadar güzeldi diyebileceğimiz bir durum bu...Öncelikle şunu söyleyeyim ki Mazdada Lpg ye karşıyım.Arabada olmadık sorunlar başlatıyo çözenede gına geliyor.Arabanın sıkıntısı yazılım gibi duruyor,bide beyni garantiden değişsinler,hava akış metrenede çok elletmeden bi sprey sıktırt bakalımbi nolacak,626 Glx senin sorun belki yazmışımdır ama yine söyleyeyim distribütörde gibi,,,,çıkma varsa öyle bi dene sonra kurtarıyosak distribütör kapağı veya tevzi makarasıyla işimiz bitecektir.Saygılar Sorundaşlarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ha Egr valfi varsa kardeş onuda kesin ama kesin temizlet:)),bu memlekette Egr valfi fazladan konuşmuş bir parça.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ha Egr valfi varsa kardeş onuda kesin ama kesin temizlet:)),bu memlekette Egr valfi fazladan konuşmuş bir parça.

sanırım egr valfi var ne oldugunu bilmiyorum ama egsozla ilgili bir yer olmakla birlikte önemliymiş nette öyle yazıyor :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lütfen aynı mesajı birden fazla yerde atmayın. Bu sefer gerekli düzenlemeyi yaptım ama tekrarında tüm mükerrer mesajları ve yanıtlarını silmek zorunda kalırım.

Diğer mesaj silindi. Buradan devam edelim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

arkadaşım ustan bujileri değiştirdiğinde orjinal bujilerden taktımı? fabrikanın önerdiği nippondenso olması gerek yine de araştır. eğer orj. buji takılmazsa bu gibi sorunlar çıkabiliyor. ben toyota'dan biliyorum. denso yerine biri bosch taktırıyor 3 kat fazla yakıttan bahsediyordu. bir bak derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...