Sign in to follow this  
Followers 0
motoharooda

Araç izleme sistemi

İlk hafta tam çalışır durumda olan Sağ aynadaki Araç izleme sistemi çalışmıyor. Solda sorun yok. Ama sağda tüm şartları yerine getirip denediğim halde sistemden sesli uyarısı veya ışıkla uyarı alamiyorum.  Çamurlanmadan olabilir mi? Servislik bir durum mudur?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mesaja bir çok kişi bakmış ama bilgisi olan yok sanırım, tavsiyem malesef servis yönünde olucak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teşekkürler arkadaşlar,

Servise sordum. Beni radarın çalışma mantığı konusunda gayet güzel bilgilendirdiler. Servislik bir sorun yok. Ben radarın çalışması gerektiği durumu ters değerlendiriyormuşum.  :fiuw:

Ben araba sollayınca (yani bir arabayı geçince), araç sağımda iken erkenden sağa giriş yaparsam radarın çalışacağını ve beni uyaracağını düşünmüştüm.

Radar bu durumda çalışmıyor. Yani radar bu amaçlı yapılmamış. Solumdan ve Sağımdan bir araç bana yaklaştığında radar devreye giriyor. Servisteki yetkili bunu güzelce anlatınca mantığı çözdüm.  :geyik:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.