Jump to content

323 Hb Egzoz Manifoldu

AntonioMontana
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yav arkadaşlar arabayı alalı 4 ay civarında oldu. Parça sıkıntısı yok vs. söylemleri malum amma velakin ilk sorundada bu kadar sıkıntı yaşanmazki ustaların hepsi egzoz manifoldu çatlak teşhisi koydu kaynak olayını araştırdım ama mutlaka aynı yerden tekrar çatlayacak ve geçici bir çözüm bulmuş olacaksın dediler. Acentalar yenisini 600 liraya getirebileceklerini söylüyorlar. çıkması ise yok gibi birşey.

Araştırıyorum model ve sınıf bakımından bizim 94 hb le aynı olan araçların çıkma manifold fiyatları 100 bilemediniz 150 lira civarında ama bizim araç için çıkma yok. yani şu ana kadar bulamadım tabiyki daha gitmem gereken çıkmacılarda var ama bu olay çok uzun sürdü ve aracı devamlı kullanmaktayız çok yakması canımı acayip sıkıyor.

Yani çıkmayada mecbur güveneceğim yan sanayisi üretilmiyor sanırım aslında yan sanayi çıkmadan daha iyi gibi fikrimce lakin yan sanayisini de çıkmasını bulamadım ne tavsiye edersiniz yan sanayi veyahut çıkma bulabilirmiyiz Sevgili Mazdacılardan yardım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hangi servise gittin ? eğer gitmediysen bosatncı ikiler e gidip taber ustayla konusabiliriz eminim yardımcı olacaktr oda olmadı gene sanayi icinde gider egzoza gidip tik kaynağı ile kaynatırsan bi sıkıntı olcağını sanmıorm yarn sanayide olcam istersen yardımcı olabilirim ;) en azından fikrin olr 0535 774 4747 den ulasabilirsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yarın değilde cuma günü arayabilirim sakıncası yoksa. yada direk taber ustayla gorusup sonra sizi rahatsız edeyim. bu tik kaynağı daha farklı bir durum mu ustalar genelde kaynağın aynı yerden tekrar atacağından bahsediyorlar cunku.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tik kaynağı demiri demire kenetleyen bi sistem diiym kısaca oksijen kaynağından cok farklı benm ilk bildiim iskender usta yapıordu maslakta bostancıya mustafa ustada gider egzozda war

cuma baska biyerde olcam ama sabah yapalım dersen olabilir 2-3 e kadar musaitim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

taber ustaya götürdüm manifoltta sıkıntı yokmuş contalar değişti. ekibe ve taber ustaya teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

taber ustaya götürdüm manifoltta sıkıntı yokmuş contalar değişti. ekibe ve taber ustaya teşekkürler..

hadi geçmiş olsun, ne kadara mal oldu conta değişimi size ?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

walla monifolt derdi bendede vardı 2-3 ayda bir kaynattırıyodum en sonunda egsozcuda bıktı  halletcem ben bunu dedi söktü komple monifoltu bi yere götürdü walla bişey kaynak dedi ama hatırlamıom şimdi ondan sonra hiç sorun yaşamadım aklınızda bulunsun yani adam akıllı kaynak olunca sorun olmuyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hadi geçmiş olsun, ne kadara mal oldu conta değişimi size ?

manifolt söküldü tüm civata ve contalar değişti manifolt düzeltildi zımparalandı vs. 200 tl.ye bitirdiler işi.

gaz ayarını da yaptırdım lakin hala çok yakıyor gibi tabi varolan gaz ile şimdi sıfırlayıp sağlıklı bir ölçüm yapacağım. inş. şu yakıt olayını çözerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

200 mü? altın kaplama conta mı taktırdın hocam? contanın tanesi 5 lira. zaten bi başında bi sonunda conta var. sağlam olsun diye baş kısmına 2 conta takarlar. manifolt sök tak işi 20 - 40 lira takana ve senin pazarlığına bağlı olarak değişir. vidalar-civatalar değişti desen onlarda 10 lira olsun. temizlik dediğin bi çubuk bide ince zımpara. fiyat çok yüksek geldi bana. ben manifolt yaptıralı 1 ay oluyor. 10 tl conta + 30 tl işçilik verdim. manifolt söküldü contalar takıldı. manifoltta tekrar yerine takıldı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok kolay yorum yapabiliyor bazı arkadaşlar çıkan bakiyeler,işçilikler hakkında.Sen parçacıdan almışsındır yan sanayidir 10 lira olur.Usta belki orjinal kullandı contayı işi düzgün yapabilmek adına nereden biliyorsunuz?Senin ustan yerli araba ustasıdır,basar ucuz sıvı contayı egzoz manıfold contasına,bu usta 30-40 lira verip würth marka alman malı egzoz montaj pastası almış ve onu kullanmıştır iş kusursuz olsun diye.Egzoz manifoldu sökülüyor,kolay deil.Yüksek sıcaklıktan kaynamış civataların kopma tehlikesi bilmemnesi.Kolay deil düşündüğünüz kadar malesef..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok kolay yorum yapabiliyor bazı arkadaşlar çıkan bakiyeler,işçilikler hakkında.Sen parçacıdan almışsındır yan sanayidir 10 lira olur.Usta belki orjinal kullandı contayı işi düzgün yapabilmek adına nereden biliyorsunuz?Senin ustan yerli araba ustasıdır,basar ucuz sıvı contayı egzoz manıfold contasına,bu usta 30-40 lira verip würth marka alman malı egzoz montaj pastası almış ve onu kullanmıştır iş kusursuz olsun diye.Egzoz manifoldu sökülüyor,kolay deil.Yüksek sıcaklıktan kaynamış civataların kopma tehlikesi bilmemnesi.Kolay deil düşündüğünüz kadar malesef..

kesinlikle caaanı gönülden destekliyorum kendisi...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İğneleyici eleştiri yaparkende arkamızda bir dayanağımız olması gerekir tabiki... Eksozu yaptıran arkadaş şöyle orjinal böyle değil şu sıvı bu bilmem nesi dememiş. Bu parçaların orjinal vs olduğunu acaba siz nereden biliyorsunuz? Taber usta adı sitede çoğu yerde geçiyor. Anlaşılıyor ki sevilen ve işi bilen birisi. Buna saygı duyarım. Emeğin hakkı ödenmez. Benim gittiğim sıradan usta 30 a yapar Taber usta 100 e yapar. 323 lerin orjinal takım contası kaç lira haberiniz var mı? Ben söyleyim siz zahmet edip araştırmadan yorumlarınıza devam edersiniz. 150 tl + kdv. daha ucuzu bulunabilir bu ankara yetkili servis fiyatı.Eksozun orjinal baş contası, son contası diye tane satan yer varsa söyleyin bizde oradan alalım. Yüksek sıcaklıktan kaynamış civata içinse. eminim eksoz söküp takan herkes birkaç kere civata kırmıştır ve daha da kıracaktır. kırmamak için wd 40 mı sıkar yağlar mı suya mı batırır ısıtıp mı çıkarır bilemem. Ama şundan eminim Taber ustanın bileği kuvvetliysede anahtarı okunmuş üflenmiş değildir. Hadi ben bilip bilmeden konuştum amacım bu işin daha da ucuza yapılabileceğini anlatmaktı. Biz buna herkes bütçesine göre yorum yapıyor diyelim... Peki siz yapılan işlem adımlarını kullanılan parçaları vs biliyormusunuz da böyle bir cevap yazabiliyorsunuz? Düşündüğüm kadar basit olmayan işlemse tam 3 saat sürüyor. Ve bu işlemin özeti manifoltun sökülmesi contanın takılması ve manifoltun montajı. Arada bahsi geçen sıvı sürülüyor. uclar zımparalanıyor manifoltun içi temizleniyor vs. vs. ama bunlar konuyu yeterince ön bilgi vererek kısa tutarak anlatılmak istenen sonuca bağlamak adına özet geçilerek anlatılıyor.

İşi bilmeyen adamlardan çok canı yanmış biri olarak öncelikle yetkili servis ve düzgün usta tercihimiz ve tavsiyemiz. Ama iş ekonomiye gelince...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fiyat konusunda arkadaşa katılıyorum cok yüksek bi fiyattan yaptırmıs oldum.  lakin bende bu servis usta olaylarını fazla bilmediğimden ve arabamıda olur olmaz insanlara kurcalatmamak adına buradaki insanların tavsiyesi ile taber ustaya gittim zaten. Gittim dedim böyle böyle bi durum var manifolt çatlak sanıyordum. söküp bakmak lazım dedi. bende dedim ne kadar çıkarız usta fazla tutmaz dedi. tamam dedim o zaman sökün söktüler işte bahsettiğim işlemler gerçekleştirildi ardından. hesabı istedim usta 200 lira dedi. birde üstüne bak iyi fiyat veriyorum dedi banada çok geldi ama yapılmış bi iş için pazarlığa girmedim. verdim aldım arabamı geldim. lakin ufak sorunlara bu kadar para serviste verilecekse halimiz duman. Tamam orjinaldir servistir vs. hadi 100 olsun 125 olsun 150 olsun. 200 fazla. olmuşa çare yok ilerde daha tedbirli olacağım mesaj yazan arkadaşlara teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Madem  bu kadar biliyorsun ve ucuz istiyorsun bence kendin yapmalısın bilader...Hepsini senden çok daha iyi biliyorum emin ol.Seninle polemiğe girmek için yazmadım bu mesajı.Sen bildiğin yolda devam et bence...

Bu arada B541-13-460 parça koduyla ararsan ekzoz manifold contasını tek olarak bulabilirsin..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

http://forum.donanimhaber.com/m_22310553/mpage_1/f_/key_taber%2Custa//tm.htm#22715587

selimbilmez adlı kullanıcının yorumlarını okuyun taber ustayla ilgili..

dikkatlice okudum abi ama anlatsalar inanmam çünkü bu forumdaki mazda sahiplerinin bi kısmı taber ustayla görüşüp yaptıgı işçiliğin ne kadar kaliteli ve kendisininde bilgili oldugunu biliyorlar, onunla demekki tanışmaları pek hoş olmamıştır :S hayretler içindeyim hala
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dikkatlice okudum abi ama anlatsalar inanmam çünkü bu forumdaki mazda sahiplerinin bi kısmı taber ustayla görüşüp yaptıgı işçiliğin ne kadar kaliteli ve kendisininde bilgili oldugunu biliyorlar, onunla demekki tanışmaları pek hoş olmamıştır :S hayretler içindeyim hala

İbrahim ben hiç gitmedim taber ustaya tanımam yani nasıl bir usta olduğunuda bilmem bu forumda avaz avaz taber usta deniliyorsa iyidir mutlaka ama özel servis olduğundan fiyatlarda müşteriyi hafiften okşarlar (tüm özel servisler gibi) yetkili servisi pek aratmazlar.Yukarıdaki arkadaşımızın yaptırdığı işlemlere göre verdiği parayı baz alarak bunları yazıyorum lakin banada biraz tuzlu geldi fiyat.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...