Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Triger Set Değişimi

muratarslan27
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

mrb arkadaşlar benim öğrenmek istediğim konu 2005 model mazda 3!üm var şuan 90,000 km yi geçiyor bunun triger setinin kaç km de değişeceği ni öğrenmek istiyorum bilgisi olan arkadaşlar şimdiden teşekürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda3 lerde triger kayışı yok. Zincir olduğu için daha çoook uzun süre kullanabilirsin. Bir ara 400.000 km diye duymuştum ama motorun durumuna göre değişebilir tabii bu rakam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki bu zinciri yağlamak gerekir mi ?

benim motosikletim olduğu dönemler zinciri belirli aralıklarda yağlamak ve temizlemek gerekiyordu.

bu tip bir işlem gerektiriyor mu bu zincirler ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağ değişim periyodunu kaçırmaman gerek yağı mumkunoldugu kadar kısa sürede değiştirmen zincir için iyidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki bu zinciri yağlamak gerekir mi ?

benim motosikletim olduğu dönemler zinciri belirli aralıklarda yağlamak ve temizlemek gerekiyordu.

bu tip bir işlem gerektiriyor mu bu zincirler ?

Şimdiye kadar öyle bir ihtiyaçtan bahseden birini duymadım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

selamlar

dün 100.000 bakımı için servise gittiğimde gergi setinin değişmesi gerektiği söylendi. masraf olarak 700 lira civarında bir miktar söyledi.

triger yok rahatım diye düşünürken böyle bir masraf çıktı. bu konuda yorumlarınızı alabilirmiyim.

gergi seti nedir? 100.00 de değişmesi gerekir mi ?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet böyle bir gergi seti var , aşağıdaki konuda detayları bulabilirsin.

Değişmesinin gerekliliği birazda kayışın durumu ile alakalı. Kayış aslında pahalı birşey değil ama gergiyi sağlayan tensioner diye geçen parça ve diğer bilyeler eklenince o noktaya çıkıyor.

Ben de bir benzeri bakımı geçenlerde yaptırdım. Mazda3 ve Mazda6 larda gerekli bakımlardan biri

http://www.mazdaclubtr.com/index.php/topic,13155.0.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Merhaba,

Verdiğiniz linke tıklayınca site ana sayfası açılıyor.

Benimde aracım 95000 km de ve kayışın mutlaka değişmesi gerekirmi diye araştırıyorum.Periyodik bakımda değişmesi zorunlu olarak görünmüyormuş.Sanırım değişmesi gerektiğine ustalar karar veriyor.

100 000 km geçmesine rağmen değiştirmeyen varmı?Tabi hala sorun yaşamayan ;) Değiştirmeyen arkadaşlar varsa şu anki km.lerinide öğrenebilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu zincirin değişimi çok külfetli birşey. gergi değişiyorsa zincir çok para değil, emniyet amaçlı değiştirmekte fayda var. gergi yağ basıncıyla çalışıyor ve biraz göreceli pahalı. zincirin ömrü teorikte motor ömrüyle eş ancak bu gibi durumlarda tedbir amaçlı değiştirilmesinin mahsuru yok...

yağlama konusunda, sistem gerektiği kadar yağlıyor kendisi, ekstra yağlama istemiyor. yağınızı zamanında decğiştirin yeter...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 yıl sonra ...

Öncelikle selamın aleyküm aracımı yeni aldım trigerler zincir diye duydum değişim veya bakım hakkında bilgi verir misiniz sağolun şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 hours ago, Tracian2259 said:

Öncelikle selamın aleyküm aracımı yeni aldım trigerler zincir diye duydum değişim veya bakım hakkında bilgi verir misiniz sağolun şimdiden

yukarıdaki cevaplar sana yardımcı olacaktır. kolay gelsin 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

2005 model mazda3 aldım şuan için km 240 zincir varmış sanirim bunlarda benden önce değişim yapildimi bilgim yok. Ağızdan ağıza 200de değiştir veya ses yapmadan karışma gibi yorumlar alıyorum ne yapmamı onerirsiniz? Ve zincir değişimi maliyeti ne kadar olur bilen varsa sormak istedim şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...