Jump to content

Kaput İzolasyonu

twistr
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

kaput izalasyonunun amacı nedir ?

sıcaklığın boyaya zarar vermemesi,

motor sesinin azalması

bunlara örnek midir ?

İkiside bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

kaput izalasyonunun amacı nedir ?

sıcaklığın boyaya zarar vermemesi,

motor sesinin azalması

bunlara örnek midir ?

ses izolasyonu,

sıcaklık ve boya ilişkisi oldugunu sanmıyorum zira 2007 ye dek kaput altı izolasyonu falan yoktu mazda3 lerde bildiğim kadarıyla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

orjinalinde varmı ? yani mazda mühendisleri milimetrik hesaplar uygulayarak bir takım işlemler gerçekleştirirler yani fabrika çıkışında kaputa izolasyon malzemesi koymadılarsa bir sebebi vardır değilmi benim aklıma gelen yangın tehlikesi,aşırı toz pislik toplanması v.b.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

92 yılında ilk çıkan Doğan SL lerden aldığımızda kaput izalasyonu vardı.Tabi o dönemler için çok büyük bir değişiklikti o arabalarda :)  kitapçığında boyaya zarar vermemesi için ibareside bulunuyordu.Tabi şimdiki boyalarda daha kalitelidir eskiye göre.

ses izolasyonu,

sıcaklık ve boya ilişkisi oldugunu sanmıyorum zira 2007 ye dek kaput altı izolasyonu falan yoktu mazda3 lerde bildiğim kadarıyla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

orjinalinde varmı ? yani mazda mühendisleri milimetrik hesaplar uygulayarak bir takım işlemler gerçekleştirirler yani fabrika çıkışında kaputa izolasyon malzemesi koymadılarsa bir sebebi vardır değilmi benim aklıma gelen yangın tehlikesi,aşırı toz pislik toplanması v.b.

İzolasyon malzemeleri genelde yanmaz malzemden yapılır.Ayrıca teklonojik ürünlerde bir ürün sunulurken ileriside düşünülür.Sonradan takabileceğin ufak tefek ürünlerle pazar canlı tutulur.Mazda 3 ler ses yalıtımı açısından zayıf.Eğer orginal ses yalıtım malzemesi varsa bende düşünüm
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

92 yılında ilk çıkan Doğan SL lerden aldığımızda kaput izalasyonu vardı.Tabi o dönemler için çok büyük bir değişiklikti o arabalarda :)  kitapçığında boyaya zarar vermemesi için ibareside bulunuyordu.Tabi şimdiki boyalarda daha kalitelidir eskiye göre.

elma ile armutu kıyaslamayalım :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar aracım 2004 triptronik  araçta bi araç  üzerinde  aradığım  herşey  mevcut  hız sabitleyiciyi saymazsak eğer  ama  şu motor  sesine  gelince  şimdi  birde  lpg enjektörlerinin sesi  eklendi  tam bi  şahin havasında mutlaka  bulmam lazım  bi çaresini 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...