ilker54

97 323 Familia Cam Kapanma Sorunu Hakkında

özellikle sol ön kapının camı kapanırken çok yavaş kapanıyor .. camı biraz geriye doğru ittirince düzeliyor ama bırakınca tekrar yavaşlıyor .. Ne olmuş olabilir  ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Soguktan mekanizmanın yağı donmuştur, bi kaportacıya kapı poryanızı söktürüp yağlatın eskisi gibi olucaktır :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mekanizma haricinde fitil içlerini de temizleyip yağlayın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mekanizma haricinde fitil içlerini de temizleyip yağlayın.

kesinlikle onu yazmayı unutmuştum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bendede aynı sorun var soğuk havalarda benim camım iyice ağırlaşıyor.camcı arkadaşım bana "abi bulaşık yıkama el deterjanını cam fiyiline sık sonra bol su ile durula pisliği temizlesin "dedi yaptım.biraz faydası oldı ama istediğim kadar etkili olmadı.silikonlu bir malzeme(sprey)satılıyormuş onu deniyeceğim.umarım ikimizde çözüm buluruz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sprey slikon genelde bu koşu bantlarında kullanılıyor etkilide, bende kaportacıya cam makarası değiştirirken yağlattım ama yeterli olmadı kontak sprey alıp kendim söküp tüm kapılara yapıcam iyice yedirirsek ok gibi olur sanırım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim cevaplar için  :)  .. vakit bulduğumda götürmem lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.