Jump to content

2010 Mazda 3 Impressive Sunroof Sorunu

rozmen22
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2010 mazdamı henüz bayiden almadım. Showroomda bekliyor. Kullanıcı el kitabını inceliyorum kaç gündür şöyle bir sorun gördüm. Hem kitapta hem de denediğim başka bir 2010 modelde sunroof sona geldiğinde elimi sıkıştırmadan geri çekiliyor (Aynı camlarda olduğu gibi ). Fakat benim arabada sıkıştırdığını gördüm. Sebebi ne olabilir? Bilmediğim bir ayarı mı var acaba? Bayii konuyla ilgili doyurucu bir cevap veremiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 47
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

4

• S.Halilduru

8

• murat_dem

4

2010 mazdamı henüz bayiden almadım. Showroomda bekliyor. Kullanıcı el kitabını inceliyorum kaç gündür şöyle bir sorun gördüm. Hem kitapta hem de denediğim başka bir 2010 modelde sunroof sona geldiğinde elimi sıkıştırmadan geri çekiliyor (Aynı camlarda olduğu gibi ). Fakat benim arabada sıkıştırdığını gördüm. Sebebi ne olabilir? Bilmediğim bir ayarı mı var acaba? Bayii konuyla ilgili doyurucu bir cevap veremiyor.

sensör yada benzeri bir cihazla bu emniyet yapılmıştır ayrı bir düğmesi ayarı konusunda bilgim yok ama ordaki sensör yada benzeri cihaz görevini yerine getirmiyor demektir en net bilgiyide servis verir zaten, çocuk kilidi yada benzeri farklı bir fonk. düğmesi var mı aracınızda ?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet bu tip bir düğme var ise onunla alakalı olabilir, herhangi bir düğme veya ayar yok ise ve başka aynı araçta çalışıpta sizin araçta çalışmıyorsa arızalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir emniyet var mı bilmiyorum ama biraz daha araştırayım. Forumda 2010 IMPRESSIVE kullanıcıları varsa onlardan doyurucu bir cevap alabilirim kanaatindeyim.İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba ,

Denemeyi biraz önce yaptım.sunroofu yarım açtım elimi koyup kapattım :) sonunda elimi algılayıp otomatik olarak ilk pozisyonu olan yarım açık haline geri geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman burada çıkan sonuç showroom daki arabada bir arıza olduğu

tabi şu henüz belli değil bu sistemi açıp kapatan bir düğme olup olmadığı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün denedim ve gayet sorunsuz şekilde elimi algıladı ve saygı ile eğilip geri çekildi. Camlar da aynı şekilde algılamada sorun çıkarmadı. Konu hakkında bilginiz olsun. herhangi bir sensör kapatmak içinde ekstra bir düğme ya da vs. birşey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sunroofun sanırım kalibrasyona ihtiyacı var şıkışma önleyici sensör konumu tam olarak algılamıyor gibi geldi bana yetkili bir servise göstermek gerekir aracı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaşlar;

Üst düzey mazda yetkilileriyle görüştüm dün. 2010 model mazdalar da iki tip çıkmış.İlk çıkanlarda olan bazı güzel özellikleri sonra çıkanlara koymamışlar. Bir nevi koklatıp masraflardan kaçınmak için son çıkanlara bu özelliği veya tek basmayla tüm kapı ve sunroof u kapatma gibi özellikleri kaldırmışlar. Yani bir nevi araba modeli gelişirken gerilemiş. Çok ayıplıyorum ve çok ilginç buluyorum.Arkadaş eylülde aldı arabasını. Onda da sizin saydığınız özellikler mevcut. Ben Şubat 10 civarı aldım. Bunlarda yok. Diyecek şey bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gerçekten ilginç

tabi bunun için hiç bir şey yapamazsınız, kitabında model ve özelliklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar diye ibare var

Sevgili arkadaşlar;

Üst düzey mazda yetkilileriyle görüştüm dün. 2010 model mazdalar da iki tip çıkmış.İlk çıkanlarda olan bazı güzel özellikleri sonra çıkanlara koymamışlar. Bir nevi koklatıp masraflardan kaçınmak için son çıkanlara bu özelliği veya tek basmayla tüm kapı ve sunroof u kapatma gibi özellikleri kaldırmışlar. Yani bir nevi araba modeli gelişirken gerilemiş. Çok ayıplıyorum ve çok ilginç buluyorum.Arkadaş eylülde aldı arabasını. Onda da sizin saydığınız özellikler mevcut. Ben Şubat 10 civarı aldım. Bunlarda yok. Diyecek şey bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu tür olaylar her markada var

bu olayın aslı otomobil üreticilerinin her kıtaya farklı donanım ve özellikte araç üretmesinden kaynaklanıyor. ellerinde farklı kıta için üretilmiş bir seri varsa diğer bir kıtaya gönderebiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu tür olaylar her markada var

bu olayın aslı otomobil üreticilerinin her kıtaya farklı donanım ve özellikte araç üretmesinden kaynaklanıyor. ellerinde farklı kıta için üretilmiş bir seri varsa diğer bir kıtaya gönderebiliyorlar.

Evet, bir ara Rus pazarı için üretilmiş ısıtmalı koltuğa sahip Mazda2 lerin Türkiye de satılması gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, bir ara Rus pazarı için üretilmiş ısıtmalı koltuğa sahip Mazda2 lerin Türkiye de satılması gibi.

Ötv inidiriminden sonra dış pazar için gelen araçları çektiler belki arkadaşınıza o partiden gelen araçlardan biri satıldı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok ilginçmiş gerçekten. Peki camlarda da sıkıştırıyor mu?? Ben olsam başka bir servise de sorardım işe bak ya.

Daha önce benimde sunroofta sorun oldu basıyordum açmıyordu, takılı kalıyordu falan. İçerideki mandalın olduğu mekanızmayı değiştirdiler düzeldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...