Jump to content

LPG Seviye Göstergesi

andreanof
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar bı konuda yardımınıza ıhtıyacım var. lpg'lı arac daha once hıc kullanmamıstım ve sevıye gostergesı 3 ısıktan olusuo 1 kırmızı 2 yesıl olmak uzere. ama arada bı yesıl yanıo bı kırmızı yanıo tam anlasılmıo bıtıp bıtmedıgı. hatta bu yuzden yolda kaldım gecen gun benzınde yoktu arabada :) soruma gelırsek bunun ıcın ayrıntılı 5-6 sevıyelı gosteren dıjıtal veya bu tarz ısıklı olarak bı sevıye gostergesı satılıyormu ? satılıyorsa nerden temın edebılırım ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Genelde dediğin gibi bir iki seviyeli oluyor onlarda kafasına göre yanar yokuş aşaağı inerken genelde dolar full olur çıkarken sıfır gösterir. En pratik çözüm kırmızıyı beklemeden her zaman lpg al.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimkinde 4 tane ışık var. brc. gazı aldığım yere göre ışıklar saçma sapan sönüyor. ama az çok kaç km de biteceğini bildiğim için onda göre her seferinde km yi sıfırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kilometreyi her gaz alışında sıfırlamak, ne zaman gazın biteceğini anlamanda sana yardımcı olacaktır. böylece yolda kalmazsın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

yeni konu açmak istemedim o yüzden buraya yazıyorum. lpg göstergesinde sıkıntı var. 50tl gaz alıyorum sürekli kırmızı yanıyor.eskiden gazı alıyordum 5 10 dk sonra yavaş yavaş yeşil yanmaya başlıyordu şimdi hep kırmızı. neden kaynaklanır. göstergemi bozulmuştur yoksa başka bir sorun mu vardır ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı sorun bende de var. hep kırmızı yanıyordu. deponun üzerindeki şamandıra göstergesini dğiştirdim. 25 tl verdim. 2 ay sonra yine aynı, en iyisi km kontrollü gitmek yada bir miktar benzin bulundurmak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kabloları felan bir baktırim. eğer şamandıra bozuksa da değiştirmem artık.

aynı sorun bende de var. hep kırmızı yanıyordu. deponun üzerindeki şamandıra göstergesini dğiştirdim. 25 tl verdim. 2 ay sonra yine aynı, en iyisi km kontrollü gitmek yada bir miktar benzin bulundurmak.

şuan buna dikkat ediyorum ama aracı bazen başkaları alınca o hesap karışıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

aynı sorun bende de vardı hep kırmızı yanıyordu gösterge cıhazının kaplolarına baktım ve bır tanesının koptugunu gordum tekar yerıne taktım sorun kalmadı . kaploların kontrol edılmesı lazım

bende aracımın ne kadar kılometre gıttıgını km saatınden goruyorum ısıkların mesafesı bellı olmuyor kırmızı yandıgında 40 km gıdıyor bazen . bazı zamanda 65 km gittiğide oluyor o yuzden bır depo ıle ne kadar gittiğini biliyorum 10-15 km bıtmesıne kala gazımı alıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...