Jump to content

93 model 626

ugurince
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selamlar bu gün lpg beynini yaptırmak için gittiğim ustanın orda uzun zamandır bekleyen bir 93 model 626 vardı sordum neden bekliyor diye meğer aracı kullanan vatandaş yağını bitirmiş araba uzun süre öyle kullanılmış ve en sonunda motor patlamış usta yeni motor monte edilecek dedi bunuda 2500 tl kadar masrafı olacağını belirtti sahibi 3000 tlye aracı satıyormuş yani araç 5500 e geliyor  bu arabalar bu kadar ucuzmu anlamadım... arabanın motor hariç masrafı yok dedi usta

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zaten yeni motor 2500, 1000lira da işletmesine falan gitse 1-2ay da evrak işlemleri can sıkar uyku kaçırır kaldı ki iyi bi pazarlıkla 6500 7000e temiz bi 93 626 denk getirilir bana sorarsanız uğraştıgınıza değmez tabi gene tercih sizin, bazı 93 626 sahipleri aracını 97 olanlarla kıyaslayıp 8-10bin TL istiyor yaşı küçük olanlara değer de 93-94 model ise 7 milyardan fazla verilmez benim kanaatimce

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zaten ustaya sordum ucuz değil mi diye o da bana bu kasa pek tutulmuyor ve birazda parça sıkıntısı var dedi o yüzden ben alsam 2000 tl bile vermem zaten dedi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Yeni motor monte edilmeyecek olsaydı mantıklıydı. En fazla 2,5 yer o araç komple motor yapılsa. eğer klima ve abs olan modeli ise, İstanbulda olsa ben alırdım şahsen. Yeni motor neden atılacak onu anlayamadım, motor patlamıştan kasıt nedir? Bir arabanın ya parçası bulunamıyorsa motoru değişir yada absürt bir durum oldu ise. Bu kasa 626ların motor parçaları rahat bir şekilde bulunuyor. en azından imkansız değil parçalarını bulmak

motorda delik oluşmuş anlamadım bende usta söyledi ama arabayı yaptırmış sahibi abs ve klima olan modeli şimdi canavar gibi kurtalan sokaklarında geziyor 2000 motor arabalar hep ilgimi çekmiştir zaten bu 626 lar çok hoş araba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende '92 626 var ,280binde.  Motor parçası olarak sorununuz olmaz sanıyorum. özellikle antepte aradığım herşeyi bulabildim diyebilriim.

"Motor delinmesi" ne demek onu bir tam öğrenin bence. bloğu delmesine imkan olduğunu sanmıyorum. araba yağsız da gitmez, o da ayrı konu. çalışmıyor ben denedim :)) hatta duman koku felan çıktı ehehe.sentetik yağ yüzünden belki sorun olmadı.  arabaya yağı koyunca da gitmeye  devam etti. şuan da m3 den iyi gidiyor :)

pazarlık yapıp 2500 e alabilriseniz, bence makul olabilir. neticede 6-7 bine alacağınzı toffaş vs.den 10 gömlek iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende '92 626 var ,280binde.  Motor parçası olarak sorununuz olmaz sanıyorum. özellikle antepte aradığım herşeyi bulabildim diyebilriim.

"Motor delinmesi" ne demek onu bir tam öğrenin bence. bloğu delmesine imkan olduğunu sanmıyorum. araba yağsız da gitmez, o da ayrı konu. çalışmıyor ben denedim :)) hatta duman koku felan çıktı ehehe.sentetik yağ yüzünden belki sorun olmadı.  arabaya yağı koyunca da gitmeye  devam etti. şuan da m3 den iyi gidiyor :)

pazarlık yapıp 2500 e alabilriseniz, bence makul olabilir. neticede 6-7 bine alacağınzı toffaş vs.den 10 gömlek iyi olacaktır.

ustanın söylediğine göre sabah ilk çalıştırmada motor soğuk arabaya aşırı gaz verilmiş ( bu olay kışın oluyor ) sanırım yağ  devirdaim yapamamış motorda delik oluşmuş bilmiyiyorum ben öle söyledi bende  323 sedan var kendim için değil benim arabaya binen renault ve tofaş kullanıcılarından biri...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Yarım yıldan fazla olmuş konunun yanıtlanmayışı lakin benim bir sorum olacak ve yanıtlarsanız sevinirim: 93 model 626 ların motoru yenileniyor mu yoksa sıfır motor halen bulunabiliyor ve araca uygulanabiliyor mu? Saygılar!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıfırdan kastınız "Sandık kırma" mı? Blokta bir sorun olmadan motorun bitmesi ise gerek yok böyle şeylere. İyi bir usta ile rektifiyesi yapıldığında uzun süre kullanabileceğiniz bir motoru vardır 626ların.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanıt için teşekkür ederim :) Blokta bir çatlak var sanıyorum. yani aslında çok şey var.. İyi bir dost kazığı yedim bu araçla ama konforuna rahatlığına v.s. hayran kaldım ve yaptırıp binmek istiyorum. Motor sanırım gerçekten de dediğiniz gibi sağlam ma zaten 405 000 de aldım km yi! İşinin çok olduğunu söylüyor ustam (ankarada ama ben İstanbulda yaşıyorum) ve küçük küçük işler yanında blok gibi büyük işleri yaptırmak adına sürekli ustaya gidip gelmektense eğer sıfır motor getirtilebiliyor ise bunu bir çırpıda halletmek istiyorum! Ve tabi ki fiyat yukarıda yazılanlar gibi ise bana kat be kat daha ucuza gelecek!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşin ehli kişilerden özür diliyerek (biliyorum ki bu forum da Ustalar da var), İstanbul (kadıköy de ikamet etmekteyim) da gerçekten güvenilir ve Mazda araçlardan gerçekten anlayan Usta tanıdığınız var mı? Bir de kendilerine hasar tespiti yaptırmak ve genel bir maliyet almak istiyorum! Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Semavi, bilgileri kaydettim. En geç yarın Ustaları rahatsız edeceğim.. İstanbul'a yeni taşındığım için pek yol yordam bilmiyorum ama zaten Ustalar da yol tarifinde yardımcı olurlar. Sağol Semavi, saygılar!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gökhan ağabey, usta için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Bu parçanın acilen değişmesi lazım çünkü devir saatinin yükselip alçalmasına neden olmakta! Bu parçanın ismi ne ?  :) Motorun hava aldığını söyleyen bir kaç usta oldu ve en büyük nedenin bu parçalar olduğunu ve doğal olarak aracın rölantide stop ettiğini dile getirdiler.. Acaba öpmeyi seven kişilere mi gösterdim aracı yoksa doğruluk payı cidden var mı? Zaten gazda da hiç kullanamamaktayım aracımı. gazda 800 ortalamada olması gereken devir motor ısındığı anda 300 e 400 e düşüyor! Ve şimdiden bana gösterdiğiniz sabır ve yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Saygılar!

post-5395-141695282387_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankara da tanıdığım çok iyi bir usta var. Mazdacı değil, otomobil tamircisi. Kesinlikle memnun kalırsınız. Ama imkanınız varsa İstanbul da yaptırın derim. Çünkü bu sitede benim bahsettiğim ustayı tanıyan şuan birtek ben varım. Taber ustayı herkes bilir. En azından isim olarak. Yaptığı işte ortada. 

Ayrıca şu da var!

zaten yeni motor 2500, 1000lira da işletmesine falan gitse 1-2ay da evrak işlemleri can sıkar uyku kaçırır kaldı ki iyi bi pazarlıkla 6500 7000e temiz bi 93 626 denk getirilir bana sorarsanız uğraştıgınıza değmez tabi gene tercih sizin, bazı 93 626 sahipleri aracını 97 olanlarla kıyaslayıp 8-10bin TL istiyor yaşı küçük olanlara değer de 93-94 model ise 7 milyardan fazla verilmez benim kanaatimce

Ben 6500-7000 e "temiz" 626 92-97 hiç görmedim. ne alanı duydum ne satanı duydum nede gördüm. 2009 da 7000 liraya "temiz" 323 sedan alanı gördüm mesela. 323 bu parayı ediyorken 626 daha fazla etmez mi? Yada burada ki "temiz"den kasıt nedir "yeni yıkanmış" anlamında mı? Allah aşkına babasının oğlu, emmioğlu vs gibi durumlar haricinde 6500 liraya "temiz" 626 alındığına-satıldığına şahit olan varsa söylesin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba Dogan_u. Mazda fiyat konusundaki düşüncelerine kesinlikle katılıyorum. O fiyata temiz 626 bulmak (hele ki 93 model) kanımca olanaksız! Ankara'da Çevki usta ya giderim her zaman ve gerçekten de harikadır ama dediğin gibi ben İstanbuldayım ve 2 3 ayda bir ancak gidiyorum Ankara'ya! Taber Ustamızın adres ya da telefon numarasını nereden temin edebilirim acaba Dogan_u? En azından mekanında rahatsız edip bir hasar tespiti yaptırıp kalıcı olarak kendisine gidebilirim. Bir araca ne kadar çok (kendini usta zanneden eller) kişi bakarsa o kadar çok masrafı artıyor. Deneyimledim ve gördüm. Yanıtın için ayrıca teşşekkür ederim Dogan_u! Saygılar!!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...