Guest architect

0 km araç aldığımda LPG kitini kaç km.de taktırmalıyım.

Arkadaşlar, şu an kullandığım 2006 model mazda3'ü 0 km ile değiştirmeyi ya da satıp sıfır almayı düşünüyorum.LPG'den çok memnun kaldım.Yeni araca da taktıracağım.Acaba kaç km'de taktırmalıyım. Eskisinde 100km'de benzine göre 11-12 TL. kar yapıyordum. Rodaj vs. için beklemek gerekir mi.Ya da daha da fazla beklemek gerekir mi? Servis motor silindir ,yakıt ve ateşleme sisteminin garanti dışına çıkacağını söyledi.Sübaplar zarar görürse de onarımı 1500 TL'yi bulurmuş.Göya 85000 km.de bir Mazda3 yeni subap vuruntusu yapmış.Maliyeti bu olmuş.Hesap edince 1500 tl 14000 km de cepte kalıyor zaten.85000 km.de karın 9000TL oluyor ki LPG taktırmaya değer diye düşündüm.

Kaldı ki 125000km'de LPG ile hiç bir problem yaşamayan arkadaşım var.

ne dersiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Taktıracaksan hemen taktır ki ruhsat değiştirmek zorunda kalma , ya da üzerine az daha koy dizel al.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dizel alın  bence  bu lpg den kurtulun :D

Farklı bir bakış açısı :) Gerçi konu sahibi pek kurtulma çabası içinde değil sanki ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.