Jump to content

Oksijen Sondası

twistr
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar 38000 km deki Mazda3 lpgli aracımda  oksijen sondasının  arızalı olduğunu  söylediler  bu konu hakkında bilgisi olan varmı  lpg nin  yakıt fazlalığından  dolayı  yaptığım araştırmalardan  bunu  çıkardık  sizce  ne kadar doğrudur  bülbüller adapazarı  bu  parçanın 375  tl  oldğunu  söyledi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet  sitede  böle  bi  konu  hiç  olmamış  parça  fiyatlarını araştırıyorum bu  belkide  lpg li  3 lerin  yakıt  fazlalığı  ile  ilgili  en  baş  sorun olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG nin benzine göre %10 civarında fazla yaktığı zaten bilinen bir konu. Bunun Mazda3 ler ile bir alakası yok. Varsa şikayetler genelde ayar ile alakalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanıyorum araç arıza lambası yaktı ve siz servise gittiniz,servis cihaza bağladı aracı ve oksijen sensörü arızası gösterdi cihaz ve servis bu parçanın arızalı olduğunu söyledi doğru mu anladım acaba?

*Araçta herhangi bir sıkıntı görünmüyor ancak lamba yanıyor ise parçanız arızalı deildir bence.Lpgde kullanımdan dolayı oksijen sensörü ölçümünü tam anlamıyla yapamıyor ve lamba yakıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Sanıyorum araç arıza lambası yaktı ve siz servise gittiniz,servis cihaza bağladı aracı ve oksijen sensörü arızası gösterdi cihaz ve servis bu parçanın arızalı olduğunu söyledi doğru mu anladım acaba?

*Araçta herhangi bir sıkıntı görünmüyor ancak lamba yanıyor ise parçanız arızalı deildir bence.Lpgde kullanımdan dolayı oksijen sensörü ölçümünü tam anlamıyla yapamıyor ve lamba yakıyor olabilir.

Aynen katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün adapazarı bülbüllere gittim  sorun çözüldü  servis  süper bu arada  söliyim  mekanik olarak  bir iki  ayar yaptıktan sonra  düzeldi  sorun lpg den kaynaklanıyomuş 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hadi geçmiş olsun, yukarıda da yazmışlar zaten lpg ayarından kaynaklabilceklerini o yüzden üstüne basıp tekrarlamak istememiştim güle güle kullanın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...