Jump to content

Osram Night Breaker - Cool Blue - Philips Diamond Vision

fatihnet
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar malum 323 lerin far güçleri biraz kısıtlı.  Xenon merceksiz sistemlerde sıkıntı. Ampul değiştirmek daha mantıklı gibi. En çok bu üç ampul tavsiye ediliyor.

Çok aydınlatma +  sarı ışık (beyazımsı): Osram Night Breaker 60/55w

Daha Çok beyaz ışık + biraz aydınlatma : Osram Cool Blue

Tabi bu beyaz ışık seviyesi yağmur ve benzeri durumlarda başarısız oluyor deniliyor. Sarı ışık tonuna daha yakın hafif beyazımsı olan Osram Night Breaker ise aydınlatma konusunda daha çok tavsiye ediliyor fakat bu ampullerde ise ömrün çok uzun olmadığı söyleniyor.

Osram%20Nightbreaker%20H4.jpg

2827.jpg

diamond-vision-1f0jp-10862.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece birinde renk derecesi olarak 5000K görünüyor, diğerlerininkiler ne acaba ?

Bu arada en iyi aydınlatmanın 4300K civarında olduğunu okumuştum. Yükseldikçe renk mavileşiyor amaaydınlanmada azalma oluyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Osram Cool Blue Olanında mega 4300 ve hyper 5000 seçenekleri var.

Philips 5000k

Osram Night Breaker  4000-4300 civarı sanırım tam net bulamadım :)

ama dediğiniz gibi 5000 serilerinde yağmurda ışık çok azalıyormuş. En mantıklı Night Breaker gözüküyor bu konumda araçlar için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En fazla aydınlatma sağlayan zaten 4300 K olanlar.Kelvin değeri arttıkça ışık rengi sarı(4300),beyaz(5000-6000),mavi (8000),mor(10000 ve üstü) olarak gidiyor.Fakat aydınlatmada buna bağlı olarak azalıyor.

Aydınlatmada problem yaşıyorsanız en iyisi 4300K.4000 var mı bilmiyorum varsa onun aydınlatması daha fazladır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Philips' in 4000 veya 4300 ünü bulabilirsen daha uzun ömürlü.Ben sabah akşam farlar açık gezerim ona rağmen 5-6 ay problem çıkarmadı.Daha sonra xenon taktığım için çıkardım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...