Jump to content

Genel araç bakımı

ugurince
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

herkese selamlar ben bir hafta sonu aracıma genel  bakım yaptırmak istiyorum burda bir motor ustam var tabi iyi bir elektrikçi buluncada elektrik vb kısımların bakımlarını yaptıracağım ve tabiki alt takım bana bu konuda önerileriniz varsa bakımda nelere dikkat edilmeli bana fikir verirseniz memnun olurum şimdiden tşk.

bu arada aracıma bakım yaptırmamın sebebi herhangi bir problem değil o yüzden ne yapsam diye bende düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hava filtresi buji tevzi makarası buji kablosu değişim yada temizliği, yağ ve yağ filtresi, lpg ayarını yeniletin ne olur ne olmaz alt takım - ön takım için bi rot balanscıya gidin değişmesi gerekenler varsa o size söyler zaten rot başları rotil viraj demir lastiği falan ama dediğim gibi rot balanscı kontrol etsin, amortisör durumunada bi baktırın ön takım yapılıcaksa yenilemekte fayda var, başka da aklıma gelen birşey yok şimdilik olursa eklerim zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada bulunduğum yerde rot balansçı yok gittiğim motor ustası alt takımada bakıyor ben geçenlerde hava filtresini değiştirdim ama araba lpg de çalışmaz oldu ustada fazla hava alıyor dedi eskisini taktık  iki gün  önce gaz kesici ve dolayısıyla lpg filtresini yeniledik

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet kesinlikle benim hava filtreside aynı şekilde yaptı hatta spor filtre alıp takanlar araclarının daha az yaktıgını söylüyor çünkü genelde alınan filtre 10-15TL lik ve motorun yeterince hava almasını sağlamıyor lpg de havayı sevmediği için fazla yakıyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakaklım inşallah yaza kadar arabaamı tertemiz yapıp 4 5 yıl kullanacağım

hayırlısı olsun diyelim, bnde 6 ayda baya bi toparladım artık satma düşüncem de ortadan kalktı :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

satmak istesem bu kadar titiz davranıp herşeyin orjinaliyle neden uğraşayım zaten geçen hafta 99 model 323 ü olan bir arkadaş paraya sıkışmış üste para alacağı arabalarla takas yapmak istiyordu bana öyledi ben mazdadan başka arabaya binmem seninkini bana ver benimkini sen al diye ama bu kadar titizlikle araba ile ilgilenip tam tadını çıkaracakken satmam zaten ilerde mazda 3 e niyetim var ama bakalım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk yapacağın triger kayışını kontrol ettir bir koparsa 4 milyar masraf açıyormuş.

bak onu unuttum işte, motoru kitliyor direk triger kopması
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

93 323 sedanım var değerli arkadaşlar gaziantep de yaşıyorum. yağ olarak hangisini koymalıyım 10w 40 mı 20w 50 mi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...