Jump to content

Jant Tavsiye

Guest axela
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Konuyu güncelliyorum...

İki jant arasında kalmış durumdayım arkadaşlar..İki jantta 7x17 ölçülerinde

Jantlardan ilki TSW marka (yada Tsw'nin çakması),çinde üretildiği kesin ama TSW firmasının kendisinin çin'de ürettiği bir jant mı yoksa çinlilerin üretipte Tsw damgası bastıkları jantmı bilemiyorum.Jantın arkasında kabartmalı şekilde de TSW yazıyor ama onuda yapabiliyorlar galiba bu herifler.Herneyse bu jant 800lira ölçtüm 9kg geliyor.

zhs46dfy2myh4vewrye.jpg

yc3ocq4q7cbxhpl6zs.jpg

Araba yanında..

juwa21d7if810rz2lssr.jpg

Diğeri komple çakma markasız bir jant(üzerinde vs marka yazmıyor zaten,satıcı adam Mazda amblemi yapıştırdı fotoğraf çekmem için) elbette çin malı,ağırlığını ölçtüm 8.5kg,fiyatı 850lira.

tnmftuqoydclp9dy89t7.jpg

juo58ojqtakqjiqidond.jpg

Hangi jant daha güzel ve tavsiye edilir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen beğendiysen problem yok.

Fakat bence üzerindeki eski jantlar daha çok yakışıyor fotoğrafta görüldüğü kadarıyla.Tabi canlı  bakmak lazım birde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

enkei aldınız sanırım, enkei daha hafif ve japon malı en doğru tercihi yapmışsınız hayırlı olsun

Enkei almadım deneme amaçlı takıldı sadece,bende foruma gelip konu açtım ama yarına kaldı satın alma işi galiba.Böyle yangından mal kaçırır gibi jant almak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Enkei tipine bakmadan alabilceğim güvenilir bi marka, mazda zaten orjinalinde enkei kullanıyor, hakkınızda hayırlısı olsun tabi ne diyelim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Enkei tipine bakmadan alabilceğim güvenilir bi marka, mazda zaten orjinalinde enkei kullanıyor, hakkınızda hayırlısı olsun tabi ne diyelim

Enkei markasının kalitesini biliyorum ama bu jantın gerçek anlamda bir Enkei olduğundan pek emin değilim çünkü 850 lira ve modelini google dan aratınca türk siteleri rus siteleri vs çıkıyor+Enkei'nin resmi sitesinde bu jant modeli yok.

Sağolun hayırlısı:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

diğer jantı kucakladıgınızda enkei daha hafif değilse arkama bakmadan kaçardım >:D şaka bi yana şüpheleriniz varsa hiç düşünmeyin ilerde kendi kendinize başınız ağrır :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

enkei nin sitesinde yoksa eski bir modeldir.. siyah tsw ler bence hem daha güzel hem de kırmızı arabaya daha cok yakısır.. tsw kötü veya bilinmedik bir marka da değil hani.. cam filmi ve yay da varsa gayet güzel olur.. hoşuna giden jantı al markasına ya da pahalısı iyisidir mantıgına takılmadan, önemli olan lastik.. lastiği ucuz tutmamaya bak..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben olsam Enkei olana beş kuruş vermem.Bence hiç yakışmamış.Bizim mazda 3 lere ya çok kullu (siyah gibi)Yada kalın kollu (Orjinal jantlar gibi)yakışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Semavi

Valla İstanbula yolum düşmesi zor birde bu jantları pek beğenmedim açıkçası.

@Burak

:)

@Murat Bulut

Burada nasıl duruyor?

http://t139.com/146/20080427/2947.html

pf010013.jpg

Hala daha aynı fikirdyim.Jant kolları arası çok açık.Bizim arabaların disk ve kaliperleri ufak olduğu için ince  ve seyrek kollu jantlar bana göre sakil duruyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hala daha aynı fikirdyim.Jant kolları arası çok açık.Bizim arabaların disk ve kaliperleri ufak olduğu için ince  ve seyrek kollu jantlar bana göre sakil duruyor

Bende aynen öyle düşünüyorum ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence  kesinlikle tsw  bendede  kırmızı  m3 var  benimki  ful siyah  cam  o  tsw  mükemmel olurdu 

şimdi  senin için  düşünürken  aklıma  soktun  yalnız  şuda var  17  jant  her zamn  bi  heves  le  alınır fakat belli bi  süreden sonra inanki  pişman oluyosun  bende m 3  den önce honda  euro civic hb vardı  17  jant  üzerinde aldım sürüş keyfi  ..  sessizlik  ..  bozuk  yollar  adamı  bin pişman  ediyo  gene  de sen bilirsin  yani  türkiyede  düzgün yolun olduğu il  yada ilçede  ikamet  ediyosan.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence  kesinlikle tsw  bendede  kırmızı  m3 var  benimki  ful siyah  cam  o  tsw  mükemmel olurdu 

şimdi  senin için  düşünürken  aklıma  soktun  yalnız  şuda var  17  jant  her zamn  bi  heves  le  alınır fakat belli bi  süreden sonra inanki  pişman oluyosun  bende m 3  den önce honda  euro civic hb vardı  17  jant  üzerinde aldım sürüş keyfi  ..  sessizlik  ..  bozuk  yollar  adamı  bin pişman  ediyo  gene  de sen bilirsin  yani  türkiyede  düzgün yolun olduğu il  yada ilçede  ikamet  ediyosan.....

Aynen katılıyorum.Görüntü ilk başda güzel geliyor fakat bir süre sonra aldığına pişman oluyorsun.Tabi bu kişiden kişiye değişiyor.Birde lastik böyle jantlarda çok önemli.Sert lastik alırsan hepten ayvayı yiyorsun.Ve son olarak kesinlikle 50 yanak al.Eğer 45 alırsan bu da bir konfor kaybı.Ekteki resimdeki benim eski jantlar.Şimdi sattım

post-17-141695279385_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@twistr

Dediğin şey doğru aslında kullanılması zor olur.Birde ben bazen çok hor kullanıyorum arabayı iyice mahvolur.

@Murat Bulut

Resimdeki lastiklerin ebatı nedir?Birde yay var mıydı arabada?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Murat Bulut

Resimdeki lastiklerin ebatı nedir?Birde yay var mıydı arabada?

Resimdeki lastik ebatları 205-45-17.O zamanlar yay vardı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resimdeki lastik ebatları 205-45-17.O zamanlar yay vardı

Boyut ve arabaya oturması açısından çok güzel görünüyor.Tabi ben yay takmayı düşünmüyorum....205/45/17 sıkıntı yaratıyormuydu?patlama çatlama jant eğilmesi vs oluyormuydu veya aracın standart jant lastiğine göre aşırı konforsuzluk?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün lastik fiyatı araştırmaya gittim jantı başka yerden lastiği başka yerden alacaktım derken 1 lastik fiyatı soracağım diye akşam ettim,tabi o arada şöyle bir jant ta buldum jant çin malı markasız,satıcı Mazda arması takarız dedi taktı da,jantın ağırlığını ölçtüm 8.5kg geliyor.850 lira

MARKASIZ

juo58ojqtakqjiqidond.jpg

tnmftuqoydclp9dy89t7.jpg

TSW

zhs46dfy2myh4vewrye.jpg

yc3ocq4q7cbxhpl6zs.jpg

TSW nin arabanın yanına tutulmuş hali

juwa21d7if810rz2lssr.jpg

Enkei'yi seçeneklerden eledim ama şimdi bu iki jant arasında çok feci şekilde kalmış durumdayım.1. si daha güzel ama komple çakma,ikincisinin üzerinde jantın arkasında kabartmalı tsw filan yazıyor ama belki oda çakma.Ve arada kalan ben...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...