Jump to content

Tavan ve zemin döşemesi

Dude
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tavan işinden çok anlamam o konuda bişey yazmiycam ama şu amortisör işi için sana önerim amortisörlerini Taber ustayla görüşüp tamir ettirmen,piyasadaki amortisörler 1-2 yıl bile gitmiyor,amortisör tamir edilirmiymiş demeyin yapabiliyorlar hemde iyi oluyor.4 sene önce sıfırına ben tanesine 320 tl vermiştim arka amortisör için...yan sanayileri 90-100 tl arasıdır.2007 de güya ön arka takıma(arka amortisörler  hariç) 1200 tl verdim hiç bişeye benzemedi.2009 da bir o kadar daha para verdim.Bu arabalar kadar yan sanayi parçaya tepki veren araba görmedim,eskide olsa çıkmada olsa kendi parçasına aşık bu araçlar.Selamlar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

srkn  ben yaparımda  yardımcım yok  bir  bide ben engelli olduğum için  2  katı  enerji harcarım bide yapamazsam  rezil olur  araba  sonrada uğraşırım düzeltmek için...

Anladım abii..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya kardeşim o kadar dil döktük koca mektup kağıdını doldurduk

yukarda anlattık nasıl yapacağınızı hala 100 lira deyip duruyorsunuz.

30 liraya patlar size geri kalanına arabanıza yakıt alırsınız.. :sopa:

Güvenin biraz kendinize hem sizden daha özverilimi davranacak usta arabanıza.

Lütfen emeğe saygı  :D :D

arabayı aldığımda kendim yapmadığıma pişman oldum. 100 tl ye çok kalitesi değil ama suni deriden tavanı kaplattım. şimdi tekrar sarktı bir yıl dayanmadı. takarken sanırım zarar vermişler yerine tam oturmamış falan. usta yapana kadar kendin yap aynı hesap

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

ben bu cumartesi kendim kaplıyorum tavanı birde döşemeci arkadaş var o yapalım yaoalım diye soktu aklıma. fiber malzeme kötü durumda çatlaklar falan var. ince mukavva ile üzerinden geçip sonra kumaş yapıştırıcam. deri yapalım diyor ama sanırım kumaş en iyisi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selam. hocam biz döşeme işi ile uğraşıyoruz. yıllardır mercedes ve bmw üzerinde çalışıyoruz. şuana kadar hiç deri tavan yapmadık ve kesinliklede tavsiye etmeyiz. hani tavan sarkmış dediniz ya deri zaten ağır tavanda durmasının imkanı yok. bir süre dururur sonra sarkar. yani bunu yapıştıran şey bildiğinniz bali dir. yine yapıştırsa yine sarkacak. tavan döşemesini yani fiber kısmı sökülüp iş yerine alıp dışarda kaplama yaparız ve sonra tekrar yerine takarız ve orjinal kumaşını kullanıyoruz mükkemmel oluyor. tavanı yıkatmadıkçada kolay kolay düşmez orjinal olsun bizim yaptığımız olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet haklısınız. zaten deriydi sarktı. devlet dairelerinde ki eski müdür koltukları gibi yapalım falan diyenler oldu... orjinali en iyisidir bence. arkadaşımda volvo var araba fabrika çıkış deri döşemeli fakat tavan hariç bir bildikleri var ki deri yapmamışlar. ses yalıtımıda yapılacak. tavana yapmayalım tavan sacı aşağı inebilir falan dediler bunun doğruluğu var mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Walla bana 10m2 kumaş vinnex al bali piknik tüpü kendimiz yaparız tavan döşemesinide kapı döşemelerinide dediler, nasıl olcak o dedim anlattı mantıklı geldi, bi pazar günü uğraşıcam sanırım 2 kişi, benimkinin sadece üstündeki kumaşı yırtık altındaki sünger ve kartonu sağlam sanırım biraz şanslıyım kalıp sağlam yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Walla bana 10m2 kumaş vinnex al bali piknik tüpü kendimiz yaparız tavan döşemesinide kapı döşemelerinide dediler, nasıl olcak o dedim anlattı mantıklı geldi, bi pazar günü uğraşıcam sanırım 2 kişi, benimkinin sadece üstündeki kumaşı yırtık altındaki sünger ve kartonu sağlam sanırım biraz şanslıyım kalıp sağlam yani :)

el becerin varsa kim dediyse doğru söylemiş. yalnız birgün de olacak iş değil. kapı döşemeleri pres baskı. üzerinden kapladık kenarlardan hafif uzun bırakıp ince spatula ile araya sıkıştırdık. bugün arabanın tamamı biter umarım. bitince fotografları çekip ayrı bir konu başlığı altında yapılanları detaylı olarak anlatacağım. Döşeme işine mi girsem ne yapsam IT dar geliyor bana :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hafta sonu karar verdim aynen bu dediğini yapacağım. Araba malum eski klipsler falan dökülüyor. Hafta sonum plastik klips aramakla geçti mazdaya uygun mümkün değil yok. Bütün ostimi alt üst ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hafta sonu karar verdim aynen bu dediğini yapacağım. Araba malum eski klipsler falan dökülüyor. Hafta sonum plastik klips aramakla geçti mazdaya uygun mümkün değil yok. Bütün ostimi alt üst ettim.

hiç aramicaksın klips burç felan direk Turkish Uydurmation a başvur en azından ne yapıp yapmadıgın belli ve el çabuklugu kazanıyorsun :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çıkmacılarda var tabi ki olmaz mı. yok yok. ama fiyatları duymanız lazım. japonyadan orjinal parçasını getirt daha ucuz.

kesilikle, helezon yayların tanesi 100TL isteyen piskopatlar var yahu
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Burada bütün klipslerimiz var ben komple arabada ne kadar klips varsa değiştirdim buradan..

http://www.starklips.com.tr/Musteri.aspx

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Bende zamanında 97 model hondamın tavan döşemesini kendim yapmıştım.çok ucuza mal etmiştim ben kumaş değil deri yapmıştım süper olmuştu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...