Ilgaz-p

Lpg Ayarı

mazda 323 sedan kullanıyorum . bi gaz ayarcım var ona gidiyorum kitaptan bi yerde bi değere bakıyor bu arabanın değeri rolantide 1.0 diyor bi cihazı var neyi tespit ettiğini çözemedim gaza basınca bile en  fazla 1.5 olması gerektiğini söylüyor. sizce bu nedir . bi de kendimiz gaz ayarı yapabilirmiyiz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gazda çalışırken rolantide 1,2 olmasında fayda var tabiki gaz ayarını kendin yapabiirsin Ben kendim yapıyorum Ama bizim araçlarımız sık sık ayar istemiyor.Gazcının ayar yapması daha sağlıklı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gazda çalışırken rolantide 1,2 olmasında fayda var tabiki gaz ayarını kendin yapabiirsin Ben kendim yapıyorum Ama bizim araçlarımız sık sık ayar istemiyor.Gazcının ayar yapması daha sağlıklı.

yok merak ettim. evet bizim aracların ayarı bozulmuyor geçen hava filtresini söktüm temizledim taktm devir rolantide biraz düştü. ama ellemiyorum o kadarda düşmedi . yeni bi filtre takıp öyle gaz ayarı yaptıracağım muhtemelen bozuk cıkmayacak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben 1in hemen altında bırakıyorum! o noktada sesi hoşuma gidiyor bi sebebi yok :)) Bence motoru hissederseniz 1de tamamım diyor :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

8200-8700 rpm devir aralığı normal olanıdır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

8200-8700 rpm devir aralığı normal olanıdır

:o

Bu neyin ayar değeri?

Neyin normali?

8:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

rolantinin neyin olacak yukarıyı okusan anlıyacaksın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

rolantisi yüksek araç tüketimi fazla araçtır unutmayın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.