Jump to content

Ön Far Problemi Hakkında

Mustafa06
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arabayı uzun zamandır akşam karanlığında kullanmadığımdan yeni farkettim  :D

Sol far kısık yanıyor. Sebebi ne olabilir ? Ampul sağlam diğer tarafa takıp denedim.

Bunun bir ayarı mı var acaba ?  :krrsz:

Bide arabada tesisata -örneğin benim bagaj lambası, kontak anahtarının üstündeki lamba  yanmıyor,- buralara elektrik gelip gelmediğini nasıl anlarım ? Daha doğrusu hangi cihaz yada alet ile anlarım ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kısık yanması farın içinin kirlenmesinden tozlanmasından yada artık içindeki yansıtıcı folyonun özelliğini yitirip kararmış olmasından olabilir,

kablolar oksitlenmiş olabilir ondan yanmıyordur, kabloları nerde bilmiyorum ama ölçüm aletleri var pil ölçmeye yarıyan akım geçip geçmediğini kontrol eden 10-15TL ye satılıyor heryerde onlardan birini kullanabilirsiniz sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya  mustafa  abi  harika  insan  altarnatiflerinle  bizlere hayat  veriyorsun.iyiki bu siteye üye olmuşum.teşekülerim  sonsuz.... :clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya  mustafa  abi  harika  insan  altarnatiflerinle  bizlere hayat  veriyorsun.iyiki bu siteye üye olmuşum.teşekülerim  sonsuz.... :clap:

öyledir :) sağolsun benim guzunun sorunlarınıda sanki görmüş gibi yorum yapıp çözdü Allah razı olsun mustafa abi :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Merhaba arkadaşlar forumda araştırdım bulamadım,tamirciye gitsemde,sorunu bilse bilse mazdacılar bilir dedim,aracımı aldım alalı gerçekten mekanik aksamda birtek şarz ve marş dinamosunda sorun yaşadım,aydınlatma sorunu ise aldım alalı var,farların 100 watt'a çıkardığım halde aydınlatma oranı çok düşük ve beni akşam seyir halindeyken zor duruma sokuyor,farları okadar deiştirmeme rağmen,role taktırmama rağmen bir şey elde edemedik.sizce başka ne olabilir,ben şarz dinamosunun elektiriği fazla üretmediğinden şüpheleniyorum,normal standart üretiyor diyorlar ama.

akümde 2 seneyi tamamladı,ne yapmalıyım bu durumla karşı karşıya kalan bir arkadaşımız varsa veya kalan bir tanıdığınız olduysa nasıl bir çözüm yolu bulmuştur,Şu ana kadar gittiğim tamircilerin hiçbirinin samimiyetin güvenmedim gebzedeyim tavsiye edeceğiniz bir yer varsa orayada götürebilirim teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Farların iç aynaları iyi durumdaysa zaten yapılabileceklerin hepsini yapmışsınız. Geriye sadece xenon taktırmak kalmış ki onu yaptırmadan önce bir göz doktoruna görünmenizde fayda var. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Konuyla ilgili arama yapıp hemen hemen bütün mesajları okudum. Mesajlarda tavsiye edilen en son şey, farların değiştirilmesiydi.

Ben de onu yaptım. Hem yan sanayi depo marka 2 far aldım. İçine de osram nightbraker ampül aldım. Gördüm ki paramı boşa harcamışım. Aydınlatma hala yetersiz ve dağınık. Şimdi tek ihtimal yan sanayi-orjinal ayrımı kaldı.

Bu aracı tasarlayanlara sormak gerekir ki,Bu kadar kaliteli araba yapıyosunuz, farları kontrol etmek hiç mi aklınıza gelmedi? Tofaşın aydınlatmasını da mı örnek alamadınız?

farklı sitelerde honda,opel ve toyotada da benzer sorunlar okuyorum. herhalde bunun bir çözümü yok.Bunun adı kronik hata.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Renault'u sevmem ama en iyi aydınlatmalardan biri Broadway'larda. :) Onun lısaları bizimkilerin uzunları gibi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım sizin xenonlanma zamanınız gelmiş, en son aydınlatma az geldiğinde (benim eski 91 323 de) xenon takmıştım ve rahat etmiştim. Sizede xenon tavsiye ederim yada farlarını modifiye edip büyük mercek takabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

Arkadaşlar,

Bennim 90 model mazda 323 sedan'ın farları çok az yanıyor. önümü göremiyorum.uzunları yakıyorum o zaman da diğer sürücüler rahatsız oluyor. gerçi onlarda çok etkili değil, sorun nedir? ne yapmalıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

farlarınızın içi sararmış,kirlenmiş, arka tarafındaki yansıtıcı nikelaj dökülmüş veya özelliğini yitirmiş olabilir onu kontrol edin normalse herşey güzel bir çift ampul alın osram night breaker kullanıyorum ben tavsiye ederim son olarak da far ayarı yaptırın. ihtimali düşük ama yine de ampullere gelen voltaja baktırın kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...