Jump to content

Km Geri Çekme Hakkındaki Düşünceleriniz

teccol
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar. Bende daha önce 270,000 km de 92 civic vardı. Bu arabayı 8000 tl ye satamadım. Sonra takasda 240 000 km deki familiayı aldım. Daha sonra sahibinden com da benim aracı sattığım adamın başka birine sattığını gördüm. Takasda 9500 tl gitmiş. Nasıl gitmiş derseniz arabanın km si 173,000 olmuş ve gitmiş. :) YAni km düşürmek insanları niye bukadar çok cezbediyor. 92 mode lbir araba nasıl olursa 173000 km diye sormazlarmı hiç. Arabayı sürdüklerinde döşemelerden tıkır tıkır ses geldiğinde bu sesin km  yapmış bir araç olduğu için geldiğini niye anlamazlar.

Benim aracımın kaputunda 5 santimlik çatlak vardı arabanın kimse yüzüne bakmıyordu. Haşat diyenler oluyordu. Arabanın kaputunu boyattım teklif üstüne  teklif takas üstüne takas geldi. Hatta görenler ne güzel parlıyor falan diyenler oldu :)

Dış görünüşe bukadar önem veren insanlar kendilerini niye karda sanıyorlar. Halbuki arabanın amortisörler bitiktir. Debriyaj bitiktir. Triger değişmesi gerekir. Lastik bitikdir derken 2000 tl masraflı bir arabayı sadece güzel parlıyor diye ve km düşük diye niye daha çok değer gösterirler anlamadım gitti.

Arabacılık bu şekilde davranmaksa bende artık böyle yapmak istiyorum. :)

Haklı mıyım ?  Haksız mıyım ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle çok haklısın.

Maalesef, çok şeyde olduğu gibi bu konuda da sahtekarlık yapıyoruz millet olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısınız tabi, benm aracım 91 model ve 155bin de aldım 157bine geldi, km düşürme olayına gelirsek satmam gerekirse ve çaresiz kalırsam bende düşürtme yoluna gidicem sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısınız tabi, benm aracım 91 model ve 155bin de aldım 157bine geldi, km düşürme olayına gelirsek satmam gerekirse ve çaresiz kalırsam bende düşürtme yoluna gidicem sanırım

Bunu yapmamanı tavsiye ederim zira oradan elde edeceğin kâr bir şekilde senden çıkar. Çok örneğini gördük..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunu yapmamanı tavsiye ederim zira oradan elde edeceğin kâr bir şekilde senden çıkar. Çok örneğini gördük..

bu tarafta çıkmazsa öteki tarafta gene çıkar,,, haklısın burak abi..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Helal kazandığınız arabanın bir anda harama dönmesi sizin için ufak gibi görünsede  km ile oynamak bir sahtekarlıktır.

Oto galerileri günlerce çalışıyorlar. Arabaları yıkıyorlar, pazara götürüyorlar. Arabanın bulunduğu dükkana kira veriyorlar. Fakat hemen hemen hepsi (bir kısmı hariç ) araçların kmleri ile oynuyor. Git hırsızlık yap oda haram km ile oynamışsın sahtekarlık yapıp arabayı satmışsın oda haram. Sahtekarlık yapmak dürüst hırsızlık yapmak suç oluyor. Aslında km düşürmekte suç olmalı.

BEn aracıma 9750 tl istiyorum. km düşürüp bu fiyata vereceğime 9250 yazıp 240 000 km de satarım hatta 9000 ve veririm en azından aileme haram lokma yedirmemiş olurum. Arkamdanda kimse küfür etmemiş olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o tür şeyler yapmayın,

araçlarınızıda galerilerden almayın hatta bilmediğiniz aracı almayın,

tanıdığınız bildiğiniz araçları alın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türk insanı çok standart sanırım. Görselliğe çok önem veriyorlar kaporta sağlam olsun canlı dursun yeter araba bir şekilde yürür arkasına da maşallah yazılır, beygirlerin yarısı yolda ölmüştür iman gücüyle gider. Ben arabayı alırken şurasında boya var mı? Burası değişmiş mi? falan diye sormadım. Araba 20 yaşına gelmiş. Allah bilir kaç kere kaza yaptı. Direklere şaselere baktırdım sağlam çürük pas yok. Herter de bana eksiklerini söylediler kabul dedim aldım. İnternete satılık diye ilanı verdim. Geçen yaz hergün biri bakmaya geliyordu. Tamponlar boya kavlaması vardı. Arabaya altı güneş görmüş gibi muamele edenler oldu. Diyorum ki şanzımanı yeni garantili ahanda faturası, motor saat gibi aç bak istediğin adama götür. yok kaportada kaporta... Sonra vatandaşın biri arkadan tıkladı arabanın orası burası falan sigortadan boyandı. cillop gibi oldu bu sefer arabaya bakmaya gelenlerin çoğu piyasası 5000 hadi bu temizmiş 5.250 olsun falan dedi. Cinnet getirirler adama. Çok çirkin pazarlık etmeye çalışan adamlar var. pazarlığın sonu genelde laf dalaşı yada küfürle bitiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pazarlık mevzusu çok pis birşey ya

Ben hondaya 8750 yazmıştım adam baktı baktırdı sonra direk 6750 vereyim dedi. Ben hiç sesimi çıkartmadım arabanın kapısına dorğu yöneldim. Hayırlı akşamlar arkadaşım dedim. Arabaya bindim. Teklif verenin arkadaşı ne oldu dedi. Anlaşamadık dedim. Pazarlık bitmediki dedi. Siz pazarlık yapmadınızki dedim. arabayı çalıştırdım gittim. O sırada adamlar ortada öyle baka kaldılar. En son arkadaşına kızıyordu ne adamsın ya diyordu :) ondan sonra pazarlık söz konusu olduğunda tembihliyorum :)

Yahu çok temiz diye boyası falan çok güzel diye 84 doğanı 2007 yılında 3750 ye vermiştim ya :) onu bilen alan çıkmıştı Adam konyada geldi arabayı almaya :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen bende, birisine mazda6 alması için vesile oldum, araç 162 bindeydi aldıklarında sonra anaaaaaaaa bi baktım 60 bine düşüvermiş, pessss...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türk insanı çok standart sanırım. Görselliğe çok önem veriyorlar kaporta sağlam olsun canlı dursun yeter araba bir şekilde yürür arkasına da maşallah yazılır, beygirlerin yarısı yolda ölmüştür iman gücüyle gider. Ben arabayı alırken şurasında boya var mı? Burası değişmiş mi? falan diye sormadım. Araba 20 yaşına gelmiş. Allah bilir kaç kere kaza yaptı. Direklere şaselere baktırdım sağlam çürük pas yok. Herter de bana eksiklerini söylediler kabul dedim aldım. İnternete satılık diye ilanı verdim. Geçen yaz hergün biri bakmaya geliyordu. Tamponlar boya kavlaması vardı. Arabaya altı güneş görmüş gibi muamele edenler oldu. Diyorum ki şanzımanı yeni garantili ahanda faturası, motor saat gibi aç bak istediğin adama götür. yok kaportada kaporta... Sonra vatandaşın biri arkadan tıkladı arabanın orası burası falan sigortadan boyandı. cillop gibi oldu bu sefer arabaya bakmaya gelenlerin çoğu piyasası 5000 hadi bu temizmiş 5.250 olsun falan dedi. Cinnet getirirler adama. Çok çirkin pazarlık etmeye çalışan adamlar var. pazarlığın sonu genelde laf dalaşı yada küfürle bitiyor.

bende aynı şekilde şaselere ve motora baktırdım ve aldım,kaportada baya işi var ama,yürürü çok güzel.km ise 260.000 de :) ama umrumda bile değil :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Soru :KM düşürme hakkında ne düşünüyorsunuz

Cevap:Sahtekarlık,alçaklık ve hırsızlıktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Artık km ile oynamak suç olsun. Yasal izin olmadan km göstergesi bile değişmesin. Pert kaydı bulunan araçlara temiz kağıdı verilirken pert kaydı gözüksün. Yeter artık yıllarca çalış biriktir. Bir sahtekar bütün paranızı alsın

Benim bir akrabam 2005 model megane 2 aldı. Arabayı 250000 tl almıştı zamanında. Sonra tamir için servise gidiyor bi bakıyorlarki araba pertten toplanmış Arabayı 12500 tl ye sattılar. Kalan kredilerini ödediler. Bunun adı  sahtekarlık olması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Forumdaki hemen herkesin muzdarip olduğu , ülkemizde maalesef herkesin alışa geldiği araçların kilometresinin düşürülüp başkasına satma olayı ile ilgili kazanılan bir dava dikkatinizi çekecektir diye düşündüm.

2008 haziran ayında Sahibinden 'de gördüğü Audi A4 1,8 Sportline 'ı beğenen bir arkadaşım 41.500 TL 'ye aracı satın alır. Araç ilana göre 66.000 km'dedir.

İzmir'e gelen araç 15 gün sonra yağ değişimi için servise gider ve Doğuş Oto'nun kayıtlarında aracın 220.000 Km bakımına girdiği farkedilir.

Hemen aracı satan şahsı arayan arkadaş , aracın iade edilmeyeceği cevabını alınca dava açar , dava dilekçesine sahibinden com'da yayınlanan ilan çıktısı ile doğuş oto'nun kayıtlarını da koyar.

Yargılama 2 sene sürer ve bu süre zarfında arkadaşım arabaya binmeye de devam eder.

Ve sıkı durun sonuç ! Aracın sahibine iadesi , araç satım bedeli olan 41.500 TL 'nin dava tarihinden itibaren işlemiş faizi olan 9.500 TL ile birlikte davalıdan ( galericiden ) alınıp arkadaşıma verilmesine karar verilir. Yani arkadaşım iki sene araca bindi , ekstra olarak 9.500 TL kazandı . Bu arada galerinin ödemek durumunda kaldığı avukatlık ücretini saymıyorum.

Sözün özü arkadaşlar muhakkak 2. el araç alırken noter satış sözleşmesine veya ayrıca yapacağınız bir sözleşmeye aracın kilomteresini yazıp satıcıya imzalatmanız size çok büyük artı yazacaktır. Somut olayda internet çıktısı arkadaşımı çok büyük bir ispat yükünden kurtardı , her zaman bu şans olmayabilir.

alıntı: http://forum.vwturk.com/archive/index.php/t-60890.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uğraşırsan Türkiye'de hiç bir suç karşılıksız kalmıyor ama uğraşırsan... 2 yıl az bir zaman değil, her iki taraf için bu geçen süre mağduriyete sebebiyet vermekte, bütün sıkıntı bu geçen yargılama süreci...

Şunu yaptık bunu yaptık diye ahkâm kesen yöneticiler böyle can alıcı noktalara çözüm bulsunlar ellerinden öpeyim...

8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

''Türk Ceza Kanunu'na göre dolandırıcılığın 1 ila 5 yıl arasında hapis cezası gerektirirken, nitelikli dolandırıcılık için 2 ila 7 yıl arasında hapis cezasının söz konusu olduğunu aktaran Erman, aldıkları otomobillerin kilometresi düşürülen vatandaşlara vakit kaybetmeden savcılığa suç duyurusunda bulunmaları gerektiği önerisinde bulundu.''

Bu yazı bir gazete haberi ve gerçekten olması gereken de bu bencede.Direk hırsızlık ve dolandırıcılık , ayrıca gerçekten çok büyük günah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...