chuey

Şanzıman Yağı

Arkadaslar benim araba'nin sanzuman yagi degisecek, bugün kitabina baktim 2,87 litre aliyormus, ben 3 litre yag aldim sizce yeter mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

chuey dostum aracının modeli nedir ? benim 92 323 sedan teknik verilere göre 2.69 lt şanzıman yağı alıyor yağ numarası - 18C Soğuk havalarda 80 / 90..      normal mevsimlerde 75w / 90 de konulabiliyor ....  80 / 90 numara yağda araç ısınana kadar vites sert geçebiliyor tavsiyem 75w / 90 castrol sentetik ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracim mazda 626 2.0 GF 1999 model, kitabinda 75w-90 tavsiye ediyorlar, bende ondan aldim 3 litre Mobil tam sentetik...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ok yağın uygundur dikkat edilecek husus ne eksik ne fazla konulmamalıdır 100 gr fazla yağın bile şanzımana zararı olabilir 2.90 kg konulmalıdır ... ben kısa bir süre önce şanzıman yağımı 80 / 90 BP Ep. olarak değiştirdim ama araç ısınana kadar özellikle 2. vitese geçişlerde hafif bir sertlik oluyor araç ısındıktan sonra geçişler rahatlıyor.3 litrelik castrol 75w / 90 şanzıman yağını izmirde bulamadım sebebi 18 kg'lik tenekelerde satılıyordu.ihtiyacım olan ise 3 litreydi o seçenekte bp'de mevcuttu o sebepten dolayı bp kullandım ...http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=73020041&contentId=6009033

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün araba'nin kitabina baktim tekrar 75w-90 ve 80w-90 tavsiye etmisler 626'ya, 75w-90 yagi bütün dereceler icinmis ve 80w-90'da arti 10 üzeri dereceli ülkeler icinmis, danimarka cok soguk ülke oldugu icin 75w-90 yagi benim arabaya iyi gelir....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar merhaba..

benim aracımda 626 98 model ov..aracı yaklaşık 14 aydır kullanıyorum ve yaklaşık 24 bin km yaptım araçla..yaklaşık 4 aydır araç özellikle motor soğukken vites birden ikiye geçerken hafif yada orta serrtlikte bir silkeleme var..acaba şanzıman yağı değişmeli midir ? yada anlatmaya çalıştiğim durumun başka bir nedenimi vardır..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.