SalihÇakmakçı

Mazda 3 Hakkında Bazı Bilinmeyenler...

Arkdaşlar malum yeni aldık ya şu yol bilgisayarı ile ilgili bazı sorularım olacak;

Şimdi ben yazdım hani şu İNFO düğmesine bastıkça çıkanları. Bunlardan sadece birini biliyorum o da birincisi yani anlık tüketim değerleri. Hani şu sürekli değişen. Sırasıyla aynen orada yazdığı gibi yazıyorum:

1- CONSUM CUR L/100 km  ( Burası bildiğim yer. Anlık yakıt tüketimi.)

2- CONSUM AV L/100 km ( Bende buradaki sayı 11.0 olarak görünüyor ve değişmiyor. Belki hep şehir içi kullanıldığındandır. Bu nedir?)

3- REMİNG

(Buradaki rakam ise şimdi 67 gösteriyor. Bu arada benim araç LPG'li)

4- AV

km/h ( Buradaki rakam ise 30. )

Bunların anlamlarını ve neye göre değiştiklerini konuya vâkıf arkadaşlar yazarsa çok iyi olacak. Araç hep şehir içi ve 2-3 km'lik mesafalerde kullanılıyor. (Sabahları ve akşamları okul gidiş dönüşünde) Tabi bir de Siirt yolları sürprizlerle dolu. Neredeyse 3. vites kullanılmıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1- Anlık tüketim

2-Ortalama tüketim ( info tuşuna basılı tutarak sıfırlanabilir )

3-Kalan menzili gösterir (LPG li araçlarda önemi yok )

4-Ortalama hız (info tuşuna basılı tutarak sıfırlanabiliyor )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eyvallah kardeş. Şu sıfırlama işi iyi oldu. Artık daha düzgün ölçümler yapabiliriz herhal.

Vay be demek bizim ortalama hız 30 km. Zaten dediğim gibi araba 3 yüzü görmüyor doğru düzgün. Ortalama tüketimdeki değer de sanırım benim aracı çok yumuşak kullanmam sonucunda böyle. Şimdi bir daha sevdim kuzuyu. Önceki aracımda olsa ( VW Bora) bu değerlerin çok daha üstünde yakıt sarfiyatı yapıyorduk. Kalkışlardaki hantallığı da cabası.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.