323-Black

Hararet Sürekli Düşüyor (Practica)

Merhaba,benim ufak bi problemim var,problemmi emin bile değilim aslında.Aracımla sıkışık trafikteyken hararet göstergesi son derece normal.Ama hızlandıkça motor ısısı düşüyor,hararet ibresi en alt seviyeye iniyor,bu durum normalmi anormalmi bilmiyorum.Görüş ve yorumlarınızı bekliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dostum sürekli uzun yolda olduğum için bence çok normal,ve hatta sevinmelisin,yani bu uzun süre böyle devam ettiyse ve arıza çıkarmadıysa sorun çıkmaz,çünkü bendede aynı durum söz konusu :)

bu durumla ilk karşılaştığımda müşürde bir problem olduğunu düşünüp değiştirdim,değiştirdiğim müşürde ise sorun olmadığını söyledi usta ne kadarda dediyse ben yine yenisini tak dedim,istersen müşürü bir gözden geçir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bence senin arabanın termostatında var bir sorun yada hararet muşurunde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

normal trafikte herhangi bir anormallik yok,ama hızlı gittiğim zaman hararet dibe vuruyor  :krrsz:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Senin ya termostat bozuk yada hiç yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Senin ya termostat bozuk yada hiç yok.

Bence de durum bu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki bu durum sakıncalımı,tamirat için aciliyet söz konusumu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki bu durum sakıncalımı,tamirat için aciliyet söz konusumu ?

10-15 liralık bir parçadan söz ediyoruz.

önümüz yaz, kışa kadar idare edebilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim arabanın ön panjur komple kesik bendede aynı ve gayet de memnunum böyle olmasından

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kesinlikle termostat bozulmuştur.

aynı durumu ben de yaşadım çünkü. :)

kısa vadede bir şey olmaz fakat, sonraları motor soğukken aşınabilir, en iyisi termostatı taktır derim. 25 lira galiba...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kesinlikle termostat bozulmuştur.

aynı durumu ben de yaşadım çünkü. :)

kısa vadede bir şey olmaz fakat, sonraları motor soğukken aşınabilir, en iyisi termostatı taktır derim. 25 lira galiba...

Önümüzdeki hafta termostat ve diğer eksikleri tamamlamaya çalışacağım ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o meymenetsizin eksiği bitecekmi acaba :D bende de var da bir tane. el sürmüyorum, çarşaf gibi liste çıkacak çünkü :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o meymenetsizin eksiği bitecekmi acaba :D bende de var da bir tane. el sürmüyorum, çarşaf gibi liste çıkacak çünkü :D

Onun eksiğini bitirmem ben  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.