Jump to content

Hız Limiti 90' dan 110' a çıkarıldı...

M.E.G
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bölünmüş yollarda hız limiti 110 olmuş.Yani 121 km/h hızı geçince ceza yazılacak anlamına geliyor.

http://haber.mynet.com/detay/guncel/hiz-limiti-110a-cikarildi/503901

Ne zaman uygulanacak?

Tasarı, Plan ve Bütçe Komisyonunun ardından TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek. Genel Kurul’un da tasarıyı aynen kabul etmesinin ardından onay için Cumhurbaşkanlığı’na gönderilecek. Cumhurbaşkanı’nın onaylamasından sonra ise Resmi Gazete’de yayımlanacak. Kanunun yayımlanmasından sonra ise Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yeni Karayolları Trafik Yönetmeliği’ni yayınlamasının ardından yürürlüğe girecek.

Bu prosedür tamamlanana kadar ise mevcut uygulama, yani şehir dışındaki yollarda 90 ve otoyollarda 120 olan hız limiti uygulaması devam edecek.

Alıntıdır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazın 97 km ile boşuna mı yedim cezayı. Hem de bölünmüş yolda. Way way way

97 ile ceza yazamazlar.Eğer araç otomobil ise ve şehir dışındaysanız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trafik ceza maddelerine bakarsan Kador 51/2a Hız sınırlarını %10 dan %30 a kadar aşarsan(%30 dahil) cezaya giriyorsun.Hız sınırı 90 ise 99' u geçmediğin sürece kimse sana ceza yazamaz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trafik ceza maddelerine bakarsan Kador 51/2a Hız sınırlarını %10 dan %30 a kadar aşarsan(%30 dahil) cezaya giriyorsun.Hız sınırı 90 ise 99' u geçmediğin sürece kimse sana ceza yazamaz...

arkadaş Türk polisine işini mi öğretiyorsun :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

türk polisi sevdimi tam sever ama :D

Cam filminden ceza yazabilir, xenon fardan ceza yazabilir, sis farlarından ceza yazabilir, APP plakamda mühür olmadığı için ceza yazabilir fakat 99'u geçmediğim sürece hızdan ceza yazamaz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

trafık kuralları da,zamanın ıhtıyaclarına gore tekrar belırlenmelı.suan oldugu gıbı 1982 anayasasının durumuna dusmemelı....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 senedir tasarı halinde Gökhan abi :) Yasaya bu madde eklenmiş...Fakat Polis Teşkilatının bundan haberi var mı bilmiyorum :D

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçen Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun'da, karayollarının tanımlarına bölünmüş yollar da eklendi.

Yasaya göre, "Motorlu araçların cins ve kullanma amaçlarına göre sürülebileceği en çok ve en az hız sınırları şehirlerarası karayollarında 90 kilometre, bölünmüş yollarda 110 kilometre, otoyollarda 120 kilometre saat hızı geçmemek üzere yönetmelikle belirlenir" ifadesi kondu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resmi gazetede yayınlanan bir şey yok.Fakat resmi gazete de yayınlanmadan yasayı nasıl değiştiriyorlar?

Dikkat et Mustafa, Macuna doğru hızla koşuyorsun.

Bende aynı şeyi söylemedim mi?  O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dikkat et Mustafa, Macuna doğru hızla koşuyorsun.

Bende aynı şeyi söylemedim mi?  O0

Bende onu söylüyorum abi.Resmi gazetede yayınlanmamış ama sitede, yasaya bu maddenin konduğunu söylüyor.

Yasaya göre, "Motorlu araçların cins ve kullanma amaçlarına göre sürülebileceği en çok ve en az hız sınırları şehirlerarası karayollarında 90 kilometre, bölünmüş yollarda 110 kilometre, otoyollarda 120 kilometre saat hızı geçmemek üzere yönetmelikle belirlenir" ifadesi kondu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

97 ile ceza yazamazlar.Eğer araç otomobil ise ve şehir dışındaysanız...

102km ile bende ceza yedim 98tl namı...n...a..    şimdi ceza yediğim yoldan (bölünmüş yol) 120km ile geçeceğim cruose controlle:)  zortta çekerim heralde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...