Jump to content

94 Mazda 323 sedan kapı kolonu ebatı hakkında

glx94
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba ,

bir süre önce aldığım 94 model mazda 323 sedan aracım için ufak değişiklikler yapacağım.öncelikle kendi müzik zevkime göre bir müzik sistemi kuruyorum.gözüme çarpan bir nokta ön kapılarımdan 13 cm hoparlör çıktı ki bu hoparlörler orijinal fabrikasyon.değiştireceğim arka cam altı kolonlarımıda ölçü olarak olurmu diye ön kapıda bir deneyeyim dedim (16cm) fakat hoparlör mıknatısı cama değmekte.daha evvel denemiş olanlara sorum ise;

ön kapılara kasnak yaparak (mdf'den) 16cm kolon sığdıran oldumu?.kapı yuvası uygun,sığmasına sığarda kapı içi döşeme tam oturuyormu, vb.durumlar yada sıkıntılar söz konusu oluyormu?.tecrübe etmiş arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün ben 16cm lık MA marka hoparlör taktım camlara degmiyo :) kasnakla felan ugraşma git 2 tane al

marka/modele göre 16 cm lerde değen ve değmeyen tipler var.sizdeki değmiyor fakat benim arka camda idareten takılı olan 16cm leri deneme amaçlı koydum onlar ön kapıdaki cama değiyor.ince mıknatıslılar değmiyor.alacağım modeli deneyeceğim olmadı kasnak sistemini deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

16 cm lik pıoneer hoparlör 50 tl ön kapılara ideal yani mıknatısta ince cama degmez...

16 cm'lik slim diye tabir edilen ince mıknatıslı modellerden kullanacağım.amplifikatör kullanacağımdan dolayı güçlü ürün kullanmam gerekmektedir.ilgi ve alakanıza teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...