FATİH38

Motor Stop Etmesi Hakkında (90-94)

mrb arkadaslar sabahları araca ılk marsta hemen calışıyor ve ayagımı gazdan cektıgımde stop edıyor ve ısınınca devır saatı ortaya gelınce normale dönüyor bu yenı oldu arac otomatık ve lpglı ne yapmam gerekıyor bujılerı kablolarını hava fıltresını yenı degıştırdım lpg ayarıda normal acil çözümlerinizi beklıyorum şımdıden tsk ler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benzinde normal çalışıyorsa gaz beyninden rolanti ayarı yapılması gerek oda çok kolay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tamam gaz soguk geldiği için stop ediyor zaten gaz beyninden çok az ayar istiyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yada karbüratörün arkasından yapman lazım çok az

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sen kurcalama ayarları.

otomatik jiklen çalışmıyor anlaşılan.

motor ustasına götürüp aynen bu şekilde problemini anlat. ustan gerekeni yapacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

jikleniz çalışmıyor olma ihtimali yüksek ayarların kendi kendine bozulması çok zor . rölanti ayarını yükselterek durumu kurtarabilirsiniz ama kesin ve doğru çözüm olmaz araç ısınınca da devir çok yükselir 1000-1500 e kadar otomatik şanzumana zararı olabilir yüksek rölanti devrinin. bir bilene danışmalı :)kolay gelsin.(lpg regülatörüne yeteri kadar su gitmiyorsa oda sorun olur)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

?

sen kurcalama ayarları.

otomatik jiklen çalışmıyor anlaşılan.

motor ustasına götürüp aynen bu şekilde problemini anlat. ustan gerekeni yapacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben geçtiğimiz pazar günü bujileri ve hava filtresini değiştirdim. aracımda sorun yoktu şimdi bahsettiğin sorun var. gaza basmazsan stop ediyor. ısınınca gidiyor. gazı biraz açarsan araç ısınınca 1200 devire falan geliyor. ben eski ayarına getirdim, burada yanıtlar arasında var otomatik şanzımana zarar verir. hava filtreni kontrol etmeni tavsiye ederim. gaz ayarı yaparken yeni hava filtresi takıp yapman ikide bir gaz ayarı yaptırmaman açısından iyi olur.

otomatik jikle aracı gazla çalıştırdığın zaman devreye girmeyebilir. kontak açıkkken gaz pedalını pompalarsan yada gaza ayağın basılıyken çalıştırırsan otomatik jikle devreden çıkıyor. jiklede arıza var mı yok mu :

motor soğukken (sabah ilk çalıştırmada) benzinde gaz pedalına hiç basmadan çalıştır. eğer devri otomatik ayarlarsa jiklen sağlam. jikle devredeyken aracı gaza aldığında jiklenin devreden çıkmaması lazım. geçiş sırasında stop ettirmemen lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben aracımı benzinde çalıştırırken marşa en fazla 2 sn basıyorumdur. anında çalışıyor. jiklede çalıştıktan 3-5 sn sonra devreye giriyor. jikleyi bi göstereceksin artık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

karbiratörün sol tarafında yaylı uzun bir vida var onu oynattım arabanın rolantisi normale bindi:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

geçiçi bir çözüm derken

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yaylı uzun vida dediğin şey gaz teline bağlı. onunla oynadığın zaman arabanın içinden pedala basmış olmuyorsun sadece.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.