Jump to content

Mazda 3 Lastik Hava Basıncı Sorunu

murat_dem
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar. Uzun süreden beridir annemin rahatsızlığından dolayı siteye uğrayamadım. Öncelikle inşallah herkes iyidir. Dün işten çıkarken bir sorunla karşılaştım. Lastik hava basınç sistemi uyarı verdi ve lastikleri kontrol et dedi. Ben de yaptım dediğini kara şimşek'in ama yok bişey. Lastik havaları gayet normal. El kitabına baktım lastiklerden biri veya bir kaçının havası fazla inerse sistem devreye girerek uyarı verir yazıyor. Gidicem hava basıcam bugun işten çıkınca ama 205/55R/16 olan lastiklere ne kadar hava basılıyor bilgisi olan var mı? Mazdaların lastikleri baya fazla sert gibi geliyor bana. Ön ve arkalara ne kadar hava basılması lazım. Bu ışığın böyle durduk yere yanması normal midir? Bilgilerinizi bekliyorum. Teşekkürler şimdiden...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murat, geçmiş olsun umarım annenin durumu iyidir.

Tam hava basınçları kitapçık veya kapı içlerinde yazar ama 30-32 olması lazım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun öncelikle hoşgeldın aramıza tekrardan :)

Teşekkürler Fatih.

Murat, geçmiş olsun umarım annenin durumu iyidir.

Tam hava basınçları kitapçık veya kapı içlerinde yazar ama 30-32 olması lazım diye düşünüyorum.

Burak Abi saol. Şuan durumu iyi annemin Allah'a çok şükür. El kitabına baktım ama R2 motor falan diyor, neyse olmadı yarın servise bir götüreyim. Belki rottan da olabilir bir çukura da girdim geçen gün. Ondan da olabilir diye aklıma gelmiyo değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle geçmiş olsun.lastik basıncındaki 1 birimlik azalma bile sistemde uyarı verebiliyor.benim de başıma gelmişti ve ben lastige çivi falan girdi sanmıştım.sonra baktım ki soğuktan azalmış basınç.sonra benzincide 32 ye ayarlayıp  havayı basınca havayı uyarıyı kesti ve bir daha vermedi.bunun için bence servise gitmene gerek yok .bir lastikcide kontrol ettirebilirsin.saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oncelikle gecmis olsun.lastik basinclari arabanin yukune gore degisiyor,ama ortalama 32 diyor servisler.saygilarimla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok geçmiş olsun Murat, annene de dileklerimizi ilet lütfen.

Siteye girmeyince bende yeni Mazdacılar buldu herhalde dedim :)

Lastik basınçları kapı içinde yazıyor ama benimde hatırladığım 33 idi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese çok teşekkür ederim iyi dilekleri için. Savaş Abi 34 olarak yaptım sol arka lastik biraz inik gibi geldi gözüme, denemeye onunla başladım. Hakikaten de oymuş zaten. 34 yaptım uyarı ışığı söndü. Evet ben de çivi diye düşündüm ama zannediyosam arkadaşların da söylediği gibi soğuktan da olmuş olabilir ya da biri hafif havalı şaka yaptı :) Bugun mazda tarafından arabam için anket doldurmam için randım bu arada. Yüzyüze görüşmek istemişlerdi, işimden dolayı telefonu tercih ettim ve yarım saatlik bir anket yaptılar. Açıkçası çok da güzel sorular vardı içinde. Bu tarz müşteri memnuniyet anketlerini zaten hep sevmişimdir. Bir malın veya hizmetin sonrasında markanın bunun arkasında olması hoşuma gitti. Aranızda başka aranan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar yeni kasa mazda 3 de lastik hava basıncı için  kapıda ön 35 arka 33 diye yazıyor bizim yol şartları için 35 biraz fazla gibi geldi sizce doğru değerler nelerdir? şimdiden teşekkür ederim ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimkini servis 33/33 ayarlamıştı iyiydi, sonradan baktım kitaptaki gibi 35/33 yaptım ama beğenmedim fazla zıpladı ön taraf tüketimde pek değişmedi, tekrar geri 33/33 ayarladım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yeni kasa mazda 3 de lastik hava basıncı için  kapıda ön 35 arka 33 diye yazıyor bizim yol şartları için 35 biraz fazla gibi geldi sizce doğru değerler nelerdir? şimdiden teşekkür ederim ..

Bence doğru değerler araç üstünde ne yazıyorsa o dur. Boşuna o değerleri yazmamışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...