Jump to content

Egzost Kafası Değiştireceğim Tecrübe Lütfen

orcunkil
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar M3'ümün egzost ucuna nikelajlı kafa taktıracağım,

Bazı modeller vidalı takılıyor ...

Bazı modeller ve bazı egzostcular kaynak yaparım diyor ...

Model Çeşit zaten zibil gibi ...

Sizce montaj mı yaptırayım orijinali bozdurmamak adına yoksa kaynak mı ? ucuzlar 20-30liradan başlıyor bir de 60-70 liralık markalar var ... bilemedim ne tip bir şey alayım avantaj dezavantajları nelerdir ? hangi kriterleri göz önünde bulundurmalıyım ?

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

egzoza yapılan kaynağın orjinalliğe bir zararı olacağını düşünmüyorum, arzu ederseniz servisten üzerinde "mazda" yazan bir egzoz ucu alırsınız 40-50TL civarlarında bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam.. çift egzoz yaptırmak varsa aklınızda kesinlikle tavsiye ederim.. sedan ise yuvarlak, hb ise oval egzoz uçları daha çok yakışıyor bana göre..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben sevdiğim ekzoz ucunu bulduğum için kaynak yaptırdım.Yalnız kaynak yaptıracaksan eğer kaliteli, paslanmaz al ki sonradan bir daha sök tak işi olmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Monte ettirmenin avantajı var istediğin yerde istediğin an sökersin.Fakat titreşimden dolayı arada bir vidaları gevşeyebiliyor.Vidaya ilaç sıkıp monte edersen kolay kolay gevşemez.

Paslanmazlık garantisi uzun olanlar var onlardan al.20-30 liraya aldığın çabuk paslanabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Paslanmazlık garantisi uzun olanlar var onlardan al.20-30 liraya aldığın çabuk paslanabilir.

20 liralık mal 2,5 senedir pas falan yapmadan paşalar gibi duruyor ;):)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 liralık mal 2,5 senedir pas falan yapmadan paşalar gibi duruyor ;):)

Satıcıya bağlı biraz demek ki :) Benim aldığım paslandı ama satıcı söylemişti paslanabilir garanti vermiyorum diye, sonra 50 TL civarına aldım 12 sene pazlanmazlık garantisi var dedi, 1.5 senedir falan parıl parıl parlıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi 2.5 sene önceki 20TL lik malla şimdiki 20Tl lik mal bir mi Allah aşkına :) servisin sattıgı 60Tl lik üstü mazda yazılı oval vardı onu tavsiye ederim oldukça hoş ve gösterişli :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben practicama komple ekzoz takacam ama,biraz uğraştıracak galiba.çünkü ekzoz yanlamasına duruyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben practicama komple ekzoz takacam ama,biraz uğraştıracak galiba.çünkü ekzoz yanlamasına duruyor

benim merak ettiğim performans egsozun mantıgı, komple düz boru mu takılıyor yada aradaki susturucular mı değiştiriliyor ?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim merak ettiğim performans egzozun mantıgı, komple düz boru mu takılıyor yada aradaki susturucular mı değiştiriliyor ?

Motorun çıkışını rahatlatmak için düz boru kullananlarda var İbrahim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

abi 2.5 sene önceki 20TL lik malla şimdiki 20Tl lik mal bir mi Allah aşkına

Bir tabi ki.

Enflasyon artışı yok diye benim maaşıma 3 senedir zam yapılmıyor doğru düzgün. Eksoz kafalarının fiyatlarının değiştiğini sanmıyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir tabi ki.

Enflasyon artışı yok diye benim maaşıma 3 senedir zam yapılmıyor doğru düzgün. egzoz kafalarının fiyatlarının değiştiğini sanmıyorum :D

banada 1,5 yıl üzerine 10 lira yptılar,demek daha kötüleride varmış  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç HB benim. Biraz sanayiyi dolaştım 20-30 liralıklara garanti vermiyorlar. Bir de Venüs diye bir marka var. Ona garanti veriyorlar o 50-60 arası değişecek. Egzostcunun iddiasına göre mıknatıs testi yaptığımızda mıknatıs yapışmıyorsa inox mu ne oluyormuş o iyi olan, mıknatıs yapışıyorsa nikel üzeri kaplamamı öyle bişey dedi :) net hatırlamıyorum

ama egzostçuların genel kanısı kestirmek ve kaynak yapmak gibi ... ben de baktım montaj bana çok sağlıklı gelmedi ne yapsam arkadaşlar ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kafana göre takıl :D Buradakileri dinlersen kimisi yaptır diyecek kimisi yaptırma diyecek kararsız kalacaksın.En iyisi sen beğendiğini yaptır gel sonra yorum yapalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Egzosta atılan kaynak egzost üzerinde bulunan nikelajı yaktığından dolayı paslanma hızı artar. Sana tavsiyem vidalı yerine kelepçe ile sıkılan egzost uçları var onlardan taktırmandır. Bu şekilde hem paslanmaktan kurtarırsın hemde istediğin zaman çıkarıp takabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...