Jump to content

Beyaz Ampulde Hangi Markayı Seçersiniz ?

FATİH38
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben Osram night breaker kullandım, görüş için çok iyi ancak beyaz ışık değil ve ömrü çok kısa. 4 ay gibi bir sürede ampulün 1 tanesi gitti.

4-5 aydır da Osram Hyper White 5000K kullanıyorum, beyaz renge çok yakın ışık veriyor ve gece görüşü de tatmin edici. Ancak yağışlı havalarda görüş çok azalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önceki aracım 323bg de Philips Crystal vision kullanıyordum 4300K %100 saf buz beyazı idi. Tavsiye ederim hem kalite hem performans olarak ötesi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en iyisi dediler phlips aldım. ampul patlamadı ama görüş zayıflıyor. 120 ye almıştım şimdi 150 ye xenon takıyorlar

ucuz almışsınız :) bu konu benim için de çok yararlı oldu,arabamın farlarınıda değiştiriyorum,ampul hangisini alacam diye düşünüyordum  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

en iyisi dediler phlips aldım. ampul patlamadı ama görüş zayıflıyor. 120 ye almıştım şimdi 150 ye xenon takıyorlar

orjinal olmayan xenonlar polisle dert açacağı için pek bir kaybın yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Xenon dışında beyaz ampülü önermiyorum, sarı ampülün aydınlatması daha iyi.Özellikle yağışlı havalarda görüş çok azalıyor.

aslında haklısınız sarı gibi aydınlatamaz beyaz,ama ben sadece arabaya yakışacağı için istiyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güzel bir hava veriyor araca beyaz ışıkta bide mavimsi gibi cıkmış felç ediyo karşıdan felan gelınce kısada

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında haklısınız sarı gibi aydınlatamaz beyaz,ama ben sadece arabaya yakışacağı için istiyorum :D

Görüntü güzelliği oluyor fakat karanlık ve yağmurlu havada görüş açınız çok azalıyor.Bende kullandım ve gece yolculuk yaparken petrolde durup, çıkarıp kırdım ampülleri, orjinallerini taktım.Tabi bizimkisi öneri sadece sonuçta önemli olan sizin kararınız :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çakma xenon takıp yada sanayide çifti 5 tl olan dandik beyaz-mavi ampül kullananlara küfrediyordum. Birgün bende alacam üstünüze üstünüze sürecem dedim ve aldım. Arabamda philips marka sarı ampüllerim vardı. Mumla arar oldum. Yağmurlu havada vs görüş mesafesi yok denecek kadar az. Şehir içinde ezbere gidiyorum. Birde araba yere yakın. karşıdan gelenlerin farları yağmurlu havada iyice gözünü alıyor. arkandan Van-Minubüs yada otobüs vs gibi birşey gelirse zaten adamın farı gözünün içine giriyor. ben bu amüplden aldım. aldığımda 35 tl falandı şimdi ucuzlamış.

http://www.hepsiburada.com/rg-beyaz-isik-halojen-ampul-9005-12v-65w/ProductDetails.aspx?productId=otsv1401900002670&categoryId=264114

Beyaz yanıyor. ama tavsiye etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gecenlerde renault  12tx e xzenon takmışlar 4 tane kör olacaktım acayip yanıyo zaten normaldede sarılarda uzunlarda gelse bile köe edecek duruma getırıyor bide xzenon da dahada beter olmuş:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 5 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba aracım 2015 mazda 3 reflex modeli malum mercekler mevcut fakat xenon yok. Trafikteki diğer sürücülerden hayır(!) duası duymamak amacıyla xenon değilde beyaz ampüle yönelmek istiyorum.

Hangi marka önerirsiniz ve garanti konusunda sıkıntı çıkarmı ?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konunuzu sitemizde bulunan başka bir konuyla birleştirdim. Görünüş, beyazlık iyi ama görüş açısı daralıyor. Yağmurlu havalarda performansı yerlerde.

Ya xenon ya da nightbreaker.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sizin araçlar mercekli olduğu için diğer araçlar gibi göz alma gibi bir durum olmaz.

o yüzden xenon da olur nightbreakerda.

sizin tercihinize kalmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...