Jump to content

Hava Yastığı

Anıl
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar geçende bir arkadaşım ciddi bi kaza atlattı.fakat hava yastıkları açılmadı.neyseki kendisine bişey olmadı.ufak sıyrıklarla kurtukdu şükür.ama hava yastıklarının açılmamasının sebebi meğersem emniyet kemerinin takılı olmamasıymış.emniyet kemeri takılı olmayıonca hava yastıklarının açılmadığını yeni öğrendim.aman dikkat edin.bilmeyenlerde faydalanır inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun bende açılmaz olarak biliyordum,bunun tartışması yapılmıştı ama tam bir sonuca bağlanmamıştı galiba sonuç açılmıyormuş demekki iyiki açtın konuyu teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Anıl Abi... Arkadaşında bişey yoksa problem yok, tabi maddi hasar her zaman keyif kaçırır ama tabi cana gelecek mala gelsin...

Tartışmaya gelince, ben açılmaz demiştim, gayet de emindim kendimden ama sallamadınız beni... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tartışmadan haberim yoktu.malum son zamanlarda pek takip edemedim.ama canlı örnek varken artık konu anlaşıldı.burdan sosyal içerikli bi mesaj çıkar umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başka bir konuda daha yazmıştım Anıl abi. Şu anda Herter'de bir Titanyum gri Mazda3 duruyor. Sağdan direğe girmiş ayrıca önden de girmiş bir yerlere. Sağ perde ve yan hava yastıkları açılmış. Önde baya bir hasar olmasına rağmen önler açılmamış. Ben sorduğumda da emniyet kemeri takılı değildir dendi.

Kafama takılan bir soru var yalnız. Eğer hava yastığı aktivitesi emniyet kemerine bağlıysa; neden sağ airbag kapama zımbırtısı konuyor araçlara?

Bu arada tekrar yazmadan edemiycem. Önden alınan darbeye rağmen araç içine en ufak bir yansıma yok. Motor aşağı doğru kaymış; kabin içine sıkıntı yaratacak bir durum olmamış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Enes yolcu airbag kapama zımbırtısı bebek koltukları için konuyo arabalara, zira sanırım ön koltuktaki bebek koltuklarını sabitlemek için emniyet kemerinin yuvası kullanılıyor. Zaten dikkat edersen airbag'i devre dışı bıraktığında yanan ışık da ters yerleştirilmiş bi bebek koltuğu şeklinde.

Bi de yeni model otomobillerin hemen hemen hepsinde kaza anında motor otomatik olarak yere bırakılıyor kabinin içine hareket etmemesi için...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Düzelttim Okan sağol.

Sen bu açıklamayı yapmış mıydın bana daha önce. Çünkü yazarken acaba bebek koltuğuyla alakalı mı dedim ancak ben emniyet kemerinin sabitlemede kullanılabileceğini düşünerek; yoktur öyle birşey diye belirtmedim.

Şimdi mantığıma oturdu :)

Motoru yere bırakma olayının yeni modellerde olduğunu biliyorum. Ama Çin arabalarında airbag in başarılı bir şekilde ve zamanında patlaması ancak sonrasında direksiyonun kafayı ezmesini izledikten sonra; araçlarımızda bu uygulamanın başarılı bir şekilde gerçekleştiğini gördüğümü belirtmek için yazdım :) (uzun ve komplike bir cümle oldu sanırsam 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok valla ilk defa yazıyorum bu konuda... Daha doğrusu benzer bi konuda yazmıştım da bebek koltuğu muhabbeti filan yoktu...

İkinci paragrafta ne demek istediğini anladım, eski Rover 200'lerde de aynıydı, sürücü göğsünü direksiyona, kafasını ön cama çarptıktan sonra açılıyodu airbag :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben öyle bi simgenin çıktığını yeni öğrendim valla,hiç anahtarı sokupta kapatmadım havayastığını  8:) orası çizilir diye sokmuyorum anahtarı  ;D  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok valla ilk defa yazıyorum bu konuda... Daha doğrusu benzer bi konuda yazmıştım da bebek koltuğu muhabbeti filan yoktu...

İkinci paragrafta ne demek istediğini anladım, eski Rover 200'lerde de aynıydı, sürücü göğsünü direksiyona, kafasını ön cama çarptıktan sonra açılıyodu airbag :D

O da güzelmiş; Çin arabalarından geri kalır yanı yok yani :)

Arabaya özellik koymak kolay. Viraj denge kontrol sistemi koyarsın; ilk sert virajda çayırda bulursun kendini. İşlevsellik çok önemli; sırf donanıma aldanmamak lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anıl, hem hoşgeldin hem de geçmiş olsun.

Bu, emniyet kemeri "takmamayı" bir alışkanlık haline getirenlere ufakta olsa bir ders olur inşallah.

Ben kişisel olarak emniyetimize yönelik koyulan tüm kurallara uyma taraftarıyım. Eskiden kısa süreli de olsa emniyet kemeri

takmayı unuturdum ama ikaz sesinin olmasına hakikaten çok seviniyorum. Artık o ihtimali de ortadan kaldırıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...