AhmetKurt

İlk kazam

Bu konuda 23 ileti var

Merhaba arkadaşlar bu akşam aracımı park ederken ilk kazamı yaptım.Normaldir dedim kendime ama canımı sıkan başka bi sey var arkadaşlar.arka park sensörü uyarı yapmadı neden acaba diye bilen arkadaşlara sormak istiyorum.çarptığım yer köşe idi.Bi şey daha danışmak istiyorum sizlere.Arka tamponda ,çarpmanın etkisiyle küçük bir deformasyon oluştu bir de arka stop camı kırıldı.stop camını değiştirmek için kasko kullanmalımıyım acaba,tamponu da auto king'de yaptıra bilirmiyim.SAYGILAR

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Stop cam değil plastikse stop 2002 2001 2000 ... vs yerler uygun fiyatlara yapıyorlar tampon için autokingden bende gün aldım 5 mayısa verdiler geçmiş olsun allah daha buyuk kazalardan korusun nazarlık olmuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkürler arkadaşım amin .bu autoking olyı bukadar uzun mu sürüyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yani stop için kaskoyu kullanma mı diyorsun?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kitapçıkta; sensörlere fazla güvenmeyin diyor, yanlış bilgi verebileceği durumları sıralamış:

- Açısı farklı olan cisimlerde ışın dik yansımaz, geri gelmez başka yöne kırılır (seninki bu galiba)

- yuvarlak, bayrak direği gibi cisimler,

- çok ince tel halat urgan gibi cisimler

- tamponun altında sinyal görmeyen alan

- tamponun üstünde siyan görmeyen alan

- sensörleri kapatan toz, kar veya buz katmanı

....

gibi sıralamış, yani sensöre fazla güvenmemek gerekiyor arkadaşlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tamam arkadaş haklısın galiba, sanırım çarptığım yer sivri bir köşe olduğu için sensör algılıyamadı.verdiğin bilgi için teşekkur ederim yani bundan sonra sensöre fazla güvenmemek gerekiyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kaskonuzla görüşün isterseniz hasarsızlık indiriminizi bozmadan yapabiliriz derlerse kaskoyla yaptırın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Auto kingden ben 21 nisanda gün aldım 5 mayısa verdiler onu belirtmeyi unutmusum 6 mayısatada teslim edicekler 2 tampon rötuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aydınlatığınız için sağolun bir deniyecem bakalım ne diyecekler,bu autoking de biraz zaman alıyormuş ama ne yapalım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, kasko acentenizi arayıp bir konuşun ya da önce poliçenizi iyice bir okuyun, böyle ufak şeyler için çoğu şirket hasarsızlığı bozmuyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

büyük geçmiş olsun nazar diye değerlendirmek gerek...

:nazar:

sensör orjinal mi ? yatay ve dik çapraz olarak tam mevkisinde miydi acaba çarpttığınız nesne ??

ve bu gibi küçük kazalar için kaskonun bozulması taraftarı değilim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Stop lambası için Bostancı'da bir usta var demişlerdi. Lambayı tamir edebilen..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun,benzeri bir durumda benim başıma geldi bu sabah :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun,benzeri bir durumda benim başıma geldi bu sabah :(

İkinize de geçmiş olsun :nazar:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.