sporenes

Mazda3 Benzin Tüketim
2. Nesil - Otomatik/AT - Mazda 3 Yakıt Tüketimi

Bu konuda 519 ileti var

Ben mazda3 HB A/T alalı 3 hafta oldu. Yakıttaki belirsizlik dışında aracımdan çok memnunum. 2010 model İmprsv. HB kullananan arkadaşlarıma şunu sormak istiyorum. Bir depo ile kaç km gidiyorsunuz. bu arada aranıza yeni katışdığım için çok mutluyum. Mesleğim basın mensubu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forum kuralları gereği tamamı büyük harf içeren mesajlar silinir lütfen mesajınızı düzeltiniz,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tamamen kullanım şeklinizle ve trafiğe ne kadar takıldığınızla alakalı genelde 500 km civarı yapıyor benim guzu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herkese Teşekkür ederim. Ben 420 km de kaldım. Ama ilk zamanlar manuel kullandım ve 11 litreyi geçti. Belkide o yüzden bukadar arttı. ama otomatik kullanmaya başlayınca 10 litreye düştü. yarın ilk kez şehir dışı yapacağım. Bakalım uzun yolda ne yakacak. Otoyolda herhalde biraz basarım:) Daha önce uzun yol yapanlar ne önerir daha az yakıt için ne önerirsiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle Hız Sabitleyici kullan.

2000 ile 2500 devir arası ideal olacaktır.

Karşılığı kaç km/h olur bilemem. Başka ekleyen yada düzelten arkadaşlar olacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim araç 450 km civarı gidiyor, hepsi de şehir içi kullanım.

Yol bilgisayarı ortalama 10,3 lt/100 km gösteriyor.

10,0 lt/100 km'nin altına inebilen sedan impressive otomatik vites araç sahipleri var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

BU ay 100 km/9.2 ye düşürdüm. Benimki a/t HB bu da bir depo ile yaklaşık 500 km yapıyor. Kalkışlarda yumuşak kalkıp aracı bağırtmadan kullananlar 9 litrenin altını bile görebilir. Tamamen kullanıma bağlı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bi benmi şehir içi 7.5 - 7.9 arasında geziyorum :) gerçi kışın 8.5 - 9.5 civarıydı.

cruise konusuna katılıyorum çok etkiliyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

rekor bende sanırım, 10.6 lt. cok kotu kullanıyorum galiba  :krrsz:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Rekor benim,kimse sulanmasın :D 11,2 lt kimse benden kötü kullanamaz :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada her benzin aldığımda depoyu tam doldurup trip 2 yi  sıfırlıyorum. Genellikle de benzin ışığı yanmadan almıyorum. Tam doldurduktan sonra ışık yanana kadar şehiriçi ortalama 380-400 km yapıyorum. Şehirlerarasında ise ışığın yanması 550-600 km arası oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada her benzin aldığımda depoyu tam doldurup trip 2 yi  sıfırlıyorum. Genellikle de benzin ışığı yanmadan almıyorum. Tam doldurduktan sonra ışık yanana kadar şehiriçi ortalama 380-400 km yapıyorum. Şehirlerarasında ise ışığın yanması 550-600 km arası oluyor.

ışık yanınca tahminen kaç litre kalıyor acaba kitapcıkta falan bir bilgi varmı acaba?450 en fazla yapacagınız km sanki..Buda cok yüksek bir değer..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ışık yanınca tahminen kaç litre kalıyor acaba kitapcıkta falan bir bilgi varmı acaba?450 en fazla yapacagınız km sanki..Buda cok yüksek bir değer..

Kitapçığa bakmadım ama ışık yandıktan sonra 40-50 km daha yapar sanırım. Bu durumda max. 450 km doğru hesap.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bilgisayar 50 küsür km var dediğinde ışık yandı, sonra biraz gazladım.. 453' km de şuan, daha 35 giderim diyor. bence daha fazla da gider. bilgisayar 9.3 lt diyor ortalama..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bilgisayar 50 küsür km var dediğinde ışık yandı, sonra biraz gazladım.. 453' km de şuan, daha 35 giderim diyor. bence daha fazla da gider. bilgisayar 9.3 lt diyor ortalama..

Valla 9,3ten hesaplanınca 570km yapılması gerekiyor ama yol bilgisayarı hikaye bu durumda..En sakin kullanımda en fazla 500km oda en fazla..LPG yada Dizel araç farz oluyor dizelde sanki som altın 9bin tl fark koyuyorlar..En mantıklısı LPG...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• lucasthehacker
      Yazan: lucasthehacker
      Merhabalar,

Mazda Kuzey Amerika' nın yaptığı açıklama ile birlikte bazı modellerin yakıt değerleri aşağıdaki makalede yer almaktadır.

http://www.mazdausamedia.com/2013-07-24-MAZDA-ANNOUNCES-PRICING-AND-FUEL-ECONOMY-OF-ALL-NEW-2014-MAZDA3

Açıklamalar Amerika Standartlarında olduğunu varsayıp ona göre hesaplama yapınca;

235.2/MPG ≈ L/100 km

Buna Göre;

Mazda 3 2014 Skyactive-G 2.0 Manuel Benzin Yakıt Tüketimi
      Şehir içi : 8
      Şehirler Arası: 5,9
      Ortalama: 7,1

Mazda 3 2014 Skyactive-G 2.0 Otomatik Benzin Yakıt Tüketimi

Şehir içi : 7,85
      Şehirler Arası: 5,9
      Ortalama: 7,1

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.