Jump to content

Manuel - Otomatik Farklı mı?

kakkako
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, ilk arabam bir kaç gün içerisinde Mazda3 sedan manuel touring olacak inşallah. Bir arkadaşım  da aynısının AT'sini alıyor. Geçtiğimiz günlerde Kayseri satış binasında özelliklerini denediğimiz AT de camların tek basışla tamamen inip kalkması ve anahtara uzun basarak camları kapatma özellikerinin olmadığını gördük. AT ve manuel bu özelliklerde farklılaşıyor mu? Yoksa araçta bir sorun mu var acaba ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 42
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

8

• S.Halilduru

12

• kakkako

13

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

o modellerde nasıl bilmiyorum ama benim takada aküyü sökünce camları tekrar ayarlamak icap ediyor.

şöyleki kontağı açıyorsun camı tamamen indirip kaldırıyorsun.bunu her cam için yapıyorsun oluyor.kitabına ulaşırsanız çözersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

sadece şanzımanda fark vardır eğer bahsettiğin 2 araçta aynı paketse onun dışında mazda3 ün camları programlanabilir cam olarak geçiyor camı otomatiğe çevirmek istiyorsan manuel olarak tamamını yukarı kaldır ve bir kaç saniye daha yukarı kaldırıyor gibi tutmaya devam et otomatiğe dönecektir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, ilk arabam bir kaç gün içerisinde M3 sedan manuel touring olacak inşallah. Bir arkadaşım  da aynısının AT'sini alıyor. Geçtiğimiz günlerde Kayseri satış binasında özelliklerini denediğimiz AT de camların tek basışla tamamen inip kalkması ve anahtara uzun basarak camları kapatma özellikerinin olmadığını gördük. AT ve manuel bu özelliklerde farklılaşıyor mu? Yoksa araçta bir sorun mu var acaba ne dersiniz?

anahtara uzun basma konusu daha öncede konularda geçmişti, yetkili servis ilk gelen araçlarda bu özelliğin olduğu daha sonraki gelen araçlarda olmadığını söylemiş.eğer alacağınız araçta özellik var ise şanslısınız

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

anahtara uzun basma konusu daha öncede konularda geçmişti, yetkili servis ilk gelen araçlarda bu özelliğin olduğu daha sonraki gelen araçlarda olmadığını söylemiş.eğer alacağınız araçta özellik var ise şanslısınız

eski kasaların makyajlı versiyonlarında anahtardan açıp kapama mevcut 4 camı da sanırım yeni kasada da makyaj yediğinde standarta çevirirler o özelliği , çok gereklimi tartışılır :D kaç kere kullandım 3 senede en fazda 3-4 defa
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sadece şanzımanda fark vardır eğer bahsettiğin 2 araçta aynı paketse onun dışında mazda3 ün camları programlanabilir cam olarak geçiyor camı otomatiğe çevirmek istiyorsan manuel olarak tamamını yukarı kaldır ve bir kaç saniye daha yukarı kaldırıyor gibi tutmaya devam et otomatiğe dönecektir...

bunun terside mümkün mü ? benkumandaya basık tuttuğumda sadece ön camların açılmasını istiyorum mesela.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bunun terside mümkün mü ? benkumandaya basık tuttuğumda sadece ön camların açılmasını istiyorum mesela.

mümkün

arka camları tek tuş özelliğinden çıkartırsan kumandadan sadece ön camları açıp kapatabilirsin.

kumanda özerinden çıkartılabiliyor mu bilmiyorum ama akü bağlantısını kestiğinde 4 cam da devreden çıkar, sonra öndekileri otomatiğe alırsın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaa bu arada bir söylenti duydum ve moralim çok bozuldu, pek de kullanmayacak olmama rağmen kumanda ile cam kapatma olayı yeni gelen seride yokmuş sanırım, yani benim araç çarşamba gelecek, onda olmayacak anlaşılan. Bu sonradan yapılabilen bir özellik değildir di mi? Bakalım başka ne değişiklikler olacak  >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

söylenti değil doğru, henüz almadıysanız büyük ihtimal olmayacak o özellik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

söylenti değil doğru, henüz almadıysanız büyük ihtimal olmayacak o özellik.

Napalım sağlık olsun, yine de arabayı görmeye gidene kadar ümidimi kaydetmeyeceğim.  8:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaa bu arada bir söylenti duydum ve moralim çok bozuldu, pek de kullanmayacak olmama rağmen kumanda ile cam kapatma olayı yeni gelen seride yokmuş sanırım, yani benim araç çarşamba gelecek, onda olmayacak anlaşılan. Bu sonradan yapılabilen bir özellik değildir di mi? Bakalım başka ne değişiklikler olacak  >:(

ilk önce hayırlı olsun :nazar:

bende yeni mazda-3 aldım geçen ay ve impressive modeli bahsettiğin özelllikler(cam, sunroof açma) benim aracımda var yani şanslılar kısmındayım ancak sorarsan hiç kullandın mı diye ?? hayır

benim için bir özellik olarak geçiyor mu ?? hayır

ammmaa bir özelliği var ki mest ediyor beni anahtar sustalı bayiye sorun sustalıyı tercih edin çok havalı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar sağolun, Efe oğlum biraz zıpırdır nazar değmesin, fotoğrafta da gerçekleri yansıtmış ;D.

Arman Bey inşallah bakalım şansımıza ne çıkarsa, ben de sustalı istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hepsi sustalı şeklinde geliyor zaten, başka seçenek yok bildiğim kadarı ile.

Bendeki yedek anahtarda sustalı ve kapıları kontrol ediyor, son gelenlerde yedek olarak sadece anahtar gelecek diye forumdaki yorumlardan okumuştum. Neyse siz alın bizi de bilgilendirirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...