fotifoti

Mazdanız Nerede Üretilmiş ?

Bu konuda 111 ileti var

Ya bende niye birşey çıkmıyor toplam 12 haneli BG ile başlayan kod doğrumu acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

şase numarası hocam J ile başlayacak caponun J si

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

şase numarası hocam J ile başlayacak caponun J si

Kasko poliçesinden baktım j ile başlamıyor BGXXXXXXXXXXX çarpı olanlar sadece rakam şeklinde aynen böyle.

Ruhsatta dahamı farklı acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

beki aracınız yaşlı olduğu içindir. bu yeni bir sistem olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benimde bildiğim kadarı ile şasi no bu kadar kısa olmaz baya uzun hem harf hem rakam karışık olarak olması gerekir.

Var bi enayilik yarın arabadan ruhsata bakarım en iyisi..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hadi arabanızın çıktığı fabrikayıda ben gösteriym kıyağım olsun  :tey: :tey:

Mazda hiroşhima ujika'daki factory..

hiroshima5.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hofu  fakat

(but officially built in Hiroshima)

(resmen hiroşimada imal edilmiştir.)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynen benim aracım japonya 'Hofu (but officially built in Hiroshima) üretimi çıktı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benimki de hiroshima nın hofu kazasında üretilmiş :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benimki de hiroshima nın hofu kazasında üretilmiş :D

Anlaşılan 2010'lar hep aynı yerden, benimki de hofu. Srkn geçerken bi de bizim fabrikayı fotoğraflasan  ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yeni ve eski mazda3 lerin tamamı Hofu'da üretilmiştir. Ben bizzat gidip gördüm, canavar bir fabrika. Dünyada imalat teknolojileri adına en iyi otomobil üretim fabrikası (montaj değil) olmuş yegane örnek bir fabrikadır kendisi...

Aynı banttan 16 farklı modelin tüm varyasyonlarıyla imal edilebilmesi gerçekten zor bir lojistik ve planlama gerektirir...

Bir de aşağıda mazda2, 3 ve 6 için şase numaraları kodlamaları var. daha sağlıklı ve kesin çözümlemeyi resimlerde açıklamalarda bulabilirsiniz...

post-1225-141695281483_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yeni ve eski mazda3 lerin tamamı Hofu'da üretilmiştir. Ben bizzat gidip gördüm, canavar bir fabrika. Dünyada imalat teknolojileri adına en iyi otomobil üretim fabrikası (montaj değil) olmuş yegane örnek bir fabrikadır kendisi...

Aynı banttan 16 farklı modelin tüm varyasyonlarıyla imal edilebilmesi gerçekten zor bir lojistik ve planlama gerektirir...

Özendim valla, ben de görmek isterim gerçek imalatın olduğu bir otomobil fabrikasını.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

devamını ekleyecektim ama problem var, ekleyemiyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.