redrock

Zırıltı ( Tıkırtı Değil Karışmasın )

Bu konuda 39 ileti var

Arkadaşlar meşhur zırıltı kalorifer çalışıyoken bendende gelmeye başladı bu sabah ne yapcam şimdi??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kaderine boyun eğ... :D veya Servise götür. ::)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

öncamın ordan hava üfleyen yerden geliyo varmı bu sorunu çözen bi arkadaşımız aramızda?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o tıkırtı her zaman gelmiyor havalarla ilgili sanırsam ben o sorunu çözdüm .çözümü kafaya takmamak takmayada gerek yok teknik veya mekanik bir sorun degil çünkü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben çözdüm Ahmet.

Şimdi bizim hava çıkışlarının içine serçe parmağını sokarsan şöyle bişey olduğunu göreceksin: Ortada plastik bir kapak ve kapanınca etrafından hava sızdırmasın diye iki tarafında incecik lastik parçalar.

Senin şikayetçi olduğun zırıltı bu ince lastiklerin geçen havayla beraber titreşip plastik parçaya çarpmasının sesi. Zırıltı yapan hava çıkışına parmağanı sokup o lastiği durdurunca sesin kesildiğini göreceksin.

Bu olayı servise söyle, onlar bi şekilde hallediyorlar o lastik zarları sabitleyerek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar birde diğer modellerle karşılaştırın ses tıkırtı,zırıltı gelmeyen araç yoktur.sonuçta hareketli bir vasıta aracın devrine göre,yol durumuna göre vs.ses gelir.ben alfa 156 ya bindim öpün başınıza koyun arabanızı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ahmet Okanın dediği gibi kalorifer çıkış hortumunu klipsle tutturmuşlar.bende de vardı koşuyolunda vidalattır.5 dakkalık iş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende de sağ kapı tarafından bir yerden geliyor :-\

çözebildinmi sorunu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çözebildinmi sorunu

hayır henüz nedenini tespit edebilmiş değilim :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende de sağ kapı tarafından bir yerden geliyor :-\

Bu sağ kapıdan gelen zırıltı ya da tıkırtı (her neyse) kronik bir durum galiba.. Bende nedenini bir türlü tespit edemedim. Tek başına da tespit etmem zor. Yanıma birini alıp kaynağını bulana kadar yol almak gerekiyor sanırım.  :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu sağ kapıdan gelen zırıltı ya da tıkırtı (her neyse) kronik bir durum galiba.. Bende nedenini bir türlü tespit edemedim. Tek başına da tespit etmem zor. Yanıma birini alıp kaynağını bulana kadar yol almak gerekiyor sanırım.  :(

yanına birisini aldığın zaman oda senden taraftan geldiğini iddia ediyor.ben denedim  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yanına birisini aldığın zaman oda senden taraftan geldiğini iddia ediyor.ben denedim  :D

Çok doğru.. Bizim birader de Megane var. İnanın bizimkinden 5 kat fazla tıkırtı geliyor. Bir gün kaynağını tespit etmek için arabadaki seslere kulak kabarttık. Ben ön yolcu koltuğuna oturdum. Birader diyor sağ taraftan geliyor. Ben diyorum hayır, sol taraftan geliyor. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mazda3 super bana gore ama her zman ıc mekanda jetta,golf kalıtesını arıyorummmm.....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mazda3 super bana gore ama her zman ıc mekanda jetta,golf kalıtesını arıyorummmm.....

işte 2 senedir anlatmak istediğim şey bu benim  ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

işte 2 senedir anlatmak istediğim şey bu benim  ;D

anlıyorum derdini volkan ama yinede en iyi Mazda :D

bak önceki arabamın iç mekanına birşeye benziyormu :D :D

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sol arka kapı açık abi haberin olsun :D

bravo senden hiçbirşey kaçmazmı yaw korkmaya başladım  :clap:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

anlıyorum derdini volkan ama yinede en iyi Mazda :D

bak önceki arabamın iç mekanına birşeye benziyormu :D :D

haklısın Mücahit abi Mazda daki görsellik yok ama kaliteli hiç olmazsa :fiuw:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.