Jump to content

Zırıltı ( Tıkırtı Değil Karışmasın )

redrock
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

o tıkırtı her zaman gelmiyor havalarla ilgili sanırsam ben o sorunu çözdüm .çözümü kafaya takmamak takmayada gerek yok teknik veya mekanik bir sorun degil çünkü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben çözdüm Ahmet.

Şimdi bizim hava çıkışlarının içine serçe parmağını sokarsan şöyle bişey olduğunu göreceksin: Ortada plastik bir kapak ve kapanınca etrafından hava sızdırmasın diye iki tarafında incecik lastik parçalar.

Senin şikayetçi olduğun zırıltı bu ince lastiklerin geçen havayla beraber titreşip plastik parçaya çarpmasının sesi. Zırıltı yapan hava çıkışına parmağanı sokup o lastiği durdurunca sesin kesildiğini göreceksin.

Bu olayı servise söyle, onlar bi şekilde hallediyorlar o lastik zarları sabitleyerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar birde diğer modellerle karşılaştırın ses tıkırtı,zırıltı gelmeyen araç yoktur.sonuçta hareketli bir vasıta aracın devrine göre,yol durumuna göre vs.ses gelir.ben alfa 156 ya bindim öpün başınıza koyun arabanızı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende de sağ kapı tarafından bir yerden geliyor :-\

Bu sağ kapıdan gelen zırıltı ya da tıkırtı (her neyse) kronik bir durum galiba.. Bende nedenini bir türlü tespit edemedim. Tek başına da tespit etmem zor. Yanıma birini alıp kaynağını bulana kadar yol almak gerekiyor sanırım.  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sağ kapıdan gelen zırıltı ya da tıkırtı (her neyse) kronik bir durum galiba.. Bende nedenini bir türlü tespit edemedim. Tek başına da tespit etmem zor. Yanıma birini alıp kaynağını bulana kadar yol almak gerekiyor sanırım.  :(

yanına birisini aldığın zaman oda senden taraftan geldiğini iddia ediyor.ben denedim  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanına birisini aldığın zaman oda senden taraftan geldiğini iddia ediyor.ben denedim  :D

Çok doğru.. Bizim birader de Megane var. İnanın bizimkinden 5 kat fazla tıkırtı geliyor. Bir gün kaynağını tespit etmek için arabadaki seslere kulak kabarttık. Ben ön yolcu koltuğuna oturdum. Birader diyor sağ taraftan geliyor. Ben diyorum hayır, sol taraftan geliyor. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda3 super bana gore ama her zman ıc mekanda jetta,golf kalıtesını arıyorummmm.....

işte 2 senedir anlatmak istediğim şey bu benim  ;D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işte 2 senedir anlatmak istediğim şey bu benim  ;D

anlıyorum derdini volkan ama yinede en iyi Mazda :D

bak önceki arabamın iç mekanına birşeye benziyormu :D :D

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anlıyorum derdini volkan ama yinede en iyi Mazda :D

bak önceki arabamın iç mekanına birşeye benziyormu :D :D

haklısın Mücahit abi Mazda daki görsellik yok ama kaliteli hiç olmazsa :fiuw: