Jump to content

Farlar Kendinliğinden Açılıyor\ Far Kolu Problemi

aQuaL
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar benım bı  sorunum var  aracım mazda 323 hb aracımı  park ettıkten    1,2 saat  sonra  farlar kendılıqınden açilio bunun sebebı  nedır  aracta  alarm da  var bunun  bı baqlantısı ola bılırmı  aracı  yenı aldım dılınden anlamıyorum şimdiden saoLun. ;)  Bide  her zaman  oLmuo 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yardim edebilecek kımSe yokmu ?

çok acil elektrikçiye git,ama düzgün bi elektrikçi olsun.geçenlerde benimde park lambalarım sönmüyordu,tesisat yanmış.belkide arabam yanacaktı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

banada şase gibi geldi her zaman olmuyor bazen arabadan inince bir bakıyorum parklar açık sinyal koluyl oynayınca farları yak kapat yapınca düzeliyor gelde iyi elektrikçi bul şimdi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

90 lı mazdaların kronik sorunu. Bizim arabada da var. Far kolu sıcak havalarda güneşe bırakınca açılıyor. Far kolunu uzunda bırakırsanız yanmaz. Beklenmedik bir anda bitik bir aküyle karşılaşabiliyorsunuz.Ben sipariş ettim Almanyadan gelince takıcam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün gittim elektrikçiye birşey bulamadı bana böyle bir durum olursa önce sigorta kutusu sonrada kaputun içinde bir kutu gösterdi bunları salla biraz hangisinde düzelirse sorun ondadır dedi bende sordum araba yanmasın diye bana verdiği cevap şu oldu öyle bir durum olursa sigorta atar zaten arabaya zararı olmaz dedi.Birde benim aklıma şuda gelmeye başladı siz nasıl düşünürsünüz acaba şase değilde far koluyla ilgili bir sorun olabilir mi çünkü normalde olmuyor sinyal verince oluyor birde elektrikçi şase yapmadan bulamam dedi bazı elektrikçiler bilgisayarla arıza tesbiti yapıyor acaba hiç beklemeden onlara gitsem arabayı bilgisayara bağlasalar daha sağlıklı olmaz mı ( tabi bu modelin bilgisayara bağlanaıp bağlanmadığını da bilmiyorum )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu gün sırf elektrik aksamını kontrol ettirmek için  6 - 7 tane elektrikçi gezdim 3 tanesi aküye bir cihaz bağladılar ve arabada hiçbir kaçak yok dediler far kolun bozuktur dediler. ikisi arızayı görmeden bişey diyemem dedi birtanesi ise durumu anlatınca direk far kolu dedi havalar ısınınca içindeki platin iş görmüyor dedi bende aküye bağlanan cihazla yaptıkları teste de dayanarak far kolu olduğunu düşünmeye başladım hatta gittiğim ustanın birine gelmişken elektrik aksamını kontrol et dedim inceledi arabada herhangibir elektrik problemi görünmüyor diye cevap verince şimdilik içim rahatladı bende far kolu diye düşünmüştüm çünkü araba durup dururken yakmıyor ve parkların yandığını görünce far kolunu kurcalayınca düzeliyordu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

olayın devamı da var 120 km yolculuktan sonra ( sanayi yolculuğu )  evin önüne arabayı park ettim 3-4 saat sonra işim vardı çıktım bir baktım ne göreyim parklar yanıyor iyi dedim hemen ustaya giderim kapıları açtım marşa bastım ve sadece tık sesi akü bitmiş sonra mecburen elektrikçiye gittik takviye yaptı çalıştırdık durumu anlattım  far sinyalleri yakarken kendi kendine devreyi tamamlıyor ve parklar yanıyor dedim tabi bizimki anlamadı ama ben sorunu kafamda çözmüştüm bile hayırlı işler diyip çıktım bastım diğer elektrikçiye adama durumu anlattım anlamadı bişey bende dedimki far kolundaki park lambasına akım veren kabloyu çıkar usta kabloyu çıkardı sonra  benim arabada cikleye benzer bişey var direksiyonun birazaltında  onu çektiğiniz zamanda parklar yanıyordu dedimki bu kabloyu buna bağla dolayısıyla far artık yanlışlıkla devreyi tamamlasa bile parklar başka bir yere bağlandığı için artık yanmıyor anlayan arkadaşların yaptığım işle ilgili yorumlarınızı bekliyorum varsa bir hata lütfen söyleyin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

olayın devamı da var 120 km yolculuktan sonra ( sanayi yolculuğu )  evin önüne arabayı park ettim 3-4 saat sonra işim vardı çıktım bir baktım ne göreyim parklar yanıyor iyi dedim hemen ustaya giderim kapıları açtım marşa bastım ve sadece tık sesi akü bitmiş sonra mecburen elektrikçiye gittik takviye yaptı çalıştırdık durumu anlattım  far sinyalleri yakarken kendi kendine devreyi tamamlıyor ve parklar yanıyor dedim tabi bizimki anlamadı ama ben sorunu kafamda çözmüştüm bile hayırlı işler diyip çıktım bastım diğer elektrikçiye adama durumu anlattım anlamadı bişey bende dedimki far kolundaki park lambasına akım veren kabloyu çıkar usta kabloyu çıkardı sonra  benim arabada cikleye benzer bişey var direksiyonun birazaltında  onu çektiğiniz zamanda parklar yanıyordu dedimki bu kabloyu buna bağla dolayısıyla far artık yanlışlıkla devreyi tamamlasa bile parklar başka bir yere bağlandığı için artık yanmıyor anlayan arkadaşların yaptığım işle ilgili yorumlarınızı bekliyorum varsa bir hata lütfen söyleyin

hata yok ta o far koluyla sadece sınyaller ve parklar yanmıokı  ıcerde cakmaklıktakı ısık ve gostergelerdekı ısık bıle o kola baglı yanı bıkac farı daha yakıo yanı dısardan baktıgında hıc lamba yanmıo fakat kendı kendıne akusunu bıtık gorursende baska bı sorun var sanıp bı bukadar daha ugrasma sorun yıne aynı yerde sen sorunu cozmemıs sadece ertelemıs oldun :D  sorun far kolundan kaynaklanıo ve tamırı 50 lıra mazda elekrıkcılerının hepsı yapar...parcayı degıstırıolar dırek... ve hıc bır sorun kalmıo  bu arada arabayı park ettıgınızde kolun sıkıca kapattıgınızdan emın olun yanı bıkere daha kapatıp kılıtleyın derım...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracın eski sahibi farları hem düğmesinden açıp hemde far kolundan açıyormuş dolayısıyle far kolunun farı kaldırması özelliği artık çalışmıyor düğmeden kaldırıyorum, birde parkları yakınca konsoldaki ışıklar yanması gerekirken onlarda yanmaz oldu sigorta kutusunun orlardaki kabloları kurcalayınca çalıştı sonra tekrar ayagımla tekmelediğim için yanmaz oldu onun yerini veya soketlerini bilen warsa yarif edebilirse sevinirim, far kolu olayına da tavsiye edebilcek güzel bi mazda elektrikçisi istiyorum yeter artık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracın eski sahibi farları hem düğmesinden açıp hemde far kolundan açıyormuş dolayısıyle far kolunun farı kaldırması özelliği artık çalışmıyor düğmeden kaldırıyorum, birde parkları yakınca konsoldaki ışıklar yanması gerekirken onlarda yanmaz oldu sigorta kutusunun orlardaki kabloları kurcalayınca çalıştı sonra tekrar ayagımla tekmelediğim için yanmaz oldu onun yerini veya soketlerini bilen warsa yarif edebilirse sevinirim, far kolu olayına da tavsiye edebilcek güzel bi mazda elektrikçisi istiyorum yeter artık

ibrahimim  konsoldakı ısıkların yanması ısıgın artırılıp azaltılma tusundan kaynaklanmasın ordan kapatıo arada acıo olmayasın ... far kolu olayı ıcın ızmırı onereyım mı ıbom :D gel hem halleder hem gezerız ya ...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok methettiler izmir ustalarını gelecem zaten, o konsoldaki ışık tuşu görevini yapıyoda hani bu park lambalarını yakınca göğüslükteki havalandırma konsolunun tabanındaki yeşil ışık yanmıyor, burdaki ustalar kafamı bozdu zaten elektrik işlerini bi gün gelip topluca yaptırıp gidecem orda :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim tombakta  da parkların yanmama sorunu başlamıştı. Bir baktırdım koldan dediler. Sonra elektirikçiden çıktım bir aydır sorun yok. :D Hiçte birşey yaptırmadım. Sadece ne olur ne olmaz diye sislere bağlattım parkları, yedekte duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim kolun silecek kısmında sorun var ama tamiratı olur mu bilmiyorum, arka silecekleri ve ön sileceğin 9 kademeli hız kontrolunu kullanamıyorum sanırım komple kol alacam gibi görünüyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...