Jump to content

Kutu içi perfonmans filtresi

SELCUK_21
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikle ilk defa foruma yazıyorum yaklaşık olarakta 1 yıldır üyenizim daha önce mazda 323 glx 94 model aracım vardı ve siteden epey faydalanmıştım 323 ü tanıma sorunlarını ,yedek parca temini konusunda epey faydalandım hepinize tşkler mazda 323 ümü satıp yine mazda 626 aldım 2000 model 136 hp araçtan genel olarak memnunum sormak ve siz değerli arkadaşlarımdan öğrenmek istediğim bu araca K&N kutu içi filtre almak istiyorum internetten bulup siparişimi verdim ama gelen filtre uymadı simota marka bulamadım green markanın ise yokmuş aracında bu filtreden kullanan varsa kodunu yada nerden aldığı konusunda bilgi verirse minnetar kalırım şimdiden hepinize tşkler ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende taktırmayı düşünüyorum,ama çap ölçüsünü net bilmediğim için alamıyorum :D arabam şu an serviste,ustam pek tavsiye etmiyor ama ben yinede takmasını rica edecem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ustanız neden tavsiye etmiyor ki hem yakıt tasarrufu hem artı güç hem de filtreye bir kere para ödeyeceksiniz sorarmısınız neden tavsiye etmiyor sebeb ne 21 33 57 nolu K&N filtre benim mazdama uymadı eğer hangisi uyar öğrenirde yazarsanız memnun olurum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ustanız neden tavsiye etmiyor ki hem yakıt tasarrufu hem artı güç hem de filtreye bir kere para ödeyeceksiniz sorarmısınız neden tavsiye etmiyor sebeb ne 21 33 57 nolu K&N filtre benim mazdama uymadı eğer hangisi uyar öğrenirde yazarsanız memnun olurum

yakıt tasarrufu pek yapacağını zannetmiyorum.ustanın tavsiye etmeme sebebi ise hava akışmetresine zarar verme olasılığıymış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

açık filitrenin yakıt tasarrufu sağladığını da nerden duydunuz. mustafa abi kullanııyor (mustafa güneş) sorun sölesin size.  motor soğuk hava emme yaptığı zaman bu motorun torkunu güçlendiriyor. fakat hiç bi açık hava filitresi de arabanın kendi hava filitresi sistemi kadar soğuk hava temin edemiyor. neticede açık filitre koyacaksınız ve siz bunu kaputun içine motorun yanına koyacaksınız.. ee birinci olarak soğuk hava değil motorun ısısı ile ve kapalı bi ortam da dahada ısınm ış olan sıcak havayı motora göndereceksiniz bu biiiiirrrrr... ikinci olaak  açık hava filitresi takacaksınız sonraa  gaz verdikçe aaaaa ne kadar güzel ses çıkıyor deyip normalde 2.5- 3.0 bin devir de kullandığınız aracı 4-5 arasında kullanmaya başlayacaksınız bu da size baya tasarruf yaptıracaktır eminim ki. bu da ikiiiii... sonra hava akış metresini yakacaksınız bu da  üüüüçççççç... hadi hayırrlı olsunnn

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kutu içi bir filtre bu bir  ürreticisinin yalancısıyım tasarruf konusunda bu iki. filtryi yağa bulayıpta kullanırsan evet hava akış metre zarar görür bu da üç mustafa kardeşim de fikrini belirtirse en azından kendisi kullandığı için daha iyi bilgi verir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Özel mesajımda da yazdığım gibi, kutu içi filtreden güç artışı beklemeyin. Kutu içi olduğu için ses de çıkartmaz. Maliyet konusunda ise şunu söyleyeyim, performans filtreler temizlenebildiği için ömrü daha uzun olduğu söylense de ben bu zamana kadar kullandığım hiçbir filtreyi temizledikten sonra uzun süre kullanamadım. Sebebi ise şu; temizlenen filtrenin gözenekleri genişliyor ve daha fazla toz geçiriyor. YED marka filtreyi temizlerken MAF sensörünü de söküp temizlemiştim güzelce. Fakat aradan 3-4 ay geçtikten sonra MAF sensörünü tekrar kontrol ettiğimde, temizlediğim zamankinden çok daha kirli olduğunu gördüm. Hemen ertesi gün o filtreyi atıp yerine pipercross marka sünger filtre alıp taktım. Eğer o okuduğunuz üreticinin yazdıklarını sağlamak istiyorsanız öncelikle kullanacağınız filtrenin açık filtre olması gerekiyor. Ayrıca filtrenin konumlandırılacağı yerin iyi seçilmesi gerekiyor. Kutu içi filtrelerde motora gidecek olan hava miktarı artmaz, sonuçta kutu girişinde olaşacak bir direnç söz konusu. Açık filtrelerin avantajı o direnci ortadan kaldırmaktır. Kaldı ki açık filtre ile en fazla 3-4 hp farkeder toplam güçte ama sizin bunu kullanım esnasında anlamanız çok zor. K&N markayı sormuşsunuz. Markayla ilgili bir şikayet ya da olumsuzluk duymadım ama şahsen bundan sonra  sünger filtre varken kağıt filtreyi sadece orjinal filtre olarak kullanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim mustafa kardeşim allah razı olsun eğer tavsiye etmiyorsanız galiba vaz geçecem sünger filtre bulabilirmiyim mazda 626 için acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sanırım demek istediği filtre sesini duyup gaza gelince daha fazla basılacak gaza otomatikman benzin sarfiyatını artıracak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kutu içinden vazgeçin bence.. açık filtrede yaparsanız, uygun bir hava kanalı tertibatıyla besleyin filtreyi, o zaman bir faydası olur aksi takdirde özellikle yazın sıkıntı yaşarsınız. Ben astina da yaptım, motor sıcağı geldiği için performans alamadım, hava girişi kanal işinede uğraşmadım ama alan arkadaş uğraştı ve güzel bir şeyler yaptı.

amaacım sesiz çığlıktı =) be kardeşim. bu da pek mümkün gözükmüyorsa mecburen kağıt filtreye devam edecez konu hakkında yardımlarınızdan ötürü tüm arkadaşlara saygılar çok tşk ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

K&N filtreye bugün kavuşabildim sonunda deneyip izlenimlerimi yazacam inş . hiç perfonması artmasa bile hiç olmassa motoru maksimum temiz tutacağı kesin mazda 626  nın orjinal filtresi 28 tl dedi servis ben K&N filtreyi 120 tl ye aldım ve hiç olmassa bir daha filtreye para vermeyecem 5 filtre parasına ki bu 50 bin km eder 120 tl verip 1 milyon km garantisi olan K&N filtreyi taktık ha bu arada 7 bin km önce ki filtre leş gibi olmuştu zaten onu görünce iyiki bunu aldım dedim  30-40 binde bir kere temizlemek yeter standart temizliği 70 - 80 bin km diyor .. kalın sağlıkla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

K&N filtreye bugün kavuşabildim sonunda deneyip izlenimlerimi yazacam inş . hiç perfonması artmasa bile hiç olmassa motoru maksimum temiz tutacağı kesin mazda 626  nın orjinal filtresi 28 tl dedi servis ben K&N filtreyi 120 tl ye aldım ve hiç olmassa bir daha filtreye para vermeyecem 5 filtre parasına ki bu 50 bin km eder 120 tl verip 1 milyon km garantisi olan K&N filtreyi taktık ha bu arada 7 bin km önce ki filtre leş gibi olmuştu zaten onu görünce iyiki bunu aldım dedim  30-40 binde bir kere temizlemek yeter standart temizliği 70 - 80 bin km diyor .. kalın sağlıkla

Kullandıktan sonraki görüşlerinizi mutlaka paylaşın. aynı filtre olayını bende düşünüyorum çünkü...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle araç gercekten rahat çalışmaya başladı ve piskolojik değilse eğer gaz dokunuşlarında tepki daha seri oluyor =) yakıt olarakta bir depo gaz kullandım şehir içi fazla dur kalk yok 5 kişi genelde km de 192 kuruş yakmış gaz 1790 tl ankarada filtreyi istanbuldan baysal motor dan aldım ellerinde yoktu almanyadan getirttiler bir kaçtane, tabi 1.5 ay bekledim

gelmesini ben güç yada yakıt ekonomisinden ziyade bu filtreye bir kere para verecem diye aldım .baysaldaki teknik bölümdeki arkadaş özellikle dikkat etmen gereken şey hani biz türk milletinin huyudur .fazlaca yağ kullanmak tam kararında kullanmak lazım yani birazdan bişey olmaz diyip fazla yağ kullanmak problemlere sebep veriyormuş hatta ankarada 400 bin km kullanılmış mercedes e 200 den cıkma bir filteryi yakından inceledim sıfır gibiydi çok şaşırdım beni 100 götürsün ki normal şartlarda bu 10 filtre eder oda 280 tl tutar zam ihtimalini katmassak 120 tl son derece makul gibi geliyor bana ve de en önemlisi maksimum temiz hava gidecek motora ve doğal olarakta bu yağa yansıyacak mesala normal filtrede 5500 km yaptımşimdiki yağda hafif siyahlaşma var belki bunla 7.500 8000 de bu olacak ha ben yine 10 binde değişcem yağı ama kalbim rahat edecek =) kalın sağlıkla  ve son söz olarak bu kriterler ışığında öneriyorm bence alıp kullanın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...