Jump to content

Kalan Km. Göstergesi

kakkako
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sayın arkadaşlar bugün kalan km. 28 gösterirken benzinliğe girdim ve yaklaşık 3 lt. benzin aldım. Göstergede yazan km nin yaklaşık 30 km artmasını beklerken ne göreyim? Hala 28 yazıyor, sonra yavaş yavaş 30'a 32'ye çıktı, bu arada ben yaklaşık 10 km yol gittim hala 32. Benim gösterge mi yanlış sizce? Yoksa daha 1000 km yapmamışız ondan mı (şu anda 450 km'de).

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10lt den az koyarsanız yol bilgisayarı menzil verilerinde değişiklik olmaz. en doğru sonucu daha fazla yakıt koydukça alırsınız...

gayet normal bir durum sizinkisi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

menzil göstergesi, gitiğiniz hızın , gittiğiniz yolun ortalamsını alıp ona göre sonuç veriyor. mesela ortalama tüketim 9 diyelim, siz 7lt anlık yakışla bi 10-15 km gitesniz ortalama yakışınız 9lt den toplam yolun ortalamsını alarak tekrar hesaplanıyor, ve düşüyor veya artıyor. çok takılmamak lazım o rakamalara :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

menzil göstergesi, gitiğiniz hızın , gittiğiniz yolun ortalamsını alıp ona göre sonuç veriyor. mesela ortalama tüketim 9 diyelim, siz 7lt anlık yakışla bi 10-15 km gitesniz ortalama yakışınız 9lt den toplam yolun ortalamsını alarak tekrar hesaplanıyor, ve düşüyor veya artıyor. çok takılmamak lazım o rakamalara :P

araçlar 100km/ lt cinsinden gösterir.Yani 100 kmdeki tüketim miktarını.peki araç trafige takılsa hiç yol gitmese tüketim değeri artsa nasıl olacak.sonuçta yol alınmıyor..Ben su yol bilgisayarı mantıgını anlamış değilim..Örnegin klima acıkkende gidilen yol aynı yol olsada tüketim fazla oluyor..Bu yol bilgisayarı bunu nasıl hesaplıyor anlamadım gitti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi napacaksın ne kadar giceceğini, tek çizgi kaldımı fulle. hem ne yaktığını hesaplarsın . ben yarım olunca full yapıyorum . kullanıma göre ne kadar fark ediyor onu da görüyorum.. 9.3 ortlama gördüm ühüh

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi napacaksın ne kadar giceceğini, tek çizgi kaldımı fulle. hem ne yaktığını hesaplarsın . ben yarım olunca full yapıyorum . kullanıma göre ne kadar fark ediyor onu da görüyorum.. 9.3 ortlama gördüm ühüh

senin ortalamada 8.3lerden 9.3lere cıktı..Yeni araç daha çok yakar derler seninki eskidikçe çok yakıyor :)Valla manuel mi alsam diyorum..alıncada bin pişman olmak var..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir iki hız testi ve babamın elektronik gaz pedalı ile geçinemeyişi sonrası 9.3 oldu :) adamcağız arbadan geriliyor zaten :) düşürürüm ben onu ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fotifoti kadar dikkatli olmasam da ben de çeyrek deponun altına düşürmüyorum. Tavsiye edilen de bu.

Neden ki? Çeyrek deponun altına düşse n'olur ki?  :krrsz:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Foti hatırlatırım arabayı yeni aldık belimizi doğrultana kadar böle gıdım gıdım alacağız benzini 8:). Hem alışmasın zıpırım sonra gözü doymaz valla ???
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Foti hatırlatırım arabayı yeni aldık belimizi doğrultana kadar böle gıdım gıdım alacağız benzini 8:). Hem alışmasın zıpırım sonra gözü doymaz valla ???

abi boşversene battı balık yan gider...

sonuçta bitince yine alacan. benzin istasyonuna gir çık daha çok benzin tüketiyorsun. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam kusura bakma ama ben 2010 model bir araba olsam benim boş depoma 3 lt benzin koysan seni arabadan atardım. :) Seninki yine insaflı davranıp yoluna devam etmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi boşversene battı balık yan gider...

sonuçta bitince yine alacan. benzin istasyonuna gir çık daha çok benzin tüketiyorsun. :)

O da doğru  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam kusura bakma ama ben 2010 model bir araba olsam benim boş depoma 3 lt benzin koysan seni arabadan atardım. :) Seninki yine insaflı davranıp yoluna devam etmiş.

Valla hocam bence böyle bir özellik vardı ise bile 2010 modellerden kaldırmaları lazım, benzin parası malum.  ;D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gün Uzun yolda sakin kullanımda, kalan benzinle gideceği km yi gösteren rakam azalmak yerine artmaya geçti. 110 idi 10 km gittim 115 e çıktı. Şehir içine girince de 2 km gittim 5 km birden düştü. o anı hesaplayım gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın kakkako o arabayı almadan önce biliyodun su gibi içeceğini.şimdi gözün ha bire yol bilgisayarına kaymasın kaza yaptırır Allah korusun.sen eski usül kaç liralık aldım kaç km gittim hesabıyla hesapla  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...