Jump to content

90-94 323 Sedan-HB Yan Aynalar Sorunu hakkında

FATİH38
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

ilk olarak sigortaya bak. ikisi birden çalışmıyorsa ayar düğmende sorun olabilir. ayna motorlarının aynı anda bozulmuş olma ihtimali çok düşük bence...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sigortalara bakmadım daha cunku aynı anda dıjıtal saatde gıttı noluyo bu araca anlamıyorum nazarmı degıyor ne:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

düğmeye bastığında motor sesi geliyorsa aynanın içinde aynayı döndüren küçük plastik parça var o parça kırıldıysa  aynalar dönmez motor sesi hiç gelmiyorsa ana düğme arızalı olabilir söktürüp kontrol ettir veya sigortalarında problem olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

sigorta kontrolu yaptım yenı taktım onuda patlattı sorun ne?

fatih aynı dert bendede var edindiğim bilgilere göre saat aynalar ve çakmaklık aynı sigortaya bağlıymış bende sigorta kontrolü yapıcam ama nerde ve hangisi olduğunu bulamadım yardımcı olursan sevinirim birader
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fatih aynı dert bendede var edindiğim bilgilere göre saat aynalar ve çakmaklık aynı sigortaya bağlıymış bende sigorta kontrolü yapıcam ama nerde ve hangisi olduğunu bulamadım yardımcı olursan sevinirim birader

orda tarafta olucak öyle hatırlıyorum ama şurası diyemem oto elektrikçisine git bence zaten sigorta 10 kuruş bile değil başka yerleri bulman zor olur
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

benimde dün e kadar çalışan aynanın sol ayarı çalışmaz oldu. arabayı yıkamıştım su kaçma ihtimalinden şüphelendim sigorta kutusundan aynaların sigortasını buldum.

aracın direksiyona en yakın olan sigortası, sarı renkte 60 A olan bir sigorta, yanında da 10 A lık kırmızı küçük sigortalar var.

şimdi benim sorum bu sigorta yansa sağ, üst, alt, hareketleri yaptırmaz değilmi yoksa yaptırır mı?

şimdi benim aynanın neresinde arıza olabilir.

tamirciye gitmek işime gelmiyor, böyle ufak işlerde kolaya kaçmak gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

60 A sigorta iç sigorta kutusunda olmaz. O işte bir yanlışlık var. en fazla 30 A olur. sigorta patlarsa hiç elektirik gitmez dolayısıyla hiçbir şekilde çalışmaz. siz sigorta kutusunda yazan verilere göre sigorta takın bence. çünkü max 30 A geçecek yere 60 A sigorta takalırsa sigortanın bir anlamı kalmaz, elektrik gittiği yeri er-geç yakar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

içerdeki sigorta panosundan radio yazan sigortayı kontrol edin çakmaklık radio ve aynalar aynı sigortaya baglı daha önce başka arkadaşda yaşamıştı söyledim ama benim radiom çalışıyo dedi unutmayalımki daha sonradan takılan teyp cd calar vs direk elektrikle baglıyolar o sigortanın teyp deki önemi ortadan kalkıyo siz direk o sigortayı kontrol edin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çakmak,teyp,digital saat, aynalar ve çakmak aynı sigortaya bağlı maalesef. Genelde 16 amperlik sigorta işi kurtarıyor. Çakmağı ayarlatırken aynısı benim aracımda da oldu.

Ben de bir soru sorayım. Bunların özellikle de teybin sigortasını ayırmanın yolu yok mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar soruma cevap alamadım.

60 A yazan sigortayı çıkardığımda aynalara elektrik gitmiyor, deneme yanılmayla buldum onu. gittim aynı özellikte sigorta aldım onu taktım yine de sağ yön butonu çalışmıyor.

acaba sağ yön butonuna giren soketmi çıktı da çalışmıyor, bunuda merak etmiyor değilim, ama bu seferde aynayı sökemiyorum.aynayı şöyle sökersin diyebilecek birisi varmı ?

(altındaki vidayı söktüm, ama vidaya ulaşamadım)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kaç gündür bu işin içindeyim, kafama takmıştım ayna ile ilgili problemimi herhangi bir ustaya götürmeden kendim çözmeyi, çok şükür de öyle oldu.

1- motor aksamındaki sigorta panelini açtım ilgili sigortayı değiştirdim sorunum çözülmedi.

2-direksiyon altındaki ilgili sigortalarla oynadım sorunum çözülmedi.

3-şoför kapısının döşemesini söktüm bilgi sahibi olayım diye, yön tuşlarını komple aldım kapıdan, sökmeyi denedim üzerinde T6 torklu vida vardı açamadım.

4. azimli bir şekilde hırdavatçıdan T6 aldım. mekanizmayı söktüm, içini sildim söktüğüm gibi taktım çok şükür sorunum halloldu.

demem o ki 7.5 lira verdim bi tork anahtarı aldım, sorunumu çözdüm, alet çantama bir alet daha girdi, fuzuli yere para vermemiş oldum, daha da önemlisi kapı döşemesinin içinde hangi mekanizmalar nasıl çalışır onlar hakkında bilgi sahibi oldum.

bu mazda bana çok şey öğretecek anlaşılan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

sol yan aynam çalışmıyor elektirkçi değişmesi lazım dedi ama pek anlamıyor gibi tamiri mümkünmü yaptıran yapan birileri varsa yardımcı olabilirmi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam öncelikle tekrar hoş geldiniz. Aynı durum başıma gelmişti. Bu telefon numarasını silmedim aracı satınca. Lazım olur birilerine demiştim...

Mazda Ayna Tamir : 0537 939 4292

Arayın bir bakın ne diyorlar bakalım. Kolaylıklar...  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...