Gökhan

Lpgsarfiyat
Mazda 626 LPG Sarfiyatı

Bu konuda 208 ileti var

Bu böyle olmayacak, arkadaşlar 626larınızın 100kilometrede kaç metreküp LPG yaktığını burada belirtir misinz?
Kullanım şartlarını da (Devir, vb.) belirtmeniz ileride fikir edinecekler için iyi kaynak olur.
Ama lütfen kuruştu, peniydi, sentti yazmayın. İki gün sonra bu veriler hiç bir halta yaramıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilmeyince kötü oluyor. :D

Fatih litre olarak alındığını söyledi.

Metreküpü litre yapalım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Agam tamamı ş.içi kullanımda net 11,5 litre gaz yakmışız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben şehir içi 100km / 10,05 lt yakmışım 1,8 familia

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

56litre gazla 505 km yapıyor 626 tım şehir içi şehir dışı denemedim daha

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yapılan yol: 250km.

Alınan LPG: 32,5 litre

Yani 100km.de 13litre gaz yakmış.

Buda kuruş! hesabıyla: 25,87 kuruş demektir.

Kullanım: Yalova çevresinde, klima açık olarak.

Bu ölçüm, LPG takılmasından sonraki ikinci depodur. Daha son ayar için firmaya gidilmemiştir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

98 - 626 otomatık sehır ıcı 12 13 lıtre arası yakıyor bu ara ostımde gaz 1.60a ındı mılangazda :) Ankaralı olanlara duyurulur :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4. Depo sonucu:

Yol: 265 km.

LPG: 29,85Litre

Yani 100km.de 11,26 litre yakmış.

Hemen sonrasında LPG dönüşümü yapılan yerde kalibrasyon aya vb. her ne ise o işlem yapıldı. Bakalım ne kadar düşecek? Ya da düşecek mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

98-626 136 bg

ş.içi 100 km 10,5 lt civarı

ş.dışı 9 lt civarı yakıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

En pahalı ben mi yakıyorum ya :)

son 3 aydır şehir içi hiç 30 kuruşun altına düşüremedim...

Tabi devir göstergesi arada tavan yapıyor o başka.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1991 MODEL 626 1.6 MOTOR İLE Ş.İÇİ TÜKETİM 10 lt.

Aracı ilk aldığımda uzun yolda 100km de 10 lt yakmıştı.Şiçi ise 12-12.5 lt yakıyordu.Bujileri hava filtresi vs değiştirdim.Yakıt düzelmedi.Geçen hafta lpg mikserini değiştirdim.Şu an ilk deneme de ş içi 10 lt.ye düştü.bir süre de klima açıktı.yakında şehirlerarası deneyeceğim o zaman tekrar yazarım.(not eski aracım 1.4ie  motorlu Renault 19 idi.100 km de 10 lt yakıyordu.şehirlerarası zorlandığından yine 10 lt ye çıkıyordu.Mazdanın tekerine kurban olsun)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende dün aldım 5. kez.

215 km.de 30 litre aldı.

Yani: 100km.de 13,95 litre.  :( 

Biraz arttı bu sefer. Tamamı şehir içi ve klimalı kullanım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar...

Bende yeni Lpg taktıranlardanım...

Araç: 1991 Mazda 626 1.6

3. Depo : Otogaz fiyatı==> 1,97 x 38,30 (Alınan Litre) : 75,45 TL

Yapılan Km: 267

Km'de ne kadar yaktığı : 0,28 kuruş. (280 bin)

Yani 100 Km'de 14,3 Litre yakıt tüketimi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çok fazla.

ayarları kontrol ettirin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar...

Lpg taktırdığım yer dahil doğru dürüst ayar yapan bir yer bulamadım. Araçta sıralı sistem olduğunda bilgisayara takıp ayar yapabiliyorlar. Fakat iş normal sisteme karbüratörlü araca gelince bir düzen yok. El ayarı ile bişey tutturmaya çalışıyorlar, oda yaz fazla kısıyor yada fazla açıyor ortası yok..

Ankara'da karbüratörlü araçların LPG ayarını düzgün yapabilen bir yer biliyormusunuz?

Teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Karbüratörlü araçlar için bile egsoza bir emisyon çubugu takıp ayar yapmaları gerekiyor, Ankara da ikamet eden arkadaşlar size yardımcı olurlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba...

Lpg'de devir saati kaçta durmalı? Araç sıcak iken kırmızı ışıkta beklerken mesela?

Benimki 1000 devirde duruyor çok hafif hareket ediyor 950-1000 aralığında geziniyor..

Teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar...

Bende yeni Lpg taktıranlardanım...

Araç: 1991 Mazda 626 1.6

3. Depo : Otogaz fiyatı==> 1,97 x 38,30 (Alınan Litre) : 75,45 TL

Yapılan Km: 267

Km'de ne kadar yaktığı : 0,28 kuruş. (280 bin)

benimki 98 model 2,0 lpg de bu kadar yakmıyor.

şehir içi gayette yoğun bi güzergahta gidip geliyorum 0,23 kuruş yakıyodu.gerçi yazlık lastikler vardı ama şimdide en fazla 0,25 dir.

baya fazla yakıyomuş.benimki sıralı sistem Karşıyaka mezarlığının ordaki brc ye götürmüştük memnun kaldık ama karbüratörlü araç için bişey diyemicem

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• kuzey55
      Yazan: kuzey55
      son 1 aydır (ilgisi varmı bilmem ama havalar soğuduktan sonra) herzaman olmasada  ayda 3-4 kere benzinden lpg ye geçişte sorun yaşadım. aracı çalıştırıyorum hareket halinde benzinden lpg ye geçiş yaptığında bazen motor ışığı yanıp sönmeye araba teklemeye başlıyor. elimle benzine alıyorum benzinde gidiyorum araba ısınana kadar ısınınca elle lpg ye çevirdiğimse sorun yok. yada durduğum yerde aracın ısınmasını dolayısıyla benzinden lpg ye geçmesini beklersem yine sorun yok.. sadece araba soğukken hareket halinde benzinden lpg ye geçerken bu sorunu yaşıyorum. arabam 1.5 senedir bende yani geçen kış da bendeydi böyle bir sorun yaşamamıştım. nedeni hakkında fikri olan varmı?
    • Evreka
      Yazan: Evreka
      Merhaba arkadaşlar,

Uzmanına veya konudan mağdur olan benim gibi kader arkadaşlarıma 2 önemli sorum olacak. Aracıma 50-60 tl LPG alıyorum 4 led full olarak doluyor ve şehir içinde en fazla 125 km yol yapıyorum ikaz ışığı yanıyor, LPG bitiyor. Bu kesinlikle normal değil farkındayım... Bunun nedenlerini sormuyorum bir sürü nedeni olabilir. Ama özellikler şundan olmazsı kuuvetle muhtemel diyebileceğimiz bir konu varsa onu öğrenmek isterim.

Diğer en önemli sorum ise özellikle 100 km hız ve 3000 4000 bin deviri geçtiğimde içeri çok fazla tüp kokusu geliyor. Ne kadar hassas ve devirli kullanırsam kullanayım engel olamadım. Özellikle ani gaz kesme ve hızlanmalarda geliyor diyebilirim.

Karbüraötrde gaz kesme kelebeinde sorun olabilir henüz baktırmadım. Bunun nedeni benim için önemli bilenlerden ya da tahmini olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Bu arada otomatik şanzımandır.

Hepiniz sevgiyle sağlıcakla kalın

• Smyrna
      Yazan: Smyrna
      Çok sevdiğim, gözüm gibi baktığım arabamı satıyorum.    2009 model MAZDA 3 HB Renk: Galaksi Gri 1.6 motor benzinli + LPG’li 94bin km (İlk sahibi benim) Şehiriçi – şehirdışı karma ortalama yakıt tüketimi: ~0.28 TL / km *** 35 PLAKA ***   Standart donanıma ek donanımlar: BRC LPG sistemi Good Year Ultragrip 8 Kış Lastikleri (Dört mevsim lastikleri de yenilendi) Kameralı, Türkçe konuşan, uzaklığı cm cinsinden söyleyen arka park sensörü (monitör dikiz ayna üzerinde) Parrot CK3000 Evolution Bluetooth Kit   Tüm periyodik bakımları Bursa İnallar Mazda'da yapıldı.  Sürücü kapı dış sacı değişti, göçük ve çiziklerden dolayı ön ve arka tampon farklı zamanlarda boyandı. Bunun dışında bir şey yok.    Fiyat: 32bin TL  
    • Lethe41
      Yazan: Lethe41
      Selam arkadaslar bu konuyu bir zamanlar kpg taktirirken kaldigim kararsizliktan oturu bilgi amacli actim. Baskalari faydalansin diye.
      Aracim 2011 mazda 3 imp. Aracima lpg taktirmak icin baya bi arastirma yapmistim. Ve araci yeni aldigim icinde 100 tl nin bile benim icin onemi vardi.

Bilirsiniz mesur mazda magnezyum subab egme sikintisi vardir. Ben buu goze alarak taltirdim lpg yi. Uzun fiyat performans arastirnalarim sonucu aracima. Zavolli Aliese Bora kitini kocaeli de Kogaz a taktirdim. Oraya gittigimde ilk sordugum subab egmesiydi. Sahibi ahmet beyin deyimiyle bu sistem ile yuksek devirlerde arac benzinde yakmaya baslayip lpgnin verdigi zarari minimize ediyormus. 1400 tl ye anlastik ve iki yil motor garantiside mecvut oldugunu soyledi ve taktirdim.Diger firmalar bunun icin ikiyuz tl para istiyolar. Ilk bin km ye kadar ilk ayda arac iki kere ariza isigi yakti zengin fakir karisimindan sebeb. Sonra ahmet beyin dedigi gibi aracimi uzun yolda performansli kullandigimda uzun sure benzinin azaldigini gordum . Bi kac kez geldi basima yani gercekten devir yukseldikcr.arac benzinde kullanmaya basliyor belki yakit sarfiyatini biraz dusurebilir ama motoru korumaya yararlidir. Ve aracim mazda servisinin dahi 190a sabitleme var.gecmez demesine ragmen lpg de 215 gordu bursa otobaninda. 4-5 ay oldu lpg takali 10.000 km yol yapildi lpgde suanlik bir sorun gozukmuyor insallah ilerleyen zamandada olmaz. Birde ahmet beyinde sasirdigi bir durumduu, aracim lpgye gecince yol bilgisayari yakiti lpgye gire hesapliyor yakit tuketimi artiyor benzine aldigimda geri dusuyor. Yani anlik tuketim yakita gore degisiyor. Lpgde 9.5 9.8 civarinda sehir ici. Benzinde 6 civarinda. Paylastigim tecrubeler insalah baskalatina faydali olur
    • otekcan84
      Yazan: otekcan84
      yeni alacağım mazda 3 1.6 dynamik mazdama tüp taktırmak istiyorum. tüp taktırmada en büyük faktör usta olduğu forumda açık bir şekilde belirtilmiş. bu yüzden güvenip arkama bakmadan bile teslim edebileceğim bir usta arıyorum. teşekkürler

Edit : Konu başlıklarında imlaya dikkat ediyoruz, doğrusu benim yazdığım şekilde yazılmasıdır. Başlık imlası bozuk konular silinir.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.