Jump to content

Mazda 626 LPG Sarfiyatı

Gökhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

37 litre gazla depoyu doldurdum. 300 km şehirlerarası 100-110 km/h ile + 120 km şehiriçi kullandıktan sonra gaz bitti.

37/420 .100 = 8.88 lt /100 km

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

slm arkadaslar bende mazda 626 2000 motor otomatık vıtelı aracım sızlerden yardım ıstıyorum aracım sehır ıcınde dehset yakıyor okadar bunaldım kı ınanırmısınız aracımı yakacak doruma geldım vede cok bulanımdayım gıtmedıgım usta kalmadı tabıkı bulundugum yerde kı ustalara usta denılıyorsa tabıkı sıze bır ornek vereyım aracıma sehıt ıçınde 20 tl gaz aldım yaptıgım km ıse 33 oda zorla ben bunu bır turlu asamadım allah askına benım bu olayımı burdakı ustalardan rıcam bı el atın su dertten benı kurtarın allah askına sımdıden tşk ederım saygılarımla arkadaslar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

slm arkadaslar bende mazda 626 2000 motor otomatık vıtelı aracım sızlerden yardım ıstıyorum aracım sehır ıcınde dehset yakıyor okadar bunaldım kı ınanırmısınız aracımı yakacak doruma geldım vede cok bulanımdayım gıtmedıgım usta kalmadı tabıkı bulundugum yerde kı ustalara usta denılıyorsa tabıkı sıze bır ornek vereyım aracıma sehıt ıçınde 20 tl gaz aldım yaptıgım km ıse 33 oda zorla ben bunu bır turlu asamadım allah askına benım bu olayımı burdakı ustalardan rıcam bı el atın su dertten benı kurtarın allah askına sımdıden tşk ederım saygılarımla arkadaslar

Mutlaka bir yerlerden kaçak vardır o şekilde bir tüketim imkansız... Bir LPG ustasına kontrol ettirmelisiniz.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2000 model 2000 motor düz viteste yolda 7 litre benzin yakıyorduk. Lpg yoktu. Lpg olarak en fazla benzindeki yakıt miktarının yüzde 20 fazlası şeklinde olmalı. Onun için efendi kullanımda yolda 8,5 litreyi geçmemeli diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin araç için tüketimi arttıran faktörler;

Karbüratörlü ve 2000 motor olması, kış mevsimi olması... Ben şehir içi trafikte kış aylarında 45 kuruşu gördüğüme göre karbüratörlü bir aracın 50 kuruş yakma ihtimali vardır... Bu kriterlere göre değerlendir.

İyi bir ustaya gaz kaçağı olup olmadığına baktır, ayrıca ayarlarını kontrol ettir derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne bıleyım gıtmedıgım usta kalmadı ne kacak var nede baska bır sey bılgısayara baglanıyor ayarların cok guzel denılıyor ama yınde aynı ne yapacam bılmıyorum artık şaşırdım kaldım ne yapacagımı arkadaslar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne bıleyım gıtmedıgım usta kalmadı ne kacak var nede baska bır sey bılgısayara baglanıyor ayarların cok guzel denılıyor ama yınde aynı ne yapacam bılmıyorum artık şaşırdım kaldım ne yapacagımı arkadaslar

Deponu doldur ve yapacağın kilometreyi yap, ondan sonra aynı yerden yine deponu doldur ve ölçümünü yap... Depoya 20 liralık gaz almayla sağlıklı ölçüm yapılmaz, ayrıca karbüratörlü ve 2.0 motor araca sahip olduğunu unutma derim...

Kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu litre cinsinden yakıt performansının yazılması güzel olmuş

anladığım kadarıyla 626 2.0 1.6 1.8 motorların (pek fark yok gibi) yakıtları litre cinsen 9-11 civarı

14 litre yakıyorsa bir problem var.

323 1.3 1.5 1.8 lerle kıyaslama şansı olan olu mu? onlar 6-7 litre civarı mı yoksa 9a ulaşır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın ankaralı, bir aracın tüketim değerini etkileyen pekçok unsur vardır, sanırım araç kullandığınız şehir bu tüketimde çok büyük etki oluşturuyor, aracınızın doğru tüketim değerini şehir içi değil şehir dışı anlayabilirisiniz, neden derseniz şehir içi kriterler çok değişkendir, hiçbir şehir hiçbrine benzemez, hiçbir kullanıcıda hiçbirine benzemez, size önerim aracınızın lpg deposu tam boş iken havasınıda alaraktan, 15 tl lik yani ortalama 5-6 ltr gaz alınız vede km yi sıfırlayınız, 3000 devir sabit bir hız oranı belirleyerek bitene  bu yakıtla kaç km yaptığınızı uzun yol şehir dışında ölçünüz,(benzininizin olmasına da dikkat ediniz)  o değerleri burada paylaşınız, ona göre, yakıt ekonomisi için gereken önerilerimi vede daha önce yazdığım makaleleri tekrardan hatırlatmış olacam, zaten değer idealse hiç kurcalamanın gereği yoktur, bahsi geçen tüketim değeri ölçme yöntemi , değişken şehir şartlarını devre dışı eden  vede lpg dönüşüm servislerinin önerdiği yöntemdir, tanıdığınız lpg ci varsa sorabilirisiniz, aynısını söleyecektir,önerim budur ben hep böle ölçerim aracımın degerini, tabii uzun bir sayahate çıkacaksanız,  depoyu fulleyip bitene kadar gidebilirisiniz, buradaki kriter şehir içi değil şehir dışı olmasıdır, şehir içi değişkenelerinin karışmamasıdır.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu litre cinsinden yakıt performansının yazılması güzel olmuş

anladığım kadarıyla 626 2.0 1.6 1.8 motorların (pek fark yok gibi) yakıtları litre cinsen 9-11 civarı

14 litre yakıyorsa bir problem var.

323 1.3 1.5 1.8 lerle kıyaslama şansı olan olu mu? onlar 6-7 litre civarı mı yoksa 9a ulaşır mı?

Öncelikle hem 323 hemde 626 farklı yıllarda çok farklı motor teknolojileri kullanılarak üretildirler, hangi modelleri begeniyosanız o modeli araştırmalısnız,  626 sadece 2.0 motor olarak üretilmiştir, diğer sölenen motor seçenekleri yanılgıların sonucudur,  323 lerdede bir çok model vardır vede hem kendileri hemde motor teknolojileri farklıdır, buradaki yakıt değerleri ile net bir yargıya varılması zor gibi gözüküyor.  Öncelikle hangi model 323 veya 626 yı begeniyosanız belirtiniz, ona göre kullanıcı arkadaşlar yanıtlayacaklardır, benim gibi.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle hem 323 hemde 626 farklı yıllarda çok farklı motor teknolojileri kullanılarak üretildirler, hangi modelleri begeniyosanız o modeli araştırmalısnız,  626 sadece 2.0 motor olarak üretilmiştir, diğer sölenen motor seçenekleri yanılgıların sonucudur,  323 lerdede bir çok model vardır vede hem kendileri hemde motor teknolojileri farklıdır, buradaki yakıt değerleri ile net bir yargıya varılması zor gibi gözüküyor.  Öncelikle hangi model 323 veya 626 yı begeniyosanız belirtiniz, ona göre kullanıcı arkadaşlar yanıtlayacaklardır, benim gibi.

90-91 ya da 93 yuvarlak kasa 626

323lerde bi fikrim yok 323 tek kriter 626den az yakıyorsa :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İkisi arasında dağlar kadar fark var... 323 sadece şehir içinde az yakabilir, şehir dışında sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az yakma , çok yakma konusunda bişey diyemem sonuçta yirmi yaşlarını aşmış araçlardan bahsediyoruz , illa karşılaştırma yapmak istiyosanız netten ilgili araçların fabrika yakıt değerlerini öğrenip karşılatırmanız gerekir, ona göre karar verip sonra temiz vede bu değerlerde yakıt tüketen bir araç bulmalısınız.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar aracıma hankook Ventus Prime2 195_65_15 ebatında lastik aldım.inanın lastkleri degiştirdikten sonra arabam çok degişti.öncelikle bozuk yererde aracımdan gelen kütürtü sesleri % 60 oranında azaldı.aracımda eski lastiklerde duydugum yol sesi tamamen gitti.eski lastiklerim continantal markaydı.daha öncedende hankook marka lastigin degişik modellerini mazda aracıma almıştım ve çok memnun kalmıştım.ancak bu lastikler gerçekten bekledigimin ötesinde bir kaliteye sahipler.daha bitmedi.:) lastikleri aldıktan sonra sakaryadan istanbula gitmem gerekti.ortalama hız 100    110 mesafe 271 km  alınan gaz 58 tl ( 21 lt )gaz fiyatı 2.75..şehir içi mesafe 20 __ 25 km izmit içi.bence süper siz ne düşünürsünüz bilemem.lastiklerin yakıt ve ses sınıfı B .

post-8198-141695298139_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Selam,

2000 model 626 Hb 136 Beygir mazdam var düz vites, defalarca ölçtüm, uzun yolda 8 Lt Lpg yakıyor, şehir içinde ölçülmesinin zor olduğunu düşünüyorum, çünkü duruş kalkış sıklığına ve kırmızı ışıklara göre değişir.

Ama ben genelde sakin ve devirli kullanmayı severim. Çok basarsanız bu oran artabilir. Tabi Dönüşüm sıralı sistem belki düz sistemde farkedebilir. 120 Km'yi geçmesseniz süratte yakıt gayet makul olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg sistemi uzman birileri tarafından yapılırsa  edilirse, ve de sıralı sistem olursa yakıt gayet düşük oluyor, Ayrıca çekişinde zaten bunlar 2000 motor olmalarından dolayı bir düşüklük hissettirmiyor.

Ama bazı konulara dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle yıllık bir kontrol yaptırmanız gerekli. Gaz filtresini 10 bi km de bir değiştirmek şart. Zira bu arabanın hem çekişini hem de yakıtını son derece etkiliyor. Gaz alırken bilindik yerlerden ve mümkünse çok değiştirmemek tavsiye edilir.

Ben 2009 da gaz sistemi taktırdım bir şikayetim yok. Bir de bu arabalar gaza çabuk alışıyor. Bazı markalar gibi teklemiyor, öksürmüyor, çalışırken titremiyor, benzinden gaza geçerken çok rahat.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...