Jump to content

Düplü Tombak

Gökhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bugün, olduydu olacaktı. Kaç yaktı, yakacaktı derken...

Tombak'ı düpledik.

Emre arkadaşıma teşekkürü borç bilirim. Sağolsun çok yardımcı oldu.

Bursa'da küçük sanayide Net otogaz adlı BRC bayiinde operasyonu yapıldı.

Montajı yapan arkadaşların işindeki becerikliliğine maşallah diyorum. İyi güzel (temiz diyemiyorm :D )işçilik çıkardılar.

Motorun pisliği için, başta Ufuk usta olmak üzere tüm kamuoyundan özür diliyorum. :D

Dile kolay 4 senelik pislik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 103
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

10

• Gökhan

48

• Fotifoti

12

Bu arada aklıma geldi.

İlk kontrol için 600-700 km. den sonra gelmem söylendi. Bir çok platformda 1500km.lerden bahsediliyorda hatırlatayım dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Temennileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.  :clap:

Dün ilk dolumu yaptım. Bursadan çıkarken fullemiştik. (Tank 47 litrelik) 33 litre almıştı.

Bursadan Yalovaya, Yalovada biraz turladıktan sonra, Pendik Kurtköydeki Viaporta gidelim dedik maaile. (Karadan)

Her ihtimale karşı orada Pendikte doldurduttum depoyu. Bu arada 47lik tanklarda, 33 litre gibi pompa atıyormuş. Bunuda öğrendim.

Veriler:

Yapılan yol: 226 km.

Alınan LPG: 24.65 litre, yaklaşık 9-10 litre kalmış depoda.

Yani 100 km.de 10.62 litre yakmış Tombak. Yankuruş hesabı ile :D 21 kuruş. Nasıl bilmiyorum. Ama Emre ilk ayarda daha da iyi olacağını söyledi.

3 kişi ve tam gaz klima açıkken 90-110km/h arası yapıldı bu veriler. Arabada çekiş, ses vb. durumlar çok iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi tam beklediğimiz gibi işte, 20 kuruş ideali.ortalama 10lt yakıyor bizim araçlar , ş.içi 12 felan olur. 20-24 kuruş arası makuldür. benzinle gitsen 36-40kuruş arası yakacasın ,belki daha fazla ;) %40-50 arası bir tasarruf sözkonusu . ben motoru bitmiş halde istanbula giderken, 160-180 leri görmeme rağmen 28 kuruştan fazla yaktıramadım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30'a ramak kalmış Fatih

abi motor bitmişti ya :) ve araba gittiği kadar bastım. 1300km yol , rampası var, inişi var, otoyolu var virajı var , hiç 30 görmedik. benzin olsa tahmin dahi edemiyorum ...

sen 9 litre zor görürsün, otomatik seninki :) zaten tüpte , benzinde yaktığının fazlasını yakar lt olarak. tüpte 10lt yakıyorsan, benz,nde 8 yakıyorsun demektir, o araç için çok iyi değerler bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...