Jump to content

Dizel Motor Performans

ccanberk
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

AarkadaşLar dizeL araç araştırmasındayım mazda hakkındada biraz bilgim var ..  bi kaç şey sormak istiyorum dizel motorun performansı kullanan arkadaşLar memnun mu ? birde bu dizel motorda 185 km hızdan sonra hız kesici devreye giriyor diyolar bu doğrumu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

AarkadaşLar dizeL araç araştırmasındayım mazda hakkındada biraz bilgim var ..  bi kaç şey sormak istiyorum dizel motorun performansı kullanan arkadaşLar memnun mu ? birde bu dizel motorda 185 km hızdan sonra hız kesici devreye giriyor diyolar bu doğrumu ?

o hız kesici değil sadece 160 - 170 i geçtiğinizde tehlikeli olacagından sizi ses ve göstergede bir ışık ile uyarıyor fakat uyarmasına rağmen dahada basıp sınırlarını zorlayabilirsiniz engelleyici birşey değil.. hız kesme gibi bir şey söz konusu değil yani ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben 205-210 gördüm kendi arabamda...ama yokuş aşağı idi :))

onu zaten motor daha açılmamışken çok rahat görebiliyorsun bence bunu en iyi test edebilecegin yer Otobanın Adapazarı ovası bölgesi.. dümdüz 220 - 240 olur o çünkü ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

185 de kesici var. o sesli uyarının yeri yol bilgisayarından değiştirlebiliyor. bende 90da uyarıyor mesela. 185deki kesici ise WDS olan servislerde kaldırılabiliyor.

mazda3 dizel in sürüş deneyimini daha önce paylaşmıştım. gayet yeterli...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

185 de kesici var. o sesli uyarının yeri yol bilgisayarından değiştirlebiliyor. bende 90da uyarıyor mesela. 185deki kesici ise WDS olan servislerde kaldırılabiliyor.

mazda3 dizel in sürüş deneyimini daha önce paylaşmıştım. gayet yeterli...

sizin serviste kesici kaldırılıyor mu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...
  • 11 ay sonra ...

Konuyla Pek İlgili Değil Ama :)

Sene 1930 ilk dizel motorlu otomobil Indianapolis'den New York'a yaptığı seyahatini tamamlamış. Tarihte bu gün olan olaylarda yazıyor.

Nereden nereye teknoloji dur,durak bilmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

MMDS herserviste var ama WDS yok. araca bağlanan bir bilgisayar diyelim...

Okan Bey mazda servisleri, yeni bir yazılım gelince servise gelen araçlara  hemen yüklüyorlar mı? ayrıca yeni bir yazılım var mı?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

MMDS herserviste var ama WDS yok. araca bağlanan bir bilgisayar diyelim...

Okan Bey bir sorum daha var,  2011 model dizel mazda 3 ler için de yağ pompası rezistansında bir iyileştirme yapılıyor mu?  ayrıca aracıma cruise kontrol taktırmayı düşünüyorum, sizin serviste daha önce dizel motorlu mazda 3 e cruise kontrol takıldı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan bey dizel motorlarda enjektör ayarı gibi bir işlem yapılıyor mu?  ve servislerde dizel motorlarda performans veya ekonomi açısından yapılan işlemler var mı ? şubatta arabam ilk servisine bakımına girecek te merak ettim.

forumda bizleri aydınlattığınız için teşekkürler, keşke her mazda servisi sizin kadar burada ilgili olsa

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Arkadaşlar hız meraklısı bir adam değilim ama ışıklarda hep geri kalmaktan sıkıldım,boş bi düz yol bulup 0 100 testi yaptım kendi kendime,en iyi değerim 15,62.gücün yarısı patinaja mı gidio  desem olmaz çünkü patinaj önleme sistemi var ki zaten lastik sesi duymuyorum.kafama takılıyor işte.hanımın arkadaşının peugeot 208 dizel var valla benden önce ışıklarda bastı gitti.Arabam 10000 e yaklaştı.Motor açılır diyenler var ama ben pek umutlu değilim açıkçası.Bir de  fabrika verilerinde 11 sn yazıyor ya acaba nasıl yapıolar,ben her viteste 4,4,5 devir arası değiştirmeme rağmen böyle oluyor?Yardımcı olursanız sevinirim.

Not:Yağ ve yağ filtresi,hava filtresi değişti,performansı artıp ve yakıtı düşecektir dediler ama aynı.yeni uzun yol yaptım,başında sıfırladım yakıt:5.9 ama yavaş yavaş tırmanacaktır.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3' ün dizeli muadillerine anormal (bana göre gereksiz derecede) hızlı ve güçlü çekiş hissine sahip bir araç.

her viteste 4k, 4,5k devir çevirmek bu motorda gerekli değil. zira 3k-3,5k sonrasında boşa çevirmiş oluyorsunuz bir yerde (dizel).

çekiş kontrolü gaz da kestirir ancak bence burada gereksiz devir çevirip motorun gücünden faydalanamamışsınız gibi geldi.

araç 1750 ila 2500 devir arasında maksimum torkunu üretiyor. bu demektirki 4000 devir size hiç gerekli değil.

maksimum 3000' de vites değiştirerek tekrar deneyiniz.

Mazda performans ve tüketim değerlerinde fabrika verilerine yakınlığıyla tanınır.

bu arada motor açılması filan söz konusu değil bu araçlarda. hem tüketim hem performans olarak yakalayamıyorsanız ve aracınızda da bir arıza yoksa sürüş tarzınızı gözden geçirin derim.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aaa doğru öyle bişi okumuştum kitabında,gerçekten tcs/dsc güvenlik ve kontrol amaçlı gazdan kesiyordu.Hocam gerçekten çok bilgilisiniz mazda konusunda tüm yorumlarınız neredeyse derslik.hocam sizi  bulmuşken şunu da sorayım.Gaza basmanın adabı var mıdır.yavaş yavaş mı basılır mesela yoksa köklenir ,arabanın hızlanması mı beklenir?Son sorum da şu eğer sıkmadıysam;3. viteste 4. devirden sonra motor sesi biraz değişti,egzoz patlakmış gibi cızıltılı bir ses geldi,ama asla kırmızı bölgeye geçmedim,araca zarar mı verdim acaba :-[:-[ :-[:-[.teşekkür ederim tekrar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...