Jump to content

Yan Sanayi Yedek Parça Hakkında

Ilgaz-p
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

93 model 323 sedan aracım var yaklasık 6 aydır ön sol kapı kilit mekanizmasını arıyorum fakat yan sanayisi yok . sadece orjinali var yansanayisi 46 tl orjinali 230 tl :D arada baya bi fark var . Asıl merak ettiğim istanbulda japon araçlarına yedek parca getiren 2-3 yeri aradım daha yan sanayi parca getirmediklerini söylediler. artık bizim araçların vadesi doldumu yan sanayi parca bulmakta sıkıntı çekeceğimiz günler mi geliyor . yarın bi gün conta yaksam conta yı servisten başka bi yerden bulamıyacakmıyız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İzmit'teki Güven otoyu ara istersen. Tahminimce onda vardır aradığın parça. İletişim bilgileri yedek parçacılar konusunda var Ilgaz.

yok abi aradım sordum

http://www.otoyedekparcaburada.com/ bu sitede buldum pazartesi gelmesi bekleniyor dedi . pazartesinden sonra arıyacağım insallah gelir .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kapı kilit mekanizması derken eğer kilidini arıyorsan, hyundai H100 kilit göbekleri birebir cuk oturuyor. Sadece h100 kilidinin kenarındaki tırnağı hafiften taşlamak gerekiyor. Bunu daha önce söylemiştim ama yine de tekrar etmekte fayda var sanırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kapı kilit mekanizması derken eğer kilidini arıyorsan, hyundai H100 kilit göbekleri birebir cuk oturuyor. Sadece h100 kilidinin kenarındaki tırnağı hafiften taşlamak gerekiyor. Bunu daha önce söylemiştim ama yine de tekrar etmekte fayda var sanırım :)

abi ne diyosun :)

keşke daha önceden foruma yazsaydım bu konuyu .

pazartesi kilidi bulamazsam hemen alıyorum bitane h100

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 grup diye bilgim yok. Ben H100 kilit istiyorum dedim aldım. Kilitçi (ki kendisini İzmit'in en iyi kilitçisi zanneder) dedim al bunu tak. Olmaz dedi. dedim yahu sen tak kardeşim. Söktü göbeği, baktı etti, ondan sonra "oo ben bu işten iyi ekmek yerim, geleni geri çevirdik bu zamana kadar" dedi ama benden de işçilik parası almayı ihmal etmedi terbiyesiz herif :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

h100 lerde bizimkine göre ters bizde üstte 2 tane vida deliği var onlarda altta

acaa h100 sağ kapı kilidi bizim sol kapıya direk olur mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuzki mazdalar sorunsuzluğuyla bilinir fakat bir o kadarda yedek parça sıkıntısıyla da  bilinir..Ben yedek parçalarımızı kolaylıkla bulabileceğimiz bir yer buldum fakat burda söylemek reklama girer diye söylemeyeceğim..istanbulun en  bilinen mazda servisi motor muhafaza plastiğinin sadece parçalarına işçilik hariç 600 lira fiyat çekince iş başa düştü ve araştırarak o plastiğin takımını 150 liraya buldum .yan sanayi ama emin olun plastiği orjinalinden daha sağlam. o parçayı bulduğum yerde 1001 çeşit mazda parçası çıkma veya yan sanayi bulunmakta eğer isteyen olursa özelden o yerin ismini veririm...ha bu arada servisin bana bugün attığı kazıktan sonra servise artık gitmemeyi düşünmeye başladım...kısaca anlatmak gerekirse o motor muhafaza plastiğini taktırmak için servisi aradım fiyat istedim ve bana şu cevabı verdiler ..çok sıkıntı değil fiyatı dert etmeyin getirin cüzi bi miktara takarız dediler..nitekim götürdüm ve parçayı taktılar..en fazla 10 tane vidayı sıkıp parçayı taktırdım .aşırı işçilik kullanılmadı yani..peki benden ne kadar cüzi bi rakam aldılar? 92.5 lira...gerçekten cüziymiş .o arkadaşlara burdan teşekkürlerimi sunuyorum...saygılar herkese iyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç bir zaman servis ile dışarısını kıyaslayıp şudur budur demedim, isteyen istediği yere gider... Servisin yerine kendini koy ve bir kez daha düşün... Kaç kişi çalışıyor, genel giderleri ne kadardır...

Birde hangi esnaf kendisinde olan bir şeyin dışarıdan getirilip montaj yapılmasını hoş karşılar ??

Plastik montajını dışarıda belki de ücretsiz yaptırabilirsin ama servisten bazı şeyleri beklemek saflık olur...

Bilgilendirme için teşekkürler. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç bir zaman servis ile dışarısını kıyaslayıp şudur budur demedim, isteyen istediği yere gider... Servisin yerine kendini koy ve bir kez daha düşün... Kaç kişi çalışıyor, genel giderleri ne kadardır...

Birde hangi esnaf kendisinde olan bir şeyin dışarıdan getirilip montaj yapılmasını hoş karşılar ??

Plastik montajını dışarıda belki de ücretsiz yaptırabilirsin ama servisten bazı şeyleri beklemek saflık olur...

Bilgilendirme için teşekkürler. Geçmiş olsun.

haklısın abi ama o plastiğe 600 lira vermek akıl işi değil ki bunu zaten servisteki arkdaşlarda kabul etti..mecburen dışardan bulmak zorunda kaldım..ayrıca ben bana yapılan hizmetin bedelini ödemeliyim dimi.parçayı dışardan getirdim diye ekstra para vermemin bi mantığı yok.zaten ben parçayı dışardan aldığım için servisi aradım takarmısınız dedim onlarda takabileceklerini söylediler ve uygun cüzi bi miktar söyleyip benden bu miktarı aldılar... inan abi bana telde deseki senden 100 lira alcam sorun olmazdı  ama gel ucuza takacağız diyip böyle yapılınca biraz koydu bu bana. Kendimi kandırılmış gibi hissettim abi beni rahatsız eden bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

haklısın abi ama o plastiğe 600 lira vermek akıl işi değil ki bunu zaten servisteki arkdaşlarda kabul etti..mecburen dışardan bulmak zorunda kaldım..ayrıca ben bana yapılan hizmetin bedelini ödemeliyim dimi.parçayı dışardan getirdim diye ekstra para vermemin bi mantığı yok.zaten ben parçayı dışardan aldığım için servisi aradım takarmısınız dedim onlarda takabileceklerini söylediler ve uygun cüzi bi miktar söyleyip benden bu miktarı aldılar... inan abi bana telde deseki senden 100 lira alcam sorun olmazdı  ama gel ucuza takacağız diyip böyle yapılınca biraz koydu bu bana. Kendimi kandırılmış gibi hissettim abi beni rahatsız eden bu.

Bende objektif yorum yapmak istedim, belki de servis için cüzi rakam odur... Günümüzde sanayiye bile gidemeyen insanlar olduğu gibi serviste silecek lastiğinin çiftine 100 lira verenler de var, bu durum da gayet normaldir, biz buradan sorgulayamayız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende objektif yorum yapmak istedim, belki de servis için cüzi rakam odur... Günümüzde sanayiye bile gidemeyen insanlar olduğu gibi serviste silecek lastiğinin çiftine 100 lira verenler de var, bu durum da gayet normaldir, biz buradan sorgulayamayız...

doğrudur abi yani ben pek tecrübeli değilim bu konularda siz büyüklerimizin tecrübeleriyle oluşan fikirlerinize saygı duyarım susarım..sorgulanmaz diyorsan sorgulanmaz abi sıkıntı yok yani .bir kusurumuz olduysa affola.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1993 model mazda 323 aracımın kapıların iç köşelerinde ışıklar var bilirsiniz, benimkinin aldığımda birinin kapağı yoktu biride düştü kaybettim. Servise sordum 55 lira dedi çiftine 2004 yılında, bende o zaman 1000 lira maaş ya alıyorum ya almıyorum, çıkma bir tane şahin arka lamba kapağı buldum, ısıttım kestim biçtim, eğdim büktüm ikisinede yaptım, on numara oldu. Demek isticeğim arabalarımızı seviyoruz ama çok zengin insanlar değiliz ki. Gönül ister servisten orjinalini almak ama malesef imkanlar belli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...