Sign in to follow this  
Followers 0
bodrumlu mazdacı

Devirdaim Kayışı Sesi (90-94)

aracın tüm kayışları deişti ama bir ay boyunca düşük dewielerdeki gıcırtı sesi geçmemişti, ısparta seyahatimde bi ustaya götürdüm(tavsiye üzerine o da) önemsiz dedi gereriz dewirdaimi hiçbi zararı yok dedi, gerdi ses kesildi, 3 gün sonra hararet tawan:) dewirdaim bozuldu yenisini taktık bana yine kaçtı:))))))  kıssadan hisse sakın kayıştan ses gelio die gerdirmeyin, eğer yanlışım warsa, donanımlı arkadaşlardan açıklama bekliorumm:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kayıştan ses gelince yağ çubuğu yerinden çıkartılır ve kayışa değdirilir. ucunda kalan bir iki damla yağ ile o ses kesilir  :egy:

bende o sesi kesmek için çok uğraşmıştım en sonunda arabanın başka bir sorununu hallederken "ustam şu ses ne olacak?" dedim. adam çıkardı cubuğu değdirdi ses gitti. artık sinir bozuklugundanmıdır nedir ben kahkaha attım anlamsız anlamsız yüzüme baktılar deli diye  :tey:

Share this post


Link to post
Share on other sites

walla hah weriyorum çok sinir bozucu bişeydi, gerçi hem sinir hem de maddi dengeleri bozdu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.