SWeeT6six6

Kaliperleri boyattık...

Bu konuda 246 ileti var

Bugün sonunda Burak'la beraber kaliperlerimizi boyattık. Herter/Ömer usta sağolsun iki arabayla saatlerce uğraştı ve güzel bir görünüm ortaya çıktı. Ama Ömer ustaya da tövbe ettirdik :D

İşin sırrı: Fren balata temizleyici ile temizlenen sökülmüş kaliper parçaları kaliper boyası ile birkaç kat boyanır. Boya altındaki zemin kaybolunca üzerine ısıya dayanıklı vernik sıkılır. Balatalar parlak görünür :) Umarım bu parlaklık devam eder ve ayrıca bu işlem uzun süre dayanır.

Servise girmişken arka helozen yayları da değiştiriverdik desem de inanmayın; Burak'ın fikriyle onun arabada yayları da kaliper boyasıyla boyamayı denedik; baktım güzel oldu ben de boyattım :D

Şimdi resimler:

Kaliperler

kaliper01km5.jpg

kaliper02kb8.jpg

kaliper03yi0.jpg

Yay

yay01zo8.jpg

yay02cr3.jpg

Edit: Fotoğrafların devamı (araç temizken :D ); ikinci sayfaya eklenmiştir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biz boyaları almaya giderken yağmur yağmaya başladı. Haliyle araba kirlendi. Şu an açıkçası titanyum gri ile kırmızı kaliperin çok uyduğunu düşünmüyorum; umarım yıkanınca bu fikrimden vazgeçerim 8:) Ama kırmızı ile (Burak'ın araba) süper oldu...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun muradına erdinmi ama arabayı yıkatta çek bari resimleri ne o öyle

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

enes hayırlı olsun ben senden yazılı bekliyodum ama buda güzel

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun Enes. Adaşımın arabasını da görmek isteriz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim herkese :)

Mücahit abi: O da olacak inşallah :)

Ahmet: abi ona uğraşmadım ama sonra öyle birşeyler düşünebilirim; hele bir askere gidip geleyimde :)

Burak abi: Toplantıda inşallah yağmur yağmazsa ikisinin de temiz fotoğraflarını çekip koyarız abi. Burak'ın angellarda sorun çıktı; onunla uğraşırken fotoğrafını çekemedik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sağol Dündar ustam :)

Bakalım araba da temizlenince ben de yakıştıracak mıyım 8:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

10 numara olmuş güle hele bir yıkansın o zaman dahada seveceksin Enes:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben demiştim sarı yap diye 8:)

Bu da güzel Enes, yıkanınca ortaya çıkar... Sıkma canını sen..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sağol Helin. Sarı kendini göstermiyor gibi geldi bana; yoksa titanyumla en uyumlu bence de sarıydı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.