strtdriven

626 Lastik Ebatı

Bu konuda 30 ileti var

Şampanya tadındaki aracımın ilk kez jant ölçüleri değişiyor arkadaşlar...

Kosei marka 2. el ama temiz bir jant takımı aldım,17^

Orjinalinde 15 olan jant ölçüsünü 17 yapmaya karar verdim,yalnız lastik ebatı konusunda sağlıklı bir yanıt alamadım çevremden. Doğal olarak sizin bu konudaki deneyim ve bilgileriniz benim için çok önemli arkadaşlarım,abilerim,kardeşlerim :)

215/45 düşünüyorum...Eğer yanlış yoldaysam biri beni durdursun :D

Şimdiden bu konuyu okuyan gözlerinize sağlık diler,teşekkür ederim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abicim teşekkür ederim ama ben bu programdan bişiy anlayamadım desem :)

Çizgileri bi türlü denk getiremedim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

215 taban sarfiyatı fazla arttırır bence. 205 tabandan daha yukarı çıkmasan iyi olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

215 taban sarfiyatı fazla arttırır bence. 205 tabandan daha yukarı çıkmasan iyi olur.

Valla abicim,olması gereken ne ise onu alayım diyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

205/50 R 17 ölçüleri orjinal lastik boyutuna hemen hemen denk geldi bu şablonda. Şimdi benim almam gereken ölçü bumudur ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Birebir uymaz zaten , mümkün olan en yakınını bulmaya çalışacaksın. Orijinal ebatı nedir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Birebir uymaz zaten , mümkün olan en yakınını bulmaya çalışacaksın. Orijinal ebatı nedir ?

Abicim orjinali 195/60 R15 ??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abicim orjinali 195/60 R15 ??

195/60/15 e en uygun 205/45/17 oluyor eğer 17 jant ise hayalin. Aradaki fark sadece %0.2 oluyor o zaman

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

195/60/15 e en uygun 205/45/17 oluyor eğer 17 jant ise hayalin. Aradaki fark sadece %0.2 oluyor o zaman

Abicim jantları aldık bi kere 17 :)

45 yanaklı lastikle istanbul trafiğinde bol bol balon yaparım diye 50 düşündüm...

aradaki farkı birazcık daha açıyor 50 ama lastiklerin sağlığı açısından da mecbur gibiyim sanki...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yanak kalınlığında 50 ile 45 arasında sadece 1 cm fark var. O da seni ne vezir ne rezil eder.. Bence orijinal ebata sadık kal :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yanak kalınlığında 50 ile 45 arasında sadece 1 cm fark var. O da seni ne vezir ne rezil eder.. Bence orijinal ebata sadık kal :)

Bence de. Rahatım kaçtı dersin sonra  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kısacası 205/45 R17 diyorsunuz yani ? ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ebat tamam arkadaşlar ama lastik fiyatları tavan yapmış durumda sanki... Bi türlü karar veremedim ne marka alsam diye ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Federal hakkında bilgisi olan var mı acaba ???

Kumho ve federal arasında kaldım... Birde malezya malı agglera diye bi marka önerdiler ama ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

205/40/17 mükemmel olur ama biraz tabanı kalın gözüksün diyorsan 215/40/17

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lastikleride aldım bugün,yarın takılıyor...

Fotoğraflarını yarın akşam paylaşırım inş. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hangi ebat aldiniz

Orjinale sadık kalıp 205/45/17 aldım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyu hortlatmış oluyorum ama;

Mazda 626 1993 model aracıma alaşım jant takmak istiyorum ancak ölçüleri konusunda bilgi sahibi değilim...

5 bijonlu jantlardan var aracın üzerinde ve yaptığım araştırmada 5x114.3 ölçülerine ulaştım ve jant ebatı 14 olarak tespit ettim... Bir de 6J diye bir ibare vardı bir yerlerde bu nedir?

Yeni jant bakarken bu ebatlar üzerinden mi araştırma yapmam gerekiyor yoksa alacağım jant ölçüleri nelerdir??

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

:-[

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

92-97 2.0 626 larin ebatlari 195/65-14 olmasi lazimdi. 97 sonrasi cikan 626 lar 15 inc idi sanirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.