Jump to content

626 Lastik Ebatı

strtdriven
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Şampanya tadındaki aracımın ilk kez jant ölçüleri değişiyor arkadaşlar...

Kosei marka 2. el ama temiz bir jant takımı aldım,17^

Orjinalinde 15 olan jant ölçüsünü 17 yapmaya karar verdim,yalnız lastik ebatı konusunda sağlıklı bir yanıt alamadım çevremden. Doğal olarak sizin bu konudaki deneyim ve bilgileriniz benim için çok önemli arkadaşlarım,abilerim,kardeşlerim :)

215/45 düşünüyorum...Eğer yanlış yoldaysam biri beni durdursun :D

Şimdiden bu konuyu okuyan gözlerinize sağlık diler,teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

215 taban sarfiyatı fazla arttırır bence. 205 tabandan daha yukarı çıkmasan iyi olur.

Valla abicim,olması gereken ne ise onu alayım diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

205/50 R 17 ölçüleri orjinal lastik boyutuna hemen hemen denk geldi bu şablonda. Şimdi benim almam gereken ölçü bumudur ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birebir uymaz zaten , mümkün olan en yakınını bulmaya çalışacaksın. Orijinal ebatı nedir ?

Abicim orjinali 195/60 R15 ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

195/60/15 e en uygun 205/45/17 oluyor eğer 17 jant ise hayalin. Aradaki fark sadece %0.2 oluyor o zaman

Abicim jantları aldık bi kere 17 :)

45 yanaklı lastikle istanbul trafiğinde bol bol balon yaparım diye 50 düşündüm...

aradaki farkı birazcık daha açıyor 50 ama lastiklerin sağlığı açısından da mecbur gibiyim sanki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanak kalınlığında 50 ile 45 arasında sadece 1 cm fark var. O da seni ne vezir ne rezil eder.. Bence orijinal ebata sadık kal :)

Bence de. Rahatım kaçtı dersin sonra  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Ebat tamam arkadaşlar ama lastik fiyatları tavan yapmış durumda sanki... Bi türlü karar veremedim ne marka alsam diye ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Federal hakkında bilgisi olan var mı acaba ???

Kumho ve federal arasında kaldım... Birde malezya malı agglera diye bi marka önerdiler ama ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birebir uymaz zaten , mümkün olan en yakınını bulmaya çalışacaksın. Orijinal ebatı nedir ?

205/40/17 mükemmel olur ama biraz tabanı kalın gözüksün diyorsan 215/40/17

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Konuyu hortlatmış oluyorum ama;

Mazda 626 1993 model aracıma alaşım jant takmak istiyorum ancak ölçüleri konusunda bilgi sahibi değilim...

5 bijonlu jantlardan var aracın üzerinde ve yaptığım araştırmada 5x114.3 ölçülerine ulaştım ve jant ebatı 14 olarak tespit ettim... Bir de 6J diye bir ibare vardı bir yerlerde bu nedir?

Yeni jant bakarken bu ebatlar üzerinden mi araştırma yapmam gerekiyor yoksa alacağım jant ölçüleri nelerdir??

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

:-[

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...