Jump to content

Ses Sistemi Kurmak

alper aydemirkan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba,

Benim arabaya çıtır bir ses sistemi kurmak istiyorum.Orjinal sistem beni pek kesmedi :)

Bu işlerden de maalesef hiç anlamam :(

Ne yapabilirm benim arabaya???

Fikirleriniz paylaşıp yönlendirebilirseniz sevinirim.

Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk olarak benim önerim eski pioneer cd/mp3 çalarlardan bir tane almanız. Çünkü eski pioneerlerin normal çıkış güçleri 27 w*4 tür. Yeni modellerin ise 22*4 tür.Eskilerle amfi kullanmasanız bile inanılmaz güçlü bir ses alırsınız. woofera bile ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Bu tecrübe için epey para harcadım:))

Hoparlörlerinizin çok vasat olmamak kaydıyla ne olduğunun önemi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim arabaların orjinal cd playerlarının çıkış gücü nedir?Bir de kapılardaki hoparlörler kaç cm?

Bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında ses sistemi olayına nerden bulaştığımı da söyleyeyim de siz de gülüp neşelenin biraz :)

Yaş 32 ama içimdeki çocuğu öldürmedim hala.PS de need for speed oynarım fırsat buldukça.Ve NFS Undreground 2 de Snoop Dogg ve The Doors 'un meşhur "Riders on the storm" parçasına hastayım :D dün akşam arabada dinlerken baslar başta olmak üzere ses kesmedi ben de ses sistemine niyetlendim.

Kendimi bir an için NFS de hissettim de :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında ses sistemi olayına nerden bulaştığımı da söyleyeyim de siz de gülüp neşelenin biraz :)

Yaş 32 ama içimdeki çocuğu öldürmedim hala.PS de need for speed oynarım fırsat buldukça.Ve NFS Undreground 2 de Snoop Dogg ve The Doors 'un meşhur "Riders on the storm" parçasına hastayım :D dün akşam arabada dinlerken baslar başta olmak üzere ses kesmedi ben de ses sistemine niyetlendim.

Kendimi bir an için NFS de hissettim de :D

bose olsaydı yurtdışındaki gibi bak o zaman gör sen..geçenlerde bende harman cardon ses sisteminden dinledim 16milyar bir tane kolonu ama bir ses var görmeliydin,duymalıydın.. :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ebayde yeni mazda3lerden çıkma müzik sistemlerini takip edin uygun fiyatlı olanları alabilirsiniz

Bence de... Yurtdışındaki Mazda 3'lerin Bose marka müzik sistemi oluyor. Onlardan denk getirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

klasik bir ses sistemi için;

1-kaliteli bir kablolama

2-çin malı/üretimi olmayan kaliteli bir amfi

3-kabinli en az 30cm woofer

4-mid-tiz component

5-kaliteli bir ana ünite

Cihazların hepsini aynı marka kullanman durumunda uyum sorunu da yaşamazsın. Benim önerim sonu 50 ile bitmeyen Pioneer ürünleri. Örneğin 5950 serisi mp3 player yerine 5900, 4950 yerine 4900 gibi ürünler seçmen. Sonu 50 ile bitenler taklit ürünler oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa Güneş teşekkürler.

Sistem kurmuş olan kimse yok galiba yeni mazda 3 e.

Bu arada bizim orjinal ses sisteminin teknik detaylarına nerden ulaşabiliriz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sen araştırmışsındır bu ses sistemi işini :) ne yapabiliriz sence?

yok kardeşim en son ilgi alanımdır bu ses sistemi işleri..çok saçma sapan ,metalik vs gibi ses vermediği sürece bana fazlasıyla yeter..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pioneer 50li serilerinde radyoda rds yok diğer özellikler aynı.aracın kendi teyibide olabilir yada pioneer bir cd çalar(profosonal dersen deh 8600 veya9600 50li seride olabilir 6volt anfi cıkışı)16cm lik 2 takım mid kapılara 30cm woofer 1 veya 2 tane 1adet 4 çıkışlı steryo anfi 1adet 2 çıkışlı mono bas anfisi.80hz ayarlarsan sanatcı arabada dersin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yurtdışındaki bose müzik sistemi olan araçlarda stepnenin jantı farklı mı arkadaşlar?Bose larda wofer var ve stepnenin ortasında diye okumuştum.Bizim arabaların stepnesinin ortasında wofer koyulabilecek bir yer yok.

Bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 12 yıl sonra ...

Ben araç stereo ses sistemleri konusu ile bir ara bayağı ilgilenmiştim.  Gerçi o zamanlar bu "streaming audio" denen yani Internet üzerinden sürekli akan Spotify gibi sistemler hiç yoktu.  Ama yüksek kaliteli audio cihazlar ve bunu önemseyen kişiler ("audiophile") her zaman vardı.  Size eskiden beri çok bilinen ve hala aynı kaliteyi sürdüren Virginia ABD merkezli bir online satıcıdan bahsetmek isterim.  Crutchfield isimli bilgili ve deneyimli bu firmayı herhangi bir cihaz satın almak için değil, bir danışman gibi kullanmak için öneriyorum.

Crutchfield: Car Stereo and Audio, Speakers, Home Theater, Pro Audio, TVs

Web sitesine giderseniz orada Ingilizce ama çok yararlı döküman ve videolar bulacaksınız.  Bunlar "Articles & videos" bölümünde bulunuyor.  Ayrıca, araç bilgilerinizi girdiğinizde size uygun hoparlörler, vs öneriyorlar.  Dediğim gibi, onlardan satın almak için değil ama aracınıza uygun sistemleri bulmak için yararlı olabilir.  Ek olarak ev müzik sistemleri de var.  Daha önce de bahsettiğim gibi hoparlör konusunda tüm dünyada en kaliteli üreticiler ABD markalarıdır ve çok sayıda Amerikan hoparlör markası vardır.  Elektronikte çok farklı ülkeler var ama bence kaliteli hoparlörde sadece tek ülke var.

Bildiğim kadarıyla isterseniz bunlarla "online chat" ile iletişim kurup soru sorulabiliyor.  Tabii onlar sormadıkça bence nerede olduğunuzu belirtmeye pek gerek yok.  Sonuç olarak, çok kapsamlı bir teknik danışma hizmeti sunuyorlar.  Ilginç olanı, Crutchfield taa 1980'lerde vardı ve hala var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...