berkobal

Exedy Daikin Yok Sadece Valeo Var Ne Yapmalıyım?

forumdan ve internetten okuduğum üzere exedy daikin'in valeodan daha üstün bir baskı balata olduğunu gördüm perşembe günü baskı balata değişimine gidecem yedek parçacımı aradım ellerinde sadece valeo olduğunu söyledi ve exedy yi hiçbir yerde bulamayacağımı söyledi...doğrumudur bilmem ama esnaflara pek güvenmemek lazım (aramızda varsa alınmasınlar  :) ) mazda servislerini aradım saat geç olduğu için  kimse yoktu servisten alsam orda da mı valeo verirler acaba yada çok mu pahalıya alırım hiç olmadı valeo ya razı mı olayım çok büyük ikilemde hatta üçlemde kaldım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tr de exedy kullanan çok kişi var ebay'e bak ama tr'de satanda olabilir oda yurtdışında getirip jdmworks'e sorabilirsin aslında jdmworks@live.com msn ve mail adresleri ekle listene veya mail at danış getirtebilirsinde  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Diğer markayı  kullanmadığım için kıyaslama yapamayacağım ama valeo fena değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valeo iyidir aslında ama nasıl bir araç kullanım yapısına sahipsiniz bilmiyorum ama bronz debriyaj balataları war motoru güçlendirilmiş turbolu araçlarda kullanılıyor, yaşınızıda baz alarak araştırmanızı tavsiye ederim daha uzun ömürlü daha seri :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sürekli patinaj çekerek gitmem (kıyamam :D ) ama normal yolda giderken 5000 devirlere çıkarım arada yüksek devirlerde sıyırma yapmasın yeter zaten araç turbolu filan değil orjinaliyle oynanmamış 88 beygir aşırıya gerek yok ankarada dolaştım bütün sanayiyi bugün her yerde valeo var adamın biri diyo ki

daikin orjinali, 350-450 arası değişen fiyatları sebebiyle sizinki gibi modelde aracı olanlar bu kadar para verip de parça almıyorlar o yüzden satamıyoruz dolayısıyla getirmiyoruz 93 model arabaya böyle pahalı parça arayan ilk sen geldin şimdiye kadar dedi :) yarın valeo taktıracam başka çare yok 100 lira fiyat verdi izlenimleri yazarım artık cevap yazan yazmayan herkese teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Servisden de fiyat alın derim. Ben ilkinde seco kullandım sıkntısızdı. Şimdi valeo var yine sıkıntı yok. Gayet iyi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bugün taktırdım sonunda valeo şanzuman yağı ve volant rulmanı (veya bilyası) değişti araba resmen kendine geldi inanılmaz bi ataklık ve canlılık bu arada içinden orjinal daikin çıktı bizden önceki sahibi orjinalden gitmiş umarım valeo yüzümüzü kara çıkartmaz bi sorunla karşılaşırsam bilgilendirme amaçlı yazarım tekrardan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hadi geçmiş olsun, bir sorun çıkcagını sanmıyorum ama iyi günlerde kullanın :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.